Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress’te Blog Yazıları için Ayrı Bir Sayfa Nasıl Oluşturulur

WordPress’te Blog Yazıları için Ayrı Bir Sayfa Nasıl Oluşturulur


Varsayılan olarak WordPress, içeriğinizi ana sayfada bir blog biçiminde görüntüler. Ancak, WordPress’te özel bir ana sayfa oluşturmak isterseniz ne olur? Blog sayfanız nereye gider? Bu makalede, WordPress‘te blog gönderileri için ayrı bir sayfanın nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

Video öğretici

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimata ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

WordPress’te Varsayılan Statik ve Blog Sayfa Ayarlarını Kullanma

WordPress, özel bir ana sayfa (statik ön sayfa) oluşturmak için yerleşik destek ve blog gönderileri için ayrı bir sayfa ile birlikte gelir. Bu yöntemi kullanmak için, iki yeni WordPress sayfası oluşturmanız gerekir. İlk sayfa özel ana sayfanız olacak. WordPress yöneticinizde, Sayfa » Yeni sayfa oluşturmak için Yeni Ekle’ye gidin . Bu sayfayı başlıkta bulabilirsiniz. Sağ tarafta, bir şablon seçme seçeneği ile Sayfa Nitelikler kutusunu göreceksiniz .

En modern WordPress temaları , web sitenizin statik ön sayfası için kullanılabilecek özel sayfa şablonları ile birlikte gelir . Bu örnekte, bir ön sayfa şablonuyla birlikte gelen Twenty Twelve temasını kullanıyoruz. Şablonu seçtikten sonra yapmanız gereken bir sonraki şey, ekranın sağ üst köşesindeki ekran seçeneklerini tıklatıp tartışma kutusunu kontrol etmektir.

Bu, düzenleme düzenleme alanının altındaki tartışma meta kutusunu gösterir. Ana sayfada tartışmayı devre dışı bırakmak için hem yorumların hem de geri izlemelerin işaretini kaldırın.

Ardından blog yazılarınız için başka bir sayfa oluşturmanız gerekiyor. Bu sayfayı Blog olarak atayabilirsiniz. Birçok WordPress teması farklı şablonlarla gelir ve temanızın blog sayfası için kullanılacak bir şablonu olması mümkündür. Ancak, temanızda şablon yoksa, varsayılanı kolayca seçebilirsiniz. Bu sayfadaki yorumları ve geri izleme seçeneklerini de devre dışı bırakmayı unutmayın.

Burada yaptığımız şey, özel bir ana sayfayı ve blog gönderileri için bir sayfayı görüntülemek için kullanacağımız iki sayfa oluşturuyor. Şimdi bu sayfaları buna göre kullanmak için WordPress almamız gerekiyor. Bunu yapmak için Setttings’e gidin »Okuma ve Ön sayfa ekranları seçeneği altında Statik bir sayfa seçin. Bunun altında, ön sayfa olarak kullanılacak sayfayı ve blog yazılarınızın sayfasını seçin.

Değişikliklerinizi kaydedin ve sitenizi değişiklikleri incelemek için yükleyin. Blog sayfasını gezinme menülerinizde görüntülemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için Görünüm »Menüler’e gidin ve menünüze blog sayfası ekleyin.

Bu makalenin, WordPress’te blog gönderileri için özel bir sayfa oluşturmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.