Güncel Floodlar En sonuncu Floodlar

incubussuccubus2
  • 0

Kuru temizlemeci rüyam

  • 0

İstanbula gitmiştim, Bakırköy'de geziyordum. Biraz ara sokaklara girince daha önce hiç görmediğim bir kuru temizlemeci gördüm ve sohbet etmek için içeri girdim. 45-50 yaşlarında görünen bir kadın vardı, civarda makine göremeyince ona kuru temizlemenin dükkanda yapılıp yapılmadığını sordum.

Kadının yüzü ve konuşmasını anneme benzettim biraz, hoşuma gitmişti ve aynı annem gibi leş gibi sigara içiyordu. Kuru temizlemede ne kullanıldığını sordum, Tetrakloroetilen dedi. Kadın, makinenin bulunduğu kısma gidiyordu, ben de kadının  arkasından bir şey sarktığını fark ettim ama sormayı biraz kabalık olarak gördüğüm için bir şey demedim. Kadın benden hoşlanmış gibiydi, kimyaya ilgim olduğundan ve çizgi roman yaptığımdan bahsettim.

Görünen o ki kadın bana sırlarını açmaya karar vermiş. Hayatı boyunca kuru temizleme yapmış ve günün birinde sevdiği erkekle evlenmiş. 2 çocuğu olmuş ama üçüncüyü "Tetrakloroetilen almış". Üçüncüye hamileyken hâlâ çalışıyormuş, bebek rahimde ölmüş, işine çok düşkün olduğu için bunun sebep olduğu ağrıları göz ardı etmiş ve bir gün ölü bebeği doğurmuş. Ama o zaman çoktan "geri emilim" diye bir şey başlamış ve doğan şey hiçbir şekilde bir bebeği andırmıyormuş. Ölü bebeği taşıdığı için de kalçasında deformasyonlar oluşmuş. (bana sorma, rüyada böyle geçiyor) kadın bana olayın nedenini doktorların bilmediği ama kendisinin Tetrakloroetilenin bunu yaptığına inandığını anlattı. Yani, kafadan çatlaktı biraz. Tetrakloroetilen hakkında aşırı şizo bir CD gösterdi, ben de onu çoktan izlediğimi söylerek geçiştirdim. Sonra kadınla birlikte Florya gibi bir yerde yazlığına yola çıktık. Yolda sohbet ederken kadın, bunlara rağmen Tetrakloroetileni çok sevdiğini söyledi. Yazlıkta kocası, annesi ve iki çocuğu onu bekliyormuş. Ben bir yere geç kalacağımı söyledim ama gidince orayı ve ailesini çok seveceğimi anlattı.

Oraya bir iki saatte vardık, evi çalılarla kaplı bir yerdeydi, önünde siyah bir araba vardı. Eve girdik. Yaşlı bir kadın, siyah saçlı orta yaşlı bir adam ve yaşları 6 ila 10 arasında olan biri kız diğeri erkek iki çocuk bizi bekliyordu. Kadın ailesine beni tanıttı. Ev aşırı süslüydü, yeşil duvar kâğıtları, tüller, güzel eski eşyalar falan vardı. Giriş tek oturma odası gibiydi ama koridora giden beyaz kapı perdenin altındaydı. Gerçekten çok iyiydi ortam ta ki tuhaf bir şeyler buluncaya kadar… Ev tuhaf bir şekilde penceresizdi ve odalar birbirine açılıyordu. Ellerimi yıkamak için banyoyu ararken çocukların odasına rast geldim. Normal çocuk odası, iki yataklı, yazlık için yeterli şeyler vardı. Sonra üçüncü çocuk için hazırlanan bebek odasına denk geldim. Diğer çocuk odasından farklı olarak burası biraz daha süslüydü. Kadın, üçüncü çocuk için bayağı heyecanlanıp hazırlanmış. Ellerimi yıkayıp telefonumu şarja taktım. Kadına sordum hâlâ perkloroetilen (bu sefer perkloroetilen dedim) kullanıyor mu diye, evet dedi ve perkloroetileni sevdiğini söyledi. Sonra üçüncü çocuğa ne zaman hamile kaldığını sordum çünkü ikincisi 6 yaşında duruyordu ve kadın 45 yaşında falandı. Saati sordum, 6.48 olmuş, hemen vedalaşıp çıktım.

Cevap eklemek için giriş yapmalısınız.