Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

XML Site Haritası nedir? WordPress’te Site Haritası Nasıl Oluşturulur?

XML Site Haritası nedir? WordPress’te Site Haritası Nasıl Oluşturulur?


WordPress XML Site Haritası nedir? WordPress’te Site Haritası nasıl oluşturulur? Site Haritaları Hakkında Arama Motorları Nasıl Anlaşılır? 2000’li yılların başlarında, hükümet web sitelerinin ana sayfalarında “Sitemap” başlıklı bir bağlantı vardı. Bu sayfa genellikle bu web sitesindeki tüm sayfaların bir listesini içerir. Bugün bile bazı web sitelerinde böyle bir HTML site haritası var. Ancak, site haritaları, el ile oluşturulmuş HTML madde işaretli listesinden çok fazla gelişmiştir. Bugün site haritaları HTML yerine XML’de yayınlanıyor ve hedef kitlesi, arama motoru değil, insanlar.

Son zamanlarda kullanıcılarımızdan biri bize bir e-posta gönderdi: Bize bir WordPress site haritası nedir? Sitemde bir site haritası olmalı mı? WordPress’te nasıl bir site haritası oluşturabilirim? Eğer WordPress için yeni iseniz ve aynı sorularınız varsa, doğru yerdesiniz. Bu makalede, bir site haritasının ne olduğunu, neden bir site haritasına ihtiyacınız olduğunu, WordPress’te nasıl bir site haritası oluşturulacağını ve arama motorlarını site haritalarınız hakkında nasıl anlatacağınızı açıklayacağız.

WordPress XML Site Haritası nedir?

Site haritası, bir web sitesindeki tüm kullanıcıların erişebileceği sayfaların bir listesidir. XML site haritası, web sitesi sahiplerinin arama motorlarına kendi web sitelerinde bulunan tüm sayfalar hakkında bilgi vermesinin bir yoludur. WordPress XML site haritası, web sitenizdeki bağlantıların arama motorlarına diğerlerinden daha önemli olduğunu ve web sitenizi ne sıklıkla güncellediğinizi söyler. Site haritaları arama sıralamanızı artırmazken, arama motorlarının web sitenizi daha iyi taramasını sağlar.

XML Site Haritasına Neden İhtiyacımız Var?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) bakış açısından site haritalarında son derece önemlidir. Öncelikle açıkça bir site haritası eklemek   arama sıralamalarını etkiler. Ancak, sitenizde endekslenmemiş bir sayfa varsa, site haritası arama motorlarına bu sayfa hakkında bilgi vermenin bir yolunu sunar, böylece doğru şekilde dizine eklenebilir.

Site haritaları yeni web siteleri ve bloglar için çok kullanışlıdır. Çoğu yeni blog genellikle bireysel gönderilerine çok sayıda geri dönüş yapamadığından, arama motorlarının tüm yayınlarını ve sayfalarını keşfetmesi zorlaşır. Site Haritaları, bu web sitelerinin arama motorlarının sitelerini daha verimli bir şekilde taramasına yardımcı olmasına izin verir.

Popüler web siteleri için, site haritaları web sitenizin arama motorlarıyla daha etkili bir şekilde etkileşime girmesine izin verir. Arama motorları sitenizin ne sıklıkla güncellendiğini, sitenizin hangi bölümlerinin diğerlerinden daha sık güncellendiğini, siteniz için gezinme oranını vb. Ayarlayabileceğini tahmin edebilir. Bu, sitenizin arama motorlarına genel görünürlüğünü artırır.

Video öğretici

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimata ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

WordPress’te Site Haritası nasıl oluşturulur?

WordPress’te bir XML site haritası oluşturmanın birkaç yolu vardır. WPBeginner’de, site haritalarımızı oluşturmak için Yoast’ın WordPress SEO eklentisini kullanıyoruz. Bu eklentiyi kullanıyoruz çünkü site haritaları, sosyal entegrasyon ve daha fazlası gibi diğer özellikleri sunarak blog gönderilerimizi optimize etmemize olanak tanıyor . Ayrıca WordPress için diğer bağımsız sitemap jeneratörlerinden daha verimli çalıştıklarını fark ettik. Son olarak, Video Site Haritası gibi özel site haritaları da sunar .

WordPress sitenize bir site haritası eklemek için yapmanız gereken ilk şey , Yoast eklentisi tarafından WordPress SEO kurmak ve etkinleştirmektir . Varsayılan olarak, WordPress SEO XML site haritası işlevini etkinleştirmez, bu yüzden onu açmak zorundasınız. Bunu yapmak için SEO »XML Site Haritalarına gidin ve XML site haritası işlevini etkinleştirmek için kutuyu işaretleyin.

XML site haritası işlevini etkinleştirmek için kutuyu işaretlediğinizde, WordPress SEO size Site Haritalarınız için yapılandırabileceğiniz birkaç seçenek gösterir. Onlarla ne yapacağınızdan emin değilseniz, onları yok sayın ve Ayarları kaydet üzerine tıklayın .

