Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress Fotoğraf Büyültüp ve Yakınlaştırma Nasıl Yapılır?

WordPress Fotoğraf Büyültüp ve Yakınlaştırma Nasıl Yapılır?


WordPress’deki resimler için Amazon gibi büyütme yakınlaştırma eklemek ister misiniz? Yakınlaştırılmış görüntüler, kullanıcıların normal boyutlu bir resimde görmeyecekleri ayrıntıları görmelerini sağlar. Bu makalede, WordPress’te resimler için büyütme yakınlaştırmanın nasıl ekleneceğini size göstereceğiz.

WordPress fotoğraf büyütme ve yakınlaştırma eklentisi

Yapmanız gereken ilk şey, WP Image Zoom eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . 

Etkinleştirme sonrasında, WordPress yöneticinizdeki WP Image Zoomsayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Buradan, resimleriniz için yakınlaştırma ayarlarını yönetebilirsiniz.

General Settings yani (Genel Ayarlar) sekmesinden zoom gibi özellikleri etkinleştirebilirsiniz WooCommerce ürün resimleri, küçük, mobil cihazlar, ek sayfaları, kategori sayfalarında ve daha fazlası. Ayrıca, ışık kutusunu kaldırmanıza olanak tanır, böylece kullanıcılarınız görüntüleri kolayca yakınlaştırabilir.

Görüntüler için ışık kutusunu kaldