Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress Gutenberg’i Devre Dışı Bırakmak

WordPress Gutenberg’i Devre Dışı Bırakmak


Gutenberg nasıl devre dışı bırakılır.Gutenberg’i devre dışı bırakmak ve klasik WordPress editörünü sitenizde tutmak mı istiyorsunuz? Gutenberg, klasik WordPress editörünün yerini alacak yeni bir WordPress editörüdür. Modern görünmekle birlikte, birçok kullanıcı kullanmakta zorlanıyor ve klasik editörü tutmayı tercih ediyor. Bu makalede, Gutenberg’i kolayca nasıl devre dışı bırakacağınızı ve klasik editörün WordPress’te nasıl saklanacağını göstereceğiz.

Gutenberg nedir?

Gutenberg , WordPress yazma deneyimini modernleştirmeyi hedefleyen yaklaşan bir WordPress editörüdür.

Sayfa oluşturucu eklentisi gibi çalışmaya çalışır ve öğeleri bir gönderi veya sayfaya sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Amaç, daha fazla esneklik sunmak ve WordPress kullanıcılarının zengin multimedya içerikli içerikleri için benzersiz düzenler oluşturmasını sağlamak.

WordPress 4.9.8’den beri, temel WordPress takımı WordPress kontrol panelinde Gutenberg’i denemek için bir çağrı ekledi. Bu bilgi notunun amacı, milyonlarca WordPress kullanıcısından geri bildirim almak ve ilk sürümü için Gutenberg’i hazır hale getirmektir.

Gutenberg, WordPress 5.0 sürümü ile bu yıl daha sonra çıkması beklenen varsayılan WordPress editörü olacak (2018).

Gutenberg Editörünü WordPress’te Devre Dışı Bırakın?

Birçok kullanıcı mevcut durumda Gutenberg’in canlı siteler için hazır olmadığını düşünüyor. Bu Gutenberg eklentisi üzerinde 5 derecelendirme ortalamasının 2,3’ten anlaşılmaktadır . Bu yazı yazılırken, 288 beş yıldızlı derecelendirme vs 676 bir yıldız puanı vardır.

Negatif incelemelere rağmen, WordPress çekirdek ekibi, Gutenberg’i WordPress 5.0’da varsayılan düzenleyici haline getirerek ilerliyor.

Bu, birçok kullanıcıyı çok endişelendiriyor. Gutenberg’i devre dışı bırakıp klasik editörleri saklamak için bir seçeneğe sahip olmak istiyorlar.

Neyse ki, sadece bunu yapmanıza izin veren WordPress çekirdek ekibi tarafından bir eklenti var.

Gutenberg’i kolayca devre dışı bırakıp klasik WordPress editörünü kullanmaya devam edelim.

Yöntem 1. Klasik Editör Eklentisi ile Gutenberg’i devre dışı bırak

Bu yöntem için, temel WordPress katılımcıları tarafından geliştirilen ve sürdürülen Classic Editor eklentisini kullanacağız.

Yapmanız gereken ilk şey, Classic Editor eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . 

Eklenti kutunun dışında çalışır ve aktivasyon üzerine Gutenberg editörünü devre dışı bırakır.

Bu eklenti size Gutenberg ve Classic editörünü aynı anda saklamanız için bir seçenek sunar. Bunu eklentinin ayarlarında yapılandırabilirsiniz.

Sadece WordPress yönetici alanınızdaki Ayarlar »Yazma sayfasına gidin . Bunu “Klasik editör ayarları” altında yapma seçeneğini göreceksiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için kaydetme değişiklikleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

Artık klasik düzenleyiciyi kullanarak yeni yayınlar oluşturmak için Mesajlarmenüsünün altında yeni bir bağlantı görebileceksiniz .

Ayrıca klasik editörü kullanarak eski makaleleri de düzenleyebileceksiniz. Basitçe gidin Tüm Mesajlar »Mesaj sayfası ve kayıtların altındaki bir ‘Düzenleme (Klasik)’ bağlantısı göreceksiniz.

Yöntem 2. Gutenberg eklentisini devre dışı bırakarak klasik düzenleyiciyi kullan

Belirli kullanıcı rolleri ve posta türleri için Gutenberg’i devre dışı bırakmak isterseniz , bu yöntem bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Öncelikle, Gutenberg eklentisini devre dışı bırakmanız gerekir . 

Etkinleştirme sırasında, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »Gutenberg sayfasını devre dışı bırakmanız gerekir .

Varsayılan olarak eklenti, web sitenizdeki tüm kullanıcılar için Gutenberg’i her yerde devre dışı bırakır. Ancak, belirli kullanıcı rollerine ve posta türlerine sınırlamak istiyorsanız, ‘Tamamlanmasını Devre Dışı Bırak’ seçeneğini işaretlemeniz gerekir.

İşaretlemenin işaretini kaldırmak, Gutenberg’i belirli kullanıcı rolleri, posta türleri, tema şablonları veya tek tek gönderiler için seçici olarak devre dışı bırakmak için daha fazla seçenek gösterecektir.

Bu seçenek, Gutenberg ile uyumlu olmayan bir WordPress eklentisi kullanıyorsanız, ancak sitenizdeki diğer alanlar için Gutenberg’i kullanmak istiyorsanız yararlı olur.

WordPress, İnternet’teki tüm web sitelerinin% 31’inden fazlasına güç sağlayan dünyanın en popüler web sitesi oluşturucusudur .

Bu eklentiler ve temalar ve web sitelerinin her türlü güçlerin binlerce e-ticaret mağazaları için üyelik toplulukları.

Bu üçüncü taraf araçların çoğu, klasik WordPress editörüne çok güveniyor. Çekirdek ekip, geliştiricilere Gutenberg ile uyumlu eklentilerini ve temalarını yapmaları için yeterli zaman vermeye çalışıyor. Bununla birlikte, bunların çoğunun Gutenberg editörüyle tam olarak uyumlu olmayacağı muhtemeldir.

Bu durumda, bu ayarlar sizin için çok yararlı olabilir.

Ayarlarınızı kaydetmek için kaydetme değişiklikleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

Bu makalenin Gutenberg’i devre dışı bırakmanıza ve klasik editörü WordPress’te saklamanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.