Artık site haritalarınız oluşturuldu ve herkese açık. WordPress SEO, site haritanızı görüntülemek için tıklayabileceğiniz bir XML Site Haritası düğmesi gösterecektir sitemap_index.xml.

Site Haritaları Hakkında Arama Motorları Nasıl Anlaşılır?

Arama motorları bir site haritası bulmakta oldukça akıllıdır. Yeni içerik yayınladığınızda, Google ve Bing’e site haritanızdaki değişiklikler hakkında bilgi vermek için bir ping gönderilir. Ancak, site haritanızı Google Web Yöneticisi araçlarını kullanarak Google’a göndermenizi öneririz. Bunun avantajı, Google’ın size artık bir web yöneticisi olarak size yardımcı olacak hataları, sayfaları endeksli ve diğer alakalı istatistikleri göstereceğidir.

Git Google Web Yöneticisi Araçları . Google hesabınızda daha önce oturum açmadıysanız, oturum açmanız istenecektir. Oturum açtıktan sonra web yöneticisi araçlarına ulaşacaksınız. Orada “Site ekle” düğmesini göreceksiniz, tıklayın ve ardından web sitenizin URL’sini ekleyin.

Bir sonraki ekranda, eklemek istediğiniz web sitesinin sahipliğini doğrulamanız istenecektir. Bunu yapmak için birkaç yöntem var. Ancak, WordPress SEO eklentisini zaten kullandığınızdan, sizin için en kolay yöntem HTML Meta etiket değerini kopyalayıp WordPress SEO eklentisine yapıştırmaktır. Bunu yapmak için Alternatif yöntemler ve HTML Etiketi üzerine tıklayın . Daha sonra bir HTML Meta etiket kodu satırı göreceksiniz.

Bu satırı notepad gibi bir metin düzenleyicisine kopyalayıp yapıştırın. Şimdi içeriğin içindeki değeri kopyala = ””. Web sitesi araçları site doğrulama sayfasını açık bırakın çünkü web sitesinin sahipliğini doğrulamak için meta etiketi ekledikten sonra sayfaya geri döneceğiz. WordPress yönetici alanınıza gidin ve ardından SEO sekmesine tıklayın. Bu sizi WordPress SEO eklentisinin panosuna götürecektir. Aşağı kaydırın ve Web Yöneticisi Araçları başlıklarını göreceksiniz. Kopyaladığınız meta etiketi değerini, Google Web Yöneticisi araçlarının ve Kaydetme Ayarlarının yanında yapıştırın .

Google web yöneticisi araçlarına, site doğrulama ekranına geri dönün ve doğrulama düğmesine basın. “Www.yoursite.com’un sahipliğini başarıyla doğruladığınız için tebrikler” gibi bir bildirim görürsünüz. Siteniz için web yöneticisi araçları kontrol panelini görmek için devam et’i tıklayın.

Bir sonraki ekranda, site haritaları bulunmayan Site Haritaları sütununu göreceksiniz. Tıklandığında site haritalarınızı ekleyebileceğiniz bir Site Haritaları sayfasına yönlendirilirsiniz. “Site Haritası Ekle / Test Et” etiketli kırmızı düğmeye tıklayın ve site haritanızın URL’sini sağlayın.

Yoasts WordPress SEO eklentisi, WordPress siteniz için birden fazla site haritası yayınlar. Ana site haritası, diğer site haritalarınıza bağlantı içeren sitemap_index.xml şeklindedir. Sitemap_index.xml dosyasını tek başına gönderebilir veya tüm diğer site haritalarını tek tek gönderebilirsiniz. Sadece sitemap_index.xml göndermenizi öneririz, Google daha sonra diğer site haritalarını otomatik olarak keşfedecek ve bunları tarayacaktır.

Site haritanızı başarıyla ekledikten sonra, beklemede görünecek. Web sitenizi taramak bir süreliğine Google’ı alacak. Bir süre sonra site haritanızla ilgili bazı istatistikleri görebilirsiniz. Site haritanızda bulduğu bağlantı sayısını, kaçının dizine eklendiğini, resim ve web sayfalarının oranını vb. Gösterecektir.

Google Web Yöneticisi araçlarını sık sık, en az ayda bir kez ziyaret edin. Siteniz büyüdükçe, web siteniz hakkında daha fazla ve daha yararlı veriler görmeye başlayacak ve arama motoru tarafından nasıl görüldüğünü göreceksiniz. Bu bilgi, sitenizin ne kadar iyi çalıştığını ve arama motorlarındaki performansını artırmak için neler yapabileceğinizi öğrenmenize yardımcı olabilir.

Bir XML site haritası, bir site haritasının yararları, WordPress’te bir site haritası oluşturma ve daha fazlası gibi tüm ilgili soruları yanıtlamasını umuyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa veya bir şeyi kaçırdığımızı farkettiyseniz, lütfen aşağıya bir yorum bırakın.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.