Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Yeni bir kariyer mi düşünüyorsunuz? Bu ücretsiz kurslarla Siber Güvenliği düşünün


Konuşan insanlarla ofis

Fortinet Tehdit İstihbaratı ve Influencer Communications Kıdemli Başkan Yardımcısı Sandra Wheatley tarafından yazılmıştır.

2022’nin ikinci çeyreğine giren “Büyük İstifa” yavaşlama belirtisi göstermiyor. İnsanlar bir değişiklik arıyor ve işten istifalar hala devam ediyor Pandemi öncesi seviyelerin %23 üzerinde.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, neredeyse 11,3 milyon iş fırsatı Ocak ayında. Eşi benzeri görülmemiş sayıda insan, kariyer ve yaşam seçimlerini yeniden gözden geçiriyor ve iş motivasyonlarına daha yakından bakıyor.

Sonuç olarak, işverenler için çalışanları bulmak ve elde tutmak daha zor hale geldi ve sonuçlar daha yüksek maaşlar ve daha esnek çalışma seçenekleri oldu.

Siber güvenlik, uzun süredir beceri eksikliğiama en son siber işgücü raporu (ISC)2’den elde edilen veriler, art arda ikinci yıl için küresel işgücü sıkıntısında bir azalma olduğunu ortaya koymaktadır.

3,12 milyondan 2,72 milyon siber güvenlik uzmanına düştü, ancak bu hala çok büyük bir insan sayısı. Küresel siber güvenlik iş gücünün, kuruluşların kritik varlıklarını etkin bir şekilde savunmak için %65 oranında büyümesi gerekiyor.

İş arayanlar için siber güvenlik, muazzam fırsatlar ve avantajlar sunan bir alandır.

Neden Siber Güvenlik?

Hayalinizdeki işi düşündüğünüzde, belki de aklınıza gelen ilk şey siber güvenlik değildir. Ancak ortaya çıktığı gibi, siber güvenlikteki insanlar işlerinden çok memnunlar.

Göre son (ISC)2 raporu, siber güvenlik uzmanları son dört yılda sürekli olarak çok yüksek düzeyde iş tatmini ifade ettiler. Ankete katılanların %77’si işlerinden memnun olduklarını veya aşırı derecede memnun olduklarını bildirdi.

Bu memnuniyetin bir kısmı, siber güvenlikte çalışmanın diğer insanlara yardımcı olduğu gerçeğinden kaynaklanıyor olabilir. Dünya için değerli ve iyi bir şey yapıyormuş gibi hissetmek, iş tatmininin önemli bir itici gücüdür.

Bakıcılık, öğretmenlik ve kolluk kuvvetleri gibi mesleklere yardım etmeye yönelen aynı kişilik tipleri, genellikle siber güvenlikten tatmin olurlar çünkü özünde siber güvenlik, insanları “kötü aktörlerden” korumakla ilgilidir.

Siber güvenlik uzmanları, işletmeleri bilgisayar korsanlarından korumaya yardımcı olsa da, siber suç riskleri yalnızca veri veya finansal kayıpların çok ötesine geçer. Yüksek profilli fidye yazılımı saldırıları, kritik altyapının ne kadar savunmasız olduğunu ve siber güvenliğin genel olarak toplum üzerindeki etkisinin açık bir hatırlatıcısıdır.

Güvendiğimiz çoğu altyapı bir tür dijital bileşene sahiptir. Örneğin, yolların ve köprülerin performansını ve güvenliğini artırmak için trafik ve stres sensörleri kullanılır. Toplu taşıma, demiryolu ve havaalanlarının dijital otomasyonu her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlar ve ağ bağlantılı kontrol sistemleri su, elektrik ve diğer hizmetlerin arkasındadır.

Siber güvenlik uzmanlarının önemini küçümsemek bir hatadır. Rolleri insanları güvende tutmak için gereklidir.

Nasıl Başlanır?

Sektöre daha fazla insan getirmek için çalışan kuruluşlar, örneğin Siber Güvenlik Öğrenim Merkezi Dünya Ekonomik Forumu ve Siber Güvenlikte Kadınlar (WiCyS) alan hakkında bilgi edinmek için harika kaynaklardır.

Ek olarak Fortinet, Eğitim Geliştirme Gündemi aracılığıyla ücretsiz eğitim ve kaynaklar sunar (TAA) girişimler ve Fortinet Eğitim Enstitüsü programlar. Ücretsiz NSE güvenlik eğitimi, çeşitli konularda 30’dan fazla güvenlik kursuna erişim sağlar. Güvenli SD-WAN ile operasyonel teknoloji (OT) güvenlik bulut güvenliği.

Ücretsiz kursların çoğu, 750.000’den fazla sertifika veren sekiz seviyeli bir program olan Fortinet NSE Sertifikasyon programının resmi müfredatının bir parçasıdır. Ayrıca, CISSP ve diğer (ISC)2 atamaları için Sürekli Mesleki Eğitim (CPE) kredileri kazanmak için herhangi bir NSE eğitim kursunun tamamlanmasını kullanabilirsiniz.

Çeşitli siber güvenlik rolleri ve bunların ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdakileri yayınlayan Ulusal Standart ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) ile başlayabilirsiniz. Siber Güvenlik Eğitimi için Ulusal Girişim (NICE) Siber Güvenlik İş Gücü Çerçevesi.

Bu çerçeve, güvenlik çalışmaları için ortak bir dil oluşturmaya çalışır. Belirli iş unvanlarına odaklanmak yerine, siber güvenlik çalışmalarını görevleri yerine getirmek için gereken belirli bilgi, beceri ve yeteneklere (KSA) ayırır.

Örneğin, bir iş rolü yönetim olarak tanımlanabilir, ancak bu roldeki işlerin adları, ağ yöneticisinden yönetici yardımcısına, veritabanı yöneticisine veya yönetimden sorumlu baş görevliye kadar her şey olabilir. İş unvanları gelip gidebilir, ancak iş rolleri daha geniştir ve kariyerler arasında geçiş yapar.

Fortinet de geliştirdi Eğitim Yolları Fortinet eğitim ve sertifikalarının NICE Cybersecurity Workforce Framework rolleriyle uyumlu hale getirilmesine yardımcı olmak için. Her yol, kursların belirli iş rolü alanlarındaki deneyimi ve kıdemi nasıl artırabileceğini, kariyer gelişimi için nasıl plan yapabileceğini veya siber güvenliğe geçişe nasıl yardımcı olabileceğini ana hatlarıyla belirtir.

Yeni Bir Kariyer Sadece Bir Adım Uzakta

Yeni bir kariyer yolunu araştırmak bunaltıcı görünebilir, ancak birçok kaynak, eğitim ve öğretim fırsatının yanı sıra siber güvenlik alanında kariyere geçişi kolaylaştıran ortaklıklar var. Merak ve öğrenme sevgisi, siber güvenlik alanında kesin avantajlardır ve konu hakkında daha fazla okumak ve öğrenmek sadece birkaç tık ötededir.

Dünyanın siber suçlarla mücadele eden daha fazla insana ihtiyacı var. Belki onlardan biri siz olabilirsiniz.

Fortinet hakkında daha fazla bilgi edinin ücretsiz siber güvenlik eğitimi girişimi ve Fortinet’in Eğitim enstitüsüI dahil ederek NSE Sertifikasyon programı, Akademik Ortak programıve Eğitim Yardımı odaklanmayı içeren bir programdır. Gaziler.

Sandra Wheatley, markalar oluşturan ve iş etkisi yaratan bütünsel pazarlama ve iletişim stratejileri geliştirme ve yönetme konusunda 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Sandra, küresel kurumsal iletişim, pazarlama, küresel tehdit istihbaratı ve küresel hayırseverlikten sorumludur. Fortinet’ten önce Sandra, Cisco, NetApp ve AMD dahil olmak üzere lider teknoloji markaları için iletişimi yönetiyordu. Sandra şu anda IoTTC Konsorsiyumu’nun yönetim kurulu üyesi olarak hizmet vermektedir ve daha önce birden fazla kar amacı gütmeyen kurulda hizmet vermiştir ve STEM öğrenimini geliştirmek ve ABD’deki STEM çalışanlarının boru hattını artırmak için bir Beyaz Saray Girişimi olan US2020’nin kurucu yönetim kurulu üyesidir. Santa Clara Üniversitesi’nden Bilim Lisans derecesi, Boston College’dan Topluluk Liderliği diploması ve UC Berkeley’den Kurumsal Sorumluluk diploması.

Sponsorluğunda Fortinet

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.