Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress’de Facebook Videosu Nasıl Yerleştirilir

WordPress’de Facebook Videosu Nasıl Yerleştirilir


Facebook videolarını WordPress de yayınlama,Facebook videosunu WordPress’e gömmek ister misiniz? Facebook Live ve Facebook videoları platformunun son zamanlardaki popülerliğiyle, kullanıcılarımızdan bazıları Facebook’un WordPress’e gömülmesinin mümkün olup olmadığını sordu. Bu yazıda, bir Facebook videosunun ve Facebook canlı videosunun WordPress’e nasıl kolayca yerleştirileceğini göstereceğiz.

Facebook’tan WordPress Siteme Neden Video Yayınlamalıyım?

Kullanıcılarımıza asla WordPress’e video yüklememeleri gerektiğini söylüyoruz . Bunun yerine, YouTube gibi bir video paylaşım sitesi kullanmanızı öneririz .

YouTube şu anda dünyanın en büyük video barındırma platformu iken, Facebook en büyük sosyal ağdır ve videoları hızla büyüyor.

Son zamanlarda, Facebook otomatik oyun ve Facebook canlı video özelliklerini tanıttı. Dünyanın dört bir yanındaki pazarlamacılar, kullanıcı etkileşimini ve genel erişim düzeyini artırdıkları için bu özelliklerle ilgili bilgi ediniyorlar.

Facebook videolarını Facebook sayfanızdaki beğenileri artırmak için de kullanabilirsiniz. Daha sürükleyici bir sosyal deneyim için, Facebook sayfası eklentisi ekleyebilir , Facebook yorumlarını yükleyebilir ve WordPress sitenize Facebook benzeri bir düğme ekleyebilirsiniz .

Bunu söyledikten sonra, Facebook videolarını bir WordPress sitesine nasıl yerleştireceğinize bakalım.

Facebook Videoları WordPress’e Gömme

Öncelikle, WordPress sitenize gömmek istediğiniz videoyu bulmanız gerekir.

Ardından, video adına veya tarihe sağ tıklayıp ardından bağlantı adresini kopyala seçeneğini seçmeniz gerekir.

Bundan sonra, Facebook gömülü video oynatıcı web sitesini ziyaret etmeniz ve kod üreteci bölümüne ilerlemeniz gerekir.

Daha önce kopyaladığınız URL’yi ‘videonun URL’ alanına yapıştırmanız gerekir.

Ardından, size iki kutu kodu gösteren bir açılır pencereyi gösteren kod al düğmesini tıklamanız gerekiyor.

Kodun ilk kısmı web sitenizin başlık bölümüne gitmelidir. Bu kodu web sitenize eklemenin birden fazla yolu vardır.

Eğer tema dosyalarını rahat bir şekilde düzenliyorsanız, sadece dosyayı düzenleyip <body> etiketinden sonra yapıştırmak suretiyle temanıza veya çocuk temanıza ekleyebilirsiniz header.php.

Alternatif olarak Ekle Üstbilgileri ve Altbilgileri eklentisini yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz . 

Etkinleştirme sırasında, WordPress yöneticinizdeki Ayarlar »Üstbilgileri ve Altbilgileri Ekle sayfasına gitmeniz ve kodu altbilgi kutusuna yapıştırmanız gerekir. Değişikliklerinizi kaydetmek için kaydet düğmesine tıklayın.

Önemli: Kodun sadece ilk bölümünü bir kez eklemeniz gerekir. Bir dahaki sefere bir Facebook videosu eklediğinizde, sadece kodun ikinci bölümünü kopyalayıp yapıştırmanız gerekecektir.

Şimdi Facebook video embedder sayfasına dönün ve kodun ikinci bölümünü kopyalayın.

Bu kodu WordPress yayınlarınıza, sayfalarınıza veya bir kenar çubuğu widget’ına ekleyebilirsiniz. Kodu yazılarınıza ve sayfalarınıza eklerken, Metin düzenleyicisine geçiş yaptığınızdan emin olmalısınız , aksi takdirde WordPress görsel düzenleyici kodu dağıtacaktır.

Artık Facebook videosunu hareket halinde görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Siteye Facebook Canlı Video Ekleme

Facebook Canlı videosunu, normal bir Facebook videosunu gömdüğünüz gibi gömebilirsiniz. Buradaki tek fark, Facebook canlı videonuzun URL’sini nasıl alacağınızdır.

Canlı yayına girmeden önce Facebook, canlı videonuz için bir URL almanıza izin vermez. Facebook Live videosunu aynı anda web sitenizde yayınlamak istiyorsanız, önce canlı yayına geçmeniz gerekecektir.

Canlı olduğunuzda, canlı video URL’sini almak için tarihi tıklayın ve kopya bağlantı adresini seçin.

URL’ye sahip olduğunuzda, Facebook gömülü video oynatıcı web sitesine gidebilir ve bağlantıyı ‘videonun URL’ alanına yapıştırabilirsiniz.

Video gömülü kod oluşturucu artık Facebook canlı videonuzun önizlemesini getirecek ve görüntüleyecektir. Bu kodları web sitenize eklemek için yukarıda açıklanan talimatlara devam etmek ve devam etmek için Kodu Al düğmesine tıklamanız gerekir.

Facebook canlı video kodunu sitenize ekledikten sonra, kullanıcılarınız Facebook canlı videosunu doğrudan web sitenizden ve Facebook beslemelerinden görüntüleyebilecekler.

Bu makalenin, Facebook videolarını WordPress’e nasıl yerleştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.