Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress'de HTTP Resim Yükleme Hatası Nasıl Düzeltilir

WordPress'de HTTP Resim Yükleme Hatası Nasıl Düzeltilir


WordPress ortam kütüphanesi http hatası,WordPress’te Resim yüklerken HTTP hatası görüyor musunuz? Bu hata genellikle bir görüntüyü veya başka dosyaları yerleşik medya yükleyiciyi kullanarak WordPress’e yüklediğinizde ortaya çıkar. Bu makalede, WordPress’te HTTP görüntü yükleme hatasını kolayca nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz.

WordPress’te Resim Yükleme Sırasında HTTP Hatasına Neden Alıyorum?

WordPress Ortam yükleyiciyi kullanarak dosya yüklemeye çalışırken bir HTTP hatasına yol açabilecek birçok şey vardır. Temel olarak, WordPress nedenini anlayamıyor ve bu yüzden genel ‘HTTP hatası’ mesajını görüntülüyor.

Hayal kırıklığı yaratan bölüm, bu hata mesajının, neye sebep olabileceğine dair herhangi bir ipucu vermemesidir. Bu, sebebi bulmak ve hatayı düzeltmek için farklı çözümler denemeniz gerektiği anlamına gelir.

WordPress’de ortam  yüklemesi sırasında HTTP hatasını nasıl gidereceğimize ve düzelteceğimize bakalım.

1. HTTP hatası kalıcı değildir

Öncelikle, birkaç dakika beklemeli ve ardından görüntü dosyanızı tekrar yüklemeyi deneyin. Bu hata bazen, çoğu WordPress barındırma sunucusunda otomatik olarak düzeltilen olağandışı trafik ve düşük sunucu kaynaklarından kaynaklanır .

Bu işe yaramazsa, farklı bir resim dosyası yüklemeyi deneyebilirsiniz. Diğer dosya başarıyla yüklüyse, orijinal resim dosyanızı daha küçük bir boyuta kaydetmeyi deneyin ve yüklemeyi tekrar deneyin.

Son olarak, dosyayı farklı bir biçime kaydetmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin, bir görüntü düzenleme yazılımı kullanarak jpeg’yi png olarak değiştirin. Bundan sonra dosyayı yüklemeyi tekrar deneyin.

Tüm bu adımlar HTTP hatasıyla sonuçlanırsa, bu, hatanın geçici bir aksaklıktan kaynaklanmadığı ve kesinlikle dikkatinize ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

2. WordPress Bellek Limitini Artırın

Bu hatanın en yaygın nedeni, WordPress’in kullanması için mevcut bellek eksikliğidir. Bunu düzeltmek için PHP’nin sunucunuzda kullanabileceği bellek miktarını artırmanız gerekir.

Wp-config.php dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyerek bunu yapabilirsiniz .

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

Bu kod, WordPress bellek sınırını 256 MB’a çıkarır, bu da herhangi bir bellek sınırı sorununu düzeltmek için yeterli olur.

3. WordPress tarafından Kullanılan Resim Editörü Kütüphanesini Değiştirin

WordPress, görüntüleri işlemek için iki modül kullanan PHP’de çalışır. Bu modüllere GD Kütüphanesi ve Imagick denir. WordPress hangisinin müsait olduğuna bağlı olarak bunlardan birini kullanabilir.

Bununla birlikte, Imagick’in genellikle görüntü yüklemeleri sırasında http hatasına neden olan bellek sorunlarıyla karşılaştığı bilinmektedir. Bunu düzeltmek için GD Kütüphanesini varsayılan resim düzenleyicinize yapabilirsiniz.

Bunu yalnızca bu kodu temanınızın işlevlerine ekleyebilirsiniz. Php dosyası veya siteye özgü bir eklenti .

function wpb_image_editor_default_to_gd( $editors ) { $gd_editor="WP_Image_Editor_GD"; $editors = array_diff( $editors, array( $gd_editor ) ); array_unshift( $editors, $gd_editor ); return $editors; } add_filter( 'wp_image_editors', 'wpb_image_editor_default_to_gd' );

Bu kodu ekledikten sonra, medya yükleyici kullanarak dosya yüklemeyi tekrar deneyebilirsiniz. Bu sorunu çözmezse, bu kodu kaldırabilir ve bu makalede açıklanan diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

4. .htaccess Yöntemini Kullanma

Bu yöntem, Imagick’in sunucu kaynaklarını nasıl kullandığını kontrol etmenizi sağlar. Birçok paylaşılan barındırma sağlayıcısı, Imagick’in daha hızlı görüntü işleme için birden fazla ileti dizisini kullanma yeteneğini sınırlar. Ancak, bu, görüntüleri yüklerken http hatasını görmenize neden olur.

Aşağıdaki kodu .htaccess dosyanızda eklemek kolaydır :

SetEnv MAGICK_THREAD_LIMIT 1

Bu kod sadece Imagick’i görüntüleri işlemek için tek bir thread kullanmaya sınırlar.

Bu makalenin, WordPress’te medya yüklemesi sırasında HTTP hatasını düzeltmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.