Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress’te Başvuru Programı Nasıl Oluşturulur

WordPress’te Başvuru Programı Nasıl Oluşturulur


WordPress’te bir referans programı oluşturmak ister misiniz? Tavsiye programları, daha fazla kullanıcının ürünlerinizi daha geniş bir kitleye tanıtmasını sağlamak için harika bir yoldur. Bu makalede, WordPress’te bir başvuru programını nasıl kolayca oluşturacağınızı ve daha fazla müşteri edinebileceğinizi göstereceğiz.

Neden WordPress’te bir Başvuru Programı Oluşturulur?

Tavsiye programı veya bağlı kuruluş programı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satmanıza yardımcı olacak daha fazla kişi almanızı sağlar. Karşılığında, yaptıkları her satış için onlara küçük bir komisyon ödersiniz.

Basit anlamda, kendi satış ordunuzu maaş ödemeksizin inşa etmek gibidir.

Bu bağlı kuruluş pazarlamacıları, pazarlama içeriği oluşturmak için araçlar ve eklentiler kullanır. Onlar para çevrimiçi yapmak doğru ürün ve hizmetlerle onların tavsiye ederek. Ayrıca İçerik Pazarlama Stratejisi konulu makalemize bir göz atabilirsiniz.

Bir başvuru veya ortaklık programını yönetmek için, bağlı kuruluş programınızı yönetebilecek bir araca ihtiyacınız olacaktır. Bağlı kuruluş pazarlamacılarının başvuru programınıza katılmasına izin verecektir. Ayrıca, her bir iş ortağı tarafından gönderilen satışları ve trafiği izlemenize yardımcı olacaktır .

Neden AffiliateWP’yi WordPress’de bir Başvuru Programı Oluşturmaya Kullanıyorsunuz?

Bu eğitim için, WordPress’te bir referans programı oluşturmak için AffiliateWP eklentisini kullanacağız. WordPress için en iyi ortaklık yönetimi eklentilerindenbiridir .

Hayattaki her şey gibi, AffiliateWP de düşünmeniz gereken kendi artıları ve eksileri vardır.

AffiliateWP Kullanmanın Artıları

Aşağıda, WordPress’teki sevk programınızı yönetmek için AffiliateWP kullanmanın yararlarından bazıları verilmiştir.

  • WordPress sitenizde kullanımı çok kolay ve yerel bir uygulama gibi harmanlanıyor.
  • Yaşam boyu lisans için 99 $ / yıldan başlayarak 499 dolardan başlayan fiyatlarla çok uygun maliyetlidir.
  • WooCommerce mağazaları , Kolay Dijital İndirmeler , PayPal, Stripe ve daha fazlası ile bütünleşir
  • AffiliateWP’yi genişletmek için ücretsiz, ücretli ve üçüncü taraf eklentileri de dahil olmak üzere çok sayıda eklenti
  • Siz ve iş ortaklarınız için detaylı raporlarla gerçek zamanlı ortaklık izleme

AffiliateWP Kullanmanın Eksileri

Tavsiye programınızı yönetmek için AffiliateWP kullanmanın bazı dezavantajları aşağıda verilmiştir.

  • Halihazırda binlerce bağlı kuruluş pazarlamacısının aktif olarak ürünlerini tanıtmak isteyen aktif satış ağlarına kıyasla sınırlı erişimi vardır.
  • Popüler bağlı kuruluş ağları tarafından sunulan gelişmiş dolandırıcılık algılama özellikleriyle birlikte gelmez.
  • Otomatik ödeme sistemi yoktur ve her ay manuel olarak ödeme yapmanız gerekir.
  • Vergi ve 1099 ödeme formu hesaplanmaz. Bir işletme sahibi olarak, kendi başınıza yönetmeniz gerekecek.
  • Ortaklık ortakları için daha az uygundur. Tüm kazançlarını tek bir yerde görebilecekleri ortaklık ağlarına kıyasla raporlarını görüntülemek için bir hesap oluşturmak ve giriş yapmak zorunda kalacaklar.

AffiliateWP’ye iyi bir alternatif , tavsiye edilecek yeni ürünleri aktif olarak arayan binlerce yetenekli bağlı pazarlamacıların bulunduğu büyük bir ortaklık ağı olan ShareASale olacaktır .

Daha ayrıntılı bir karşılaştırma için, bu makaleyi, Syed Balkhi (WPBeginner’ın Kurucusu ve CEO’su) tarafından kendi ortaklık programınızı kurma konusunda görmek isteyebilirsiniz .

Bununla birlikte, AffiliateWP’yi kullanarak WordPress’te bir referans programının nasıl oluşturulacağına bakalım.

WordPress’te bir Başvuru Programı Oluşturma

Yapmanız gereken ilk şey, AffiliateWP eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı konusundaadım adım kılavuzumuzu inceleyin .

Etkinleştirme sırasında, lisans anahtarınızı girmek için Ortaklar »Ayarlarsayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Bu bilgileri hesabınızdaki AffiliateWP web sitesinde bulabilirsiniz.

Lisans anahtarınızı etkinleştirdikten sonra, Satış Ortağı Alanı için kullanılacak bir sayfa seçmeniz gerekir. AffiliateWP sizin için otomatik olarak bir tane oluşturur, ancak farklı bir sayfa kullanmak isterseniz, buradan seçebilirsiniz.

