Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Yakıt Sızdıran Motosiklet Deposu Nasıl Onarılır

Yakıt Sızdıran Motosiklet Deposu Nasıl Onarılır


Motosiklet benzin deposu delindi.Bir motosiklet yakıt tankı kolayca delinebilen veya yırtılabilen oldukça ince bir metal parçasıdır. Tankın tasarımında veya üretiminde kusurlar da sorunlara neden olabilir. Motosikletinizin yakıt deposunun herhangi bir sebepten dolayı bir sızıntısı varsa, derhal tamir edilmesini sağlamanız gerekir, çünkü ateş alabilir ve sizi veya bir başkasını ciddi şekilde yaralayabilir. Bir tamircinin maliyeti veya yeni bir motosiklet yakıt tankı satın almak yüzlerce dolara kadar koşabilir. Ancak bunları kendiniz onarabilirsiniz ve bu yazı size nasıl yapılacağını gösterecektir.

Adım 1 – Yakıt Deposunu Boşaltın

Sızdıran bir motosiklet yakıt deposunu onarmak için önce boşaltılması gerekir. Yakıtı bir benzin kabına boşalttığınızdan emin olun. Yakıtı çıkarmak için önce yakıt hattını çıkarmanız gerekir. Bunu, tespit kelepçesini bir çift pense ile sıkarak yapın. Kelepçe bastırıldığında, yakıt hattını yakıt deposu nipelinden çekebilirsiniz. Herhangi bir gaz dökülürse, bir bez ile temizleyin ve gazı uygun şekilde emmek için alanı kitty çöp ile kaplayın.

Adım 2 – Yakıt Deposunu Çıkarın

Tankın ortasında bulunan bir cıvata için motosiklet yakıt deposunun altına bakın. Erişmek için koltuğun çıkarılması gerekebilir. Bu cıvatayı ayarlanabilir anahtarınızla çıkarın. Cıvata çıkarıldığında, artık yakıt deposunu motosikletten çıkarabilirsiniz. Yakıt deposunun arkasını kaldırırken, ayrıca öne eğmeniz gerekir. Yakıt deposunu, bunu yaparken motosikletin arkasına doğru çekin.

Adım 3 – Depoyu Onarım İçin Hazırlayın

Yakıt deposunun kapağını çıkartın ve hava almasına izin verin. Bunu, tanka bir hava hortumu koyarak ve kompresörü açarak daha hızlı yapabilirsiniz . 15 dakikadan fazla sürmemelidir. Pas gelişmiş olabilir ve kaldırılması gerekir. Küçük somun ve cıvatalarla birlikte depoya iki litre aseton dökün. Plastik ambalajı doldurma deliğinin etrafına yerleştirin ve lastik bir bantla sabitleyin. Depoyu sallayın ve somunu ve cıvataları yakıt deposunun her alanına temas ettirmesini sağlamak için döndürün. Bu, pastanı tanktan uzağa vuracak ve aynı zamanda epoksinin yapabileceği bir şey verecek çizikler yaratacaktır. Depoyu boşaltın ve daha önce yaptığınız gibi kurutun.

Adım 4 – Depoyu Mühürleme

Epoksiyi paketin üzerindeki talimatlara göre karıştırın. Epoksi karıştırıldıktan sonra, yakıt deposunun içine dökünüz. Bir lastik bant ile birlikte doldurma deliğinin üzerine bir plastik ambalaj parçası yerleştirin. Epoksiyi çevirin ve hazneyi boşaltın. Depoyu değiştirmeden ve doldurmadan önce epoksinin en az bir gün kurumasını bekleyin. Hala bir sızıntı varsa, tankı tekrar kaynaklayın.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.