Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Yeni karanlık web pazarları, suç kartelleriyle ilişki olduğunu iddia ediyor


Sallanan renklerin önünde bulanık kişi

Karanlık ağda, Meksika’dan kötü şöhretli kartellere özel çevrimiçi portallar olduğunu iddia eden birkaç yeni pazar yeri ortaya çıktı.

Bu pazarlar, tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi uyuşturucu ve tetikçi hizmetleri sunmakta ve kendi alanlarında “deneyimli” aktörler tarafından desteklendiklerini iddia ederek listelenmiş ürünlerine meşruiyet kazandırmaya çalışmaktadır.

Bu pazarların ortaya çıkışı, kolluk kuvvetlerinin dikkatini çeken büyük pazarlardan daha küçük, daha az tanıtımı yapılan sitelere doğru kayma eğilimi gösteren DarkOwl analistleri tarafından fark edildi.

Yeni pazarlar

Sunulan en dikkate değer örnekler DarkOwl raporu koşullara bağlı piyasa koşullarındaki değişiklikler nedeniyle öne çıkan yeni ve eski pazarların bir karışımını içerir.

Aşağıda bahsedilen sitelerden bazıları yakın zamanda yeni özellikler ve kullanıcı dostu bir arayüz ile yenilenerek yasa dışı tekliflerle ilgilenen bir kitle çekmeye çalışıldı.

  • Sinaloa Karteli (CDS Pazarı) – Pazarın, Meksika merkezli bir suç örgütü olan “Cártel de Sinaloa” ile bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Uyuşturucu, kimyasal madde, silah, kötü amaçlı yazılım, kara para aklama ve tetikçi hizmetleri satar ve ayrıca bir emanet ödeme sistemine sahiptir.
CDS Market giriş sayfası
CDS Market giriş sayfası (Kara Baykuş)
  • Kartel Körfezi Teksas – Sinaloa çetelerine bağlı bu pazar, Laredo, Teksas’tan dünyanın her yerine USPS aracılığıyla uyuşturucu sevkiyatı vaat ediyor.
  • Urabenler – Kolombiya’daki paramiliter bir grup olan “Clan del Golfo” ile bağlantılı bu pazar, saf (%90+) kokain ve tetikçi hizmetleri satıyor. Bu sitedeki satıcılar, 400 müşteriyle 750 siparişi tamamladığını iddia ediyor.
Los Urabenos sipariş kuralları sayfası
Los Urabenos sipariş kuralları sayfası (Kara Baykuş)
  • Jalisco Yeni Nesil Kartel (CJNG) – Meksika’daki aynı isimli çeteyle bağlantılı olan pazar, “dünyanın en güvenilir toplu kokain satıcısı” olmakla övünüyor. Deniz veya hava kargo yoluyla ölü düşüşleri destekler ve Bitcoin ödemelerini kabul eder.
CJNG'de yakın zamanda listelenen ilaçlar
CJNG’de yakın zamanda listelenen ilaçlar (Kara Baykuş)
  • Ausline – Avustralya ve Yeni Zelanda izleyicilerine odaklanan ve “Akrep Karteli” adlı Kolombiyalı bir kokain gevreği üreticisiyle doğrudan bağlantıları olduğu iddia edilen önde gelen bir darknet satıcısı tarafından kurulan bir pazar.

Bunlardan herhangi biri gerçek mi?

Darknet’te her şey sahte olabilir, bu nedenle yukarıdaki pazar yerlerinin tümü, insanları dolandırıp asla yerine getirilmeyen siparişler için paralarını çalarken “gerçekliklerini” artırmak için kolayca sahte olabilir.

Ayrıca, ilgilenen alıcıları yakalamak için bal küpü operasyonlarının bir parçası olarak karanlık ağda kolluk kuvvetleri tarafından sunulan birçok tetikçi hizmeti olmuştur.

Bu pazarların çoğu 2020’den beri var, ancak kartel site operatörlerinin başarılı satıcılar olduğunu iddia ettiği, merkezi olmayan ilaç odaklı büyük pazarların kapanması nedeniyle son zamanlarda faaliyetlerde ani bir artış gördü.

Bazı son zamanlarda kayda değer uyuşturucu odaklı kapatmalar şunları içerir: imparatorluk, cannazon, hidrave Karşı Pazartoplu olarak yasa dışı maddelere yönelik talebin kapsamında önemli bir boşluk bırakmıştır.

Bu yeni veya yakın zamanda uyanan kartel pazarlarının özgünlüğüne bakılmaksızın, karanlık ağdaki yeni durumları, daha büyük pazarların kapanıp yerini daha küçük, niş mağazaların almasıyla, alanın dinamiklerinde bir değişime işaret ediyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.