Ardından, hizmet sayfası şartlarını seçmeniz gerekir. Kendi siteniz için bir tane oluşturmak üzere diğer web sitelerindeki bağlı kuruluş program şartları sayfalarını kontrol edebilirsiniz. Sayfayı oluşturduktan sonra buradan seçebilirsiniz.

Bundan sonra, sayfadaki diğer ayarları incelemeniz ve kendi yönlendirme program politikalarınıza göre ayarlamanız gerekir.

Ayarlarınızı kaydetmek için ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Ardından, Ayarlar sayfasındaki entegrasyonlar sekmesine geçmelisiniz. Buradan, etkinleştirmek istediğiniz entegrasyonları seçmeniz gerekiyor. AffiliateWP en popüler e-ticaret , üyelik , iletişim formu ve LMS eklentilerini destekler .

Değişiklikleri kaydet düğmesine tıklayın ve ardından Ayarlar sayfasındaki ‘E-postalar’ sekmesine geçin.

AffiliateWP, bağlı kuruluşlara gönderilen e-postaları düzenlemenizi sağlar. Ayrıca, iş logonuzu yükleyebilir, kendi e-posta şablonlarınızı oluşturabilir ve satış ortağı e-postalarını göndermek için kullanmak istediğiniz e-posta adresini seçebilirsiniz.

Son olarak, ortaklık programınız için gelişmiş ayarları kurmak için ayarlar sayfasındaki Misc sekmesine geçin. Sayfadaki ilk seçenek, bağlı kuruluşların kendilerini kaydettirmelerine izin vermektir. Bağlı kuruluşunuzun başvuru programınıza kaydolabilmesini istiyorsanız bunu kontrol edebilirsiniz.

Ardından, reCAPTCHA’nın botların bağlı kuruluş olarak kaydolmasını engellemesini de sağlamak istersiniz .

Her ayarı dikkatli bir şekilde gözden geçirmeli ve gerektiğinde değiştirmelisiniz. Ayarlarınızı kaydetmek için kaydetme değişiklikleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

Başvuru Programınıza Bağlantı Ekleme

Şimdi referans programınızı oluşturduğunuza göre, bir sonraki adım buna link eklemektir. Örneğin, bağlı kuruluş kaydını etkinleştirdiyseniz, ilgili pazarlamacıların kendilerini kaydettirebilmeleri için ortaklık alanına bir bağlantı eklemek isteyebilirsiniz.

Sadece Görünüm »Menüler sayfasına gidin ve ortaklık alanı sayfanızı bir gezinme menüsüne ekleyin.

Bağlantıyı tıklamak, kullanıcıları yeni bir üye olarak katılmak için kaydolabilecekleri üye sitesine götürecek veya raporlarını görmek için hesabına giriş yapacak.

AffiliateWP’de Yönlendirme Programınızı Yönetme

AffiliateWP, bağlı kuruluşlarınızı yönetmek, raporları görüntülemek ve WordPress uygulamasından çıkmadan bağlı kuruluş programınızı etkin bir şekilde çalıştırmak için güçlü araçlarla gelir.

Yönlendirme programınıza katılan bağlı kuruluşları görüntülemek için, Satış Ortakları »İştirakler sayfasına gidin.

Bu sayfada, tüm bağlı kuruluş iş ortaklarınızın listesini, kazançlarını, ödenmemiş kazançlarını, havale ziyaretlerini ve daha fazlasını görebilirsiniz. Herhangi bir bağlı kuruluş hesabını tek tek düzenleyebilirsiniz.

Bir satış ortağı aracılığıyla yapılan her satışı görmek için, Bağlı Kuruluşlar »Tavsiyeler sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Burada tüm sevk satışları, satış ortağı, tutarı ve daha fazlasını göreceksiniz. Başvuranın sahtekar olduğundan şüpheleniyorsanız, ‘Reddet’ bağlantısını da tıklayabilirsiniz.

AffiliateWP’deki Yönlendirme Program Raporlarınızı Görüntüleme

Raporlama, başarılı bir sevk programı çalıştırmak için çok önemlidir ve AffiliateWP güçlü raporlama özellikleriyle birlikte gelir. Başının üzerinde Bağlı »Bağlı eksiksiz bilgiler için sayfa.

Raporlama süresini zamana ve belirli satış ortağı iş ortağına göre filtreleyebilirsiniz. İştirakler, yönlendirme ziyaretleri ve kampanyalar için raporları da görüntüleyebilirsiniz.

İştiraklerinize Ödemeler Gönderme

Ne yazık ki, AffiliateWP otomatik ödeme ile gelmez, bu da manuel olarak ödeme göndermeniz gerekeceği anlamına gelir. AffiliateWP, ödemelerinizi yönetmeyi kolaylaştırır.

Tavsiye ortaklarınıza ne zaman ve ne sıklıkla ödeme yapmak istediğinize bağlı olarak, Bağlı Kuruluşlar »Tavsiyeler sayfasına gidebilir ve ‘Ödemeli Dosya Oluştur’ düğmesini tıklayabilirsiniz.

Bu, PayPal’ın toplu ödeme sistemi ile uyumlu bir ödeme dosyası oluşturacaktır. Dosya ayrıca, toplu ödeme özelliğini destekleyen Skrill ve diğer ödeme hizmetleriyle de çalışır. Ödenmemiş tüm yönlendirmeleriniz için tutar ve ödeme e-posta adreslerini içerir.

Bu makalenin, WordPress’te bir yönlendirme programı oluşturmayı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.