Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Yeni Windows güvenlik özelliği, savunmasız sürücüleri engeller


Yeni Windows güvenlik özelliği, savunmasız sürücüleri engeller

Microsoft artık Windows kullanıcılarının Windows Defender Uygulama Denetimi (WDAC) ve güvenlik açığı bulunan bir sürücü engelleme listesi yardımıyla bilinen güvenlik açıklarına sahip sürücüleri engellemesine izin veriyor.

Yeni seçenek, sanallaştırma tabanlı güvenlik kullanan cihazlar için Core Isolation güvenlik özellikleri grubunun bir parçasıdır.

Hiper yönetici korumalı kod bütünlüğü ile Windows 10, Windows 11 ve Windows Server 2016 ve üstünü çalıştıran cihazlarda çalışır (HVCI) etkin ve Windows 10 sistemlerinde S modu.

Güvenlik açığı bulunan sürücüleri engelleyen yazılım tabanlı güvenlik katmanı olan WDAC, yalnızca güvenilir sürücülerin ve uygulamaların çalışmasını sağlayarak, kötü amaçlı yazılımların ve istenmeyen yazılımların başlatılmasını engelleyerek Windows sistemlerini olası kötü amaçlı yazılımlara karşı korur.

bu savunmasız sürücü engelleme listesi Bu yeni Windows güvenlik seçeneği tarafından kullanılan, bağımsız donanım satıcıları (IHV’ler) ve Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM’ler) yardımıyla güncel tutulur. Sürücüler ayrıca güvenlik analizi için şu adres aracılığıyla gönderilebilir: Microsoft Güvenlik İstihbaratı Sürücü Gönderimi sayfası.

Windows sistemlerini aşağıdaki özelliklerden herhangi birine sahip üçüncü taraflarca geliştirilen sürücülere karşı sertleştirir:

  • Saldırganların Windows çekirdeğindeki ayrıcalıkları yükseltmek için yararlanabileceği bilinen güvenlik açıkları
  • Kötü amaçlı yazılımları imzalamak için kullanılan kötü amaçlı davranışlar (kötü amaçlı yazılım) veya sertifikalar
  • Kötü amaçlı olmayan ancak Windows Güvenlik Modelini atlatan ve saldırganlar tarafından Windows çekirdeğindeki ayrıcalıkları yükseltmek için kullanılabilecek davranışlar

“Microsoft Güvenlik Açığı Sürücü Engelleme Listesi” seçeneği, Windows Güvenliği > Cihaz güvenliği > Çekirdek izolasyonundan açılabilir.

Etkinleştirildiğinde, dosya adı ve sürüm numarası gibi dosya özniteliklerine veya sürücüyü imzalamak için kullanılan kod imzalama sertifikasına dayalı olarak SHA256 karmalarına dayalı olarak belirli sürücüleri engeller.

Bu özellik aynı zamanda Cheat Engine ve Process Hacker gibi meşru programların sürücüleri bloke edildiğinden çalışmamasına neden olacaktır.

Microsoft ayrıca “Yeterli test yapılmadan çekirdek sürücülerinin engellenmesi, aygıtların veya yazılımların arızalanmasına ve nadir durumlarda mavi ekrana neden olabilir.” uyarır.

“Bu politikayı ilk olarak şu tarihte doğrulamanız önerilir: moda denetimi ve denetim engelleme olaylarını gözden geçirin.”

Microsoft ayrıca sürücüler ve bellenim için yeni bir dağıtım hizmeti başlatmayı planlıyor (genel önizleme olarak 2022’nin ilk yarısından itibaren) Windows yöneticilerine sürücü güncellemeleri üzerinde tam kontrol verin kurumsal ağlarındaki cihazlar için doğru sürücüleri seçmelerine izin vererek.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.