Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress Smtp Sorunu

WordPress Smtp Sorunu


Bu makalemizde wordpress e-posta gönderilemedi ve WordPress Smtp Sorunu nasıl çözülür onu ele alacaz. Başlangıç ​​seviyesindeki kullanıcılarımızın birçoğu, iletişim formu eklentisinin neden e-posta göndermediğini veya neden WordPress bildirimlerini görmediklerini soruyor. Bu makalede, WordPress’in e-posta göndermemesini nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz.

Neden WordPress Sitenizden E-posta Alamıyorsunuz?

Bunun en yaygın nedeni, WordPress barındırma sunucunuzun PHP mail () işlevini kullanacak şekilde yapılandırılmamış olmasıdır .

Çalışmasına izin verse bile, birçok e-posta servis sağlayıcısı, e-posta spamini azaltmak için çeşitli araçlar kullanır. Bu araçlar genellikle bir e-postanın kaynaklandığını iddia ettiği konumdan kaynaklandığını ve çoğunlukla WordPress web siteleri tarafından gönderilen e-postaların bu testi başarısız olduğunu tespit etmeye çalışır.

Bu gibi durumlarda, WordPress sitenizden bir e-posta gönderildiğinde, hedefin hiç bir zaman spam klasörüne bile girmez. Bu nedenle , e-posta bülteninizi göndermek için WordPress’i kullanmamanızı öneririz .

Ayrıca, WordPress’te e-posta göndermek için SMTP’yi kullanmanızı öneririz. SMTP (Basit Posta Aktarım Protokolü) e-posta göndermek için endüstri standardıdır. PHP posta işlevinden farklı olarak SMTP, e-posta teslimini artıran uygun kimlik doğrulaması kullanır.

Çok sayıda farklı SMTP servisi var, ancak bu makalede, tavsiye ettiğimiz sadece iki tane göstereceğiz: MailGun ve Gmail.

Sending  Kullanarak WordPress E-postalarınızı Gönderme

Sending , popüler bir e-posta servis sağlayıcısıdır. Web sitesi sahiplerinin yüksek miktarda e-posta gönderebilmelerini sağlar.

Özel bir e-posta servis sağlayıcısı olarak, e-postanızın hedefine ulaştığından emin olmak için çok fazla para ve zaman harcarlar.

Mailgun ücretli bir hizmet olmasına rağmen, her ay ücretsiz olarak ilk 10,000 e-posta sunuyor. Bu , bloglarına veya web sitelerine yeni başlayan pek çok insan için fazlasıyla yeterli .

WordPress sitenizi, e-posta göndermek için Mailgun’u kullanacak şekilde nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Öncelikle Sending web sitesinde kayıt olmanız gerekmektedir . Kayıt olduktan sonra, “Alan adınızı ekleyin” düğmesini tıklamanız gerekir.

Artık bir alan adı sayfası göreceksiniz. Burada WordPress web sitenizin alan adınıza bir alt alan eklemeniz gerekir. Örneğin, mail1.alanadiniz.com.

Aşağıdaki talimatları uygulayarak mevcut alan adınızda yeni bir alt alan oluşturabilirsiniz.

Öncelikle, hosting hesabınızın cPanel kontrol panelini ziyaret etmeniz gerekir. Ardından, alanlar altındaki alt alanlar simgesini tıklayın.

Bir sonraki sayfada, alt alanınızı girmeli ve ardından açılır menüden kök alanınızı seçmelisiniz.

Bundan sonra, oluştur düğmesine tıklayın ve alt alanınızın oluşturulduğu bir başarı mesajı göreceksiniz.

Artık bu alt alan adını Mailgun’un alan ekleme sayfasına ekleyebilirsiniz. Alanı ekledikten sonra, Mailgun size birkaç DNS kaydı gösterecektir.

CPanel kontrol panelinize geri dönün ve ardından ‘Gelişmiş DNS Bölge Düzenleyicisi’ne tıklayın.

DNS kayıtlarını değiştirmek istediğiniz alanı seçmeniz istenecektir. Kök alan adınızı seçtiğinizde, yeni DNS kayıtları ekleme seçeneklerini göreceksiniz.

İlk TXT girişi alt alanınız olacaktır. Ad alanına alt alan adını girip ardından TXT’yi kayıt tipi olarak seçmeniz gerekir. Bundan sonra TTL alanına 14400 eklemeniz ve Mailgun alan doğrulama ayarları sayfasında gösterilen değeri TXT Veri alanına kopyalamanız gerekir.

Diğer TXT kaydını eklemek için işlemi tekrarlayın.

İşiniz bittiğinde, cPanel panosuna geri dönün ve MX Entry ikonuna tıklayın.

Kök alanınızı seçmeniz istenecek, ardından sayfanın en altına inmeniz istenecektir. Orada yeni bir MX Girişi ekleme seçeneğini göreceksiniz.

Öncelik ve hedef değerlerini girin ve yeni kayıt düğmesine tıklayın.

Alanınızı Mailgun’a başarıyla eklediniz. Alanınızın uygun DNS kayıtlarına sahip olduğunu doğrulaması gerekir. Bu biraz zaman alabilir çünkü DNS kayıtlarının güncellenmesi zaman alabilir.

Mailgun hesabınızdaki Alan Adları sayfasını ziyaret ederek alan adı doğrulamanızın durumunu kontrol edebilirsiniz.

Mailgun, yaptığınız DNS değişikliklerini doğrulayabildiğinde alan adınızın yanında etkin durumu gösterecektir.

Alan adınız aktif olduğunda, e-posta göndermek için Mailgun’u kullanmaya başlamak için WordPress sitenizi kurabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey, WP Mail SMTP eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . 

Etkinleştirme sırasında, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »WP Mail SMTP’yi ziyaret etmeniz gerekir . Öncelikle gönderen e-posta adresinizi ve gönderen için kullanmak istediğiniz ismi belirtmeniz gerekir.

Ardından, posta makinenizi Mailgun olarak seçmeniz ve sonraki e-posta adresiyle eşleşen dönüş yolunu ayarlamak için yanındaki kutuyu işaretlemeniz gerekir.

Son olarak, Mailgun özel API anahtarınızı ve posta tabanındaki alt alanı sağlamanız gerekir. Bu bilgileri Mailgun hesabınızdan almak için her alanın altındaki linklere tıklayın.

Değişikliklerinizi kaydetmek için kaydetme ayarlarını kaydetmeyi unutmayın.

Hepsi bu, Mailgun kullanarak e-posta göndermek için WordPress sitenizi başarıyla kurdunuz.

Test e-postası göndermek ve her şeyin yolunda gidip gitmediğini görmek için eklentinin ayarlar sayfasındaki ‘E-posta Testi’ sekmesine tıklayabilirsiniz.

Gmail SMTP Sunucularını Kullanarak WordPress E-postaları Gönderme

Başka bir alternatif, WordPress e-postalarınızı göndermek için Gmail SMTP sunucularını kullanmaktır. E-postalarınızı göndermek için normal bir Gmail hesabını bu yöntemle kullanabilirsiniz. Ancak, Google Apps for Work’ü özel e-posta adresinizle kullanıyorsanız e-posta teslimi durumunuz çok daha iyi olacaktır . 

Ücretli veya ücretsiz bir Gmail adresi kullanıp kullanmadığınız, talimatların geri kalanı aynıdır.

İlk olarak, WP Mail SMTP eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekecektir .

Etkinleştirme sırasında, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »WP Mail SMTP sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Öncelikle gmail adresinizi ‘Gönderen E-posta’ alanında ve gönderen olarak göstermek istediğiniz adda belirtmeniz gerekir.

Ardından, postacı seçeneğine ilerlemeniz gerekiyor. WordPress e-postalarını göndermek için Gmail sunucularını kullanmanın iki yolu vardır.

İlk olarak, yöntem e-posta göndermek için Gmail API’lerini kullanmaktır. Bu yöntem daha güvenli ve güvenilir olduğu için önerilmektedir. İkinci yöntem, Gmail hesabınızın SMTP sunucusunu manuel olarak kullanmaktır.

Her iki yöntemi de size göstereceğiz, ancak ilk yöntemi kullanmanızı öneririz.

Yöntem 1: Gmail’i OAuth Protokolü Kullanarak WordPress E-postaları Gönderecek Şekilde Ayarlama

Öncelikle, Gmail’i WP Mail SMTP ayarları sayfasından seçmelisiniz. Dönüş yolunu gönderen ile aynı olacak şekilde ayarlamak için yanındaki kutuyu işaretleyin, bu kutuyu işaretlemediğinizde, iletilen mesajlar geri döndürülecek ve başarısız mesajlar sonsuza dek kaybolur.

Ardından, Müşteri Kimliği, Müşteri Sırrı ve ‘Yetkili yönlendirme URI’sı’ alanına bir URL girme seçeneğini göreceksiniz.

Bir Uygulama Oluşturma ve Gmail için API Anahtarları Oluşturma

WordPress e-postalarını göndermek için Gmail’in API’lerini kullanmak için bir uygulama oluşturmanız ve bir API anahtarı oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için Google Developers Console web sitesini ziyaret edin ve yeni bir proje oluşturun.

Bir proje oluşturmak için mavi düğmeyi görmüyorsanız, ‘Proje seç’ açılır menüsüne tıklayıp yeni bir proje oluşturabilirsiniz.

Projeniz için bir isim vermeniz istenecektir. Buraya bir dahaki sefere, böylece bir dahaki sefere burada olduğunuzu kolayca anlayabilirsiniz.

Devam etmek için oluştur düğmesine tıklayın.

Geliştirici konsolu şimdi projenizi oluşturacak ve sizi kontrol paneline götürecektir. Google, geliştiricilerin kendi API’larının ve hizmetlerinin birçoğuna erişmesine izin verir. Artık projeniz ayarlandıysa, ihtiyaç duyacağınız API’ları etkinleştirmeniz gerekiyor.

Devam etmek için API’leri ve hizmetleri etkinleştir düğmesine tıklayın.

Bu sizi API kütüphanesi sayfasına götürecektir. Gmail API’sini hızlıca bulmak için Gmail’i arama kutusuna yazın ve seçmek için tıklayın.

Artık API ile ilgili bir genel bakış ve neler yapabileceğini göreceksiniz. Devam etmek için ‘Etkinleştir’ düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Artık API’nız etkinleştirildikten sonra, bir sonraki adım, WP Mail SMTP eklenti ayarlarınızda kullanabileceğiniz kimlik bilgileri oluşturmaktır.

Devam etmek için kimlik bilgileri oluştur düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, ‘API’yi nereden arayacağınız’ alanında ‘Web tarayıcısı JavaScript’i seçmeniz gerekecektir. Bundan sonra ‘Kullanıcı Verileri’ seçeneğini tıklayın.

Devam etmek için ‘Hangi kimlik bilgilerine ihtiyacım var?’ buton.

Artık, OAuth istemci adınız için bir isim vermeniz istenecektir. Burada ‘WP Mail SMTP’ yazabilirsiniz.

JavaScript kökenleri alanında, web sitenizin alan adını ekleyin. Ardından, yetkili yönlendirme URL’sini WP Mail SMTP eklenti ayarlarından kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

Devam etmek için ‘Müşteri Kimliği Oluştur’ düğmesine tıklayın.

Ardından, OAuth izni ekranı için bir ad girmeniz gerekiyor. Eklentinin adını buraya koyabilirsiniz.

Devam düğmesine tıklayın ve geliştirici konsolu müşteri kimliğinizi gösterecektir. Kopyalayabilir ve WP Mail SMTP eklentisinin ayarlar sayfasına yapıştırabilirsiniz. Ancak, hala istemci gizli anahtarına ihtiyacınız olacak.

Devam etmek için Bitti düğmesine tıklayın.

Artık projenizin kimlik bilgileri sayfasına yönlendirileceksiniz. Yakın zamanda oluşturduğunuz yeni kimlik bilgilerinizi orada göreceksiniz. Kimlik bilgilerinizin yanındaki düzenle düğmesini tıklayın.

Bu, istemci gizli anahtarınızı görebileceğiniz kimlik bilgileri sayfasını düzenlemenizi sağlayacaktır. Anahtarı, eklentinin ayarlar sayfasında kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

WordPress yönetici alanınızda eklentinin ayarlar sayfasına geri dönün. Artık hem istemci kimliğiniz hem de istemci gizli anahtarlarınız olduğundan, devam etmek için kaydetme ayarları düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Eklenti şimdi ayarlarınızı kaydedecek ve sayfayı yeniden yükleyecektir. Bundan sonra, ayarlar sayfasının en altına inmeniz ve ‘Google hesabınızı kullanarak e-posta göndermek için eklentiye izin ver’ düğmesini tıklamanız gerekir.

Bu, sizi Google’daki hesabınıza götürecek ve sizden web sitesini sizin adınıza e-posta göndermesine izin vermeniz istenecektir.

Bundan sonra, bir başarı mesajı göreceğiniz web sitenize yönlendirileceksiniz.

OAuth protokolünü kullanarak e-posta göndermek için Gmail SMTP sunucularını kullanmak için WordPress’i başarıyla kurdunuz. Test e-postası göndermek ve her şeyin yolunda gidip gitmediğini görmek için eklentinin ayarlar sayfasındaki ‘E-posta Testi’ sekmesine tıklayabilirsiniz.

Yöntem 2: Gmail’i SMTP Kullanarak WordPress E-postaları Gönderecek Şekilde Ayarlama

Bu yöntem, WP Mail SMTP’nin WordPress e-postalarını göndermek için Gmail’in SMTP sunucularına manuel olarak bağlanmasına izin verir.

Öncelikle, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar & raquo WP Mail SMTPsayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

Kullanmak istediğiniz Gmail adresini e-posta adresinden ve adınız ad alanından olarak belirtin.

Postalayıcınız olarak ‘Diğer SMTP’yi seçin ve dönüş yolunun yanındaki kutuyu işaretleyin.

Daha fazla ayar yapılandırmak için Diğer SMTP bölümüne gidin.

Eklenti ayarlarını nasıl dolduracağız:

  • SMTP Ana Bilgisayarı: smtp.gmail.com
  • SMTP Bağlantı Noktası: 465
  • Şifreleme: SSL şifrelemesi kullan
  • Kimlik Doğrulama: Kimlik doğrulamayı etkinleştirin
  • Kullanıcı adı: Tam Gmail adresiniz, örn. John.smith@alanadiniz.com veya john.smith@gmail.com
  • Şifre: Gmail hesabınızın şifresi

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın.

Hepsi bu, Gmail SMTP sunucularını kullanmak için WP Mail SMTP’yi başarıyla kurdunuz.

Test e-postası göndermek ve her şeyin yolunda gidip gitmediğini görmek için eklentinin ayarlar sayfasındaki ‘E-posta Testi’ sekmesine tıklayabilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’in e-posta göndermemesini nasıl düzelteceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.