Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Zeppelin fidye yazılımı, saldırılarda cihazları birden çok kez şifreleyebilir


zeplin

Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı (CISA) ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bugün ABD kuruluşlarını Zeppelin fidye yazılımı kullanan saldırganların dosyalarını birden çok kez şifreleyebileceği konusunda uyardı.

İki federal kurum, güvenlik uzmanlarının bu fidye yazılımı türünü kullanarak saldırıları tespit etmesine ve engellemesine yardımcı olmak için taktikleri, teknikleri ve prosedürleri (TTP’ler) ve uzlaşma göstergelerini (IOC’ler) de paylaştı.

“FBI, Zeppelin aktörlerinin kötü amaçlı yazılımlarını bir kurbanın ağında birden çok kez çalıştırdığı ve bunun sonucunda her bir saldırı örneği için farklı kimlikler veya dosya uzantılarının oluşturulmasıyla sonuçlanan örnekleri gözlemledi; bu da kurbanın birkaç benzersiz şifre çözme anahtarına ihtiyaç duymasına neden oluyor” bugün yayınlanan ortak tavsiye meydana çıkarmak.

21 Haziran gibi yakın bir zamanda FBI tarafından tespit edilen Zeppelin, kötü amaçlı yazılımı VegaLocker’dan Buran’a birkaç isim değişikliğinden geçen bir Hizmet Olarak Fidye Yazılımı (RaaS) operasyonudur. VegaLocker, Jamperve şimdi Zeplin.

Zeppelin iştirakleri, en az 2019’dan bu yana faaliyet gösteriyor ve savunma müteahhitleri ve teknoloji şirketleri gibi işletmeleri ve kritik altyapı kuruluşlarını hedef alıyor. sağlık ve tıp endüstrileri.

Ayrıca, çifte gasp için veri çalmaları ve Bitcoin’de fidye talepleri yapmalarıyla da bilinirler, ilk talepler birkaç bin dolardan bir milyon dolardan fazlaya kadar değişir.

Zeppelin fidye yazılımı etkinliği
Zeppelin fidye yazılımı etkinliği (ID-Fidye Yazılımı)

Zeppelin fidye yazılımı saldırılarına bağlı bilgi talebi

FBI da sordu [PDF] İlgili bilgileri toplamak ve kendileriyle paylaşmak için kurumsal ağlarında Zeppelin fidye yazılımı etkinliğini tespit eden BT yöneticileri yerel FBI Saha Ofisi.

Bu fidye yazılımı çetesinin arkasındaki saldırganların belirlenmesine yardımcı olabilecek değerli veriler arasında “yabancı IP adresleriyle ve bu adreslerden gelen iletişimi gösteren sınır günlükleri, örnek bir fidye notu, Zeppelin aktörleriyle iletişim, Bitcoin cüzdan bilgileri, şifre çözücü dosyalar ve/veya iyi huylu bir şifreli dosya.”

FBI, Zeppelin fidye taleplerini ödemeyi teşvik etmediğini ekledi ve kurbanlara fidye ödemenin veri sızıntılarını veya gelecekteki saldırıları önleyeceğini garanti etmeyecekleri için buna karşı tavsiyede bulundu.

Bunun yerine, taleplerini yerine getirmek, saldırganları daha fazla kurbanı hedeflemeye ve diğer siber suç gruplarını fidye yazılımı saldırılarında onlara katılmaya teşvik edecektir.

CISA ve FBI ayrıca kuruluşlara Zeppelin fidye yazılımı saldırılarına karşı korunmak için aşağıdakiler gibi önlemler almalarını tavsiye etti:

  • Vahşi doğada sömürülen yama güvenlik açıklarına öncelik vermek,
  • Kimlik avı girişimlerini tanımak ve raporlamak için çalışanlarını ve kullanıcılarını eğitmek,
  • çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirme ve zorlama.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.