Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Yedekleme ve Çoğaltma Arasındaki Fark

Yedekleme ve Çoğaltma Arasındaki Fark

Yedekleme ve replikasyonun amacı, öngörülemeyen olaylar nedeniyle feci bir veri kaybını önlemektir. İster doğal bir afet, ister altta yatan donanımın bozulması veya kötü amaçlı yazılım olsun, eksiksiz bir yedekleme stratejisine sahip olmanız gerekir.

Ne tür bir olağanüstü durum kurtarma kurulumuna ihtiyacınız olduğuna karar vermek, verilerinizin güvenliğini sağlamanın ve korumanın ilk ve muhtemelen en önemli yönüdür. Ancak yedekleme ve çoğaltma arasındaki farkı biliyor musunuz?

Bu kısa makale, yedekleme ve çoğaltma arasındaki farkları incelemektedir.

Yedekleme ve Çoğaltma karşılaştırmasının ayrıntılı bir karşılaştırması.

Yedekleme ve Çoğaltma Arasındaki Fark

Yedekleme ve replikasyon arasındaki farklara genel bir bakış, aslında neden zıt değil de tamamlayıcı olduklarını vurgulamaktadır.

Destek olmak çoğaltma
Maliyet Çoğaltma ile karşılaştırıldığında düşük maliyetli. Önemli personel veya altyapı yatırımı gerektirmez. Yedeklemeden daha pahalı. Hazır ticari platformlar ve çözümler maliyetleri düşürmeye yardımcı olabilir.
Gereksinimler Bir yerel disk, sanal teyp kitaplığı veya çevrimiçi yedekleme hizmeti. Arşivlenen veriler için isteğe bağlı depolama. Yeni iş süreçlerinin uygulanması, ek personel ve altyapı yatırımı.
İçin ideal Uzun vadeli veri depolama ve uyumlulukla ilgili gereksinimler. Görev açısından kritik ve müşteriye yönelik uygulamalara sürekli erişimin sağlanması.
Faydalar – Uygulaması basit.
– Potansiyel tehditlere karşı yüksek düzeyde izolasyon.
– Ucuz.
– Felaket kurtarmaya odaklanın.
– Yüksek kullanılabilirlik.
– Bir kesintiden sonra iş operasyonlarının hızlı bir şekilde yeniden başlatılması.
eksiklikler – Yedeklemeler arasındaki önemli zaman aralığı.
– Uzun veri kurtarma süreci.
– Bakımı pahalıdır (özellikle uzun süreli depolama için).
– Kötü amaçlı yazılımlar çoğaltılan verilere yayılabilir.

Veri Yedekleme nedir?

Güvenilir donanım kullanmanın dışında Veri Yedekleme, veri kurtarma için birincil araçlardan biridir. Modern yedekleme sistemleri genellikle tüm sistemin durumunu kaydeder ve bunu düzenli aralıklarla yapar. Kaydedilen bu kopya daha sonra güvenli bir şekilde tesis dışında tutulabilir ve birincil konuma herhangi bir şey olursa orijinal verileri geri yüklemek için kullanılabilir. Yalnızca en son kopyaya geri döner ve aksi takdirde geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybolacak olan değerli bilgileri kaydedersiniz.

Veri Yedekleme, büyük statik veri kümelerini uzun süreler boyunca depolamak için idealdir. Güvenilir uzun vadeli kayıtları tutması gereken birçok sektör için başvurulacak çözümdür. Genellikle depolanması gereken veri miktarına ve mevcut kaynakların kapasitesine bağlı olarak birkaç farklı veri yedekleme türü vardır.

Yedeklemeler nasıl yapılır.

Tüm bir sistemi yedeklemek, kaynaklar üzerinde bir yük olabilir ve her günün her dakikasında yapılmaz. Bu, en son kopyanın genellikle birkaç saat hatta birkaç gün eski olduğu anlamına gelir. Az miktarda veriyi kaybetmek bazı işletmeler için kesinlikle kabul edilebilir bir durumdur, ancak günümüzde kullanıcılar tam veri tutarlılığı ve yüksek kullanılabilirlik beklemektedir.

En son sürümü almak ve onu bir çalışma ortamına yerleştirmek için geçen süre ciddi bir dezavantajdır. Siz kopyayı kurtarmayı ve dağıtmayı başarana kadar sisteminiz kullanıcılar tarafından kullanılamayacak. Bu zayıf noktalardan bazıları şu şekilde güçlendirilebilir: Veri Çoğaltma.

Veri Çoğaltma nedir?

Veri Çoğaltma, verilerin kopyalarını oluşturan, senkronize eden ve bir sunucular ve veri merkezleri ağında dağıtan teknolojiler ve süreçler için kullanılan geniş bir terimdir. Kopya sayısı nedeniyle bir felaketin veri erişimi üzerinde minimum etkisi vardır. Sistemin kullanılabilirliği son derece yüksektir ve kurtarma işlemi genellikle dakikalarla ölçülebilir. Veri Çoğaltma, birçok yönden veri yedeklemenin dezavantajlarının çoğunu çözer.

Peki işletmeler neden hala her ikisini de kullanıyor? Kopyalar her zaman güncellenir ve bu nedenle tarihsel durumlarını hızla kaybederler. Yalnızca veri çoğaltmayı kullanırsanız, özellikle uzun vadeli kayıtlar tutmanız gerekiyorsa, çoğaltılan verileri desteklemek için çok büyük bir paralel sisteme ihtiyacınız olacaktır.

Veri Çoğaltma, kötü amaçlı yazılım tarafından ciddi şekilde engellenebilir. Veriler sistemin tamamında çoğaltıldığından, kötü amaçlı yazılımlar da çoğaltılabilir. Yeterli bir yedekleme olmadan, kötü amaçlı yazılımlardan arınmış bir duruma geri dönmek imkansız olabilir.

Bu nedenle çoğu hizmet sağlayıcı, uzun vadeli tutarlılığı ve yüksek kullanılabilirliği korumak için hem replikasyon hem de yedekleme çözümleri sunar.

Çözüm

Artık Yedekleme ve Çoğaltma’nın bazı temel yönleri hakkında derinlemesine bir anlayışa sahipsiniz.

Veri Kurtarma hakkında çok sayıda tarafsız ve çok yönlü bilgi toplamaya çalışın. Bu konuda atacağınız temeller, acil durumlarda size çok fazla zaman ve emek kazandırabilir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.