Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress Mega Menü

WordPress Mega Menü


Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, WordPress sitenize bir mega menü eklemenin mümkün olup olmadığını sordu? Mega Menüler, görüntü ve videolar gibi zengin medyayla navigasyonunuza çok sütunlu açılan menüler eklemenize izin verir. Bu makalede, WordPress sitenize kolayca bir mega menü eklemenizi göstereceğiz.

Neden  WordPress’de Mega Menü Eklemeliyim?

Mega Menüler, birçok içeriğe sahip web siteleri için özellikle yararlıdır. Bu, web sitesi sahiplerinin üst menülerinde daha fazla öğe göstermesine olanak tanır.

Reuters, Buzzfeed ve Starbucks gibi popüler web siteleri, son derece ilgi çekici ve etkileşimli gezinme menülerini görüntülemek için mega menüler kullanır.

Varsayılan WordPress gezinme menüleri, açılır menüler ekleme ve hatta her öğenin yanında resim simgeleri eklemenize izin verirken , bazen yalnızca bir mega menüsü gerekir.

WordPress web sitenize kolayca bir mega menü eklemeyi nasıl ele alalım.

Video öğretici

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimata ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

WordPress’de Mega Menü Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, Max Mega Menu eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . Piyasadaki en iyi ücretsiz mega menü WordPress eklentisidir.

Etkinleştirme sonrasında eklenti, WordPress yönetici menünüze yeni bir menü öğesi olan Mega Menu’yi ekleyecektir. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına gidersiniz.

Varsayılan ayarlar çoğu web sitesi için çalışacaktır. Bununla birlikte, menü renklerini değiştirmeniz gerekecek, bu yüzden WordPress temanızın gezinme menüsü kabı tarafından kullanılan renklerle eşleşiyorlar.

Temanızda hangi renklerin kullanıldığını bulmak için, tarayıcınızdaki Inspect aracını kullanabilirsiniz .

Renk hex kodunu aldıktan sonra, daha sonra kullanmak için bir metin dosyasına yapıştırabilirsiniz.

Ardından, mega menü ayarları sayfasını ziyaret etmeniz, ‘Menü Temaları’ sekmesini ve ardından ‘Menü Çubuğu’ bölümünü tıklamanız gerekmektedir.

Burada, mega menü tarafından kullanılan arka plan rengini, temanızın gezinme menü kabı ile eşleştirmek için değiştirebilirsiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için kaydetme değişiklikleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

Artık mega menü ayarlarını yapılandırdık, devam edelim ve mega menümüzü oluşturalım.

Öncelikle Görünüm »Menüler sayfasını ziyaret etmeniz ve ardından navigasyonunuza en üst düzey öğeleri eklemeniz gerekir.

Ardından, Menüler ekranında ‘Max Mega Menu Settings’ (Max Mega Menü Ayarları) ‘nın altındaki kutuyu işaretleyerek mega menüyü etkinleştirmeniz gerekir.

Bundan sonra, farenizi bir menü öğesine götürmeniz gerekir ve menü sekmesinde bir “Mega Menu” düğmesi göreceksiniz.

Düğmeye tıkladığınızda bir açılır pencere açılır. Burada mega menünüze herhangi bir WordPress widget’ı ekleyebilir ve görüntülemek istediğiniz sütun sayısını seçebilirsiniz.

Widget ayarlarını düzenlemek için bir widget üzerindeki ingiliz anahtarı simgesini de tıklayabilirsiniz. Widget ayarlarınızı saklamak için kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

İşiniz bittiğinde, açılır pencereyi kapatabilir ve hareket halindeki mega menüyü görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress’te mega menüyü nasıl ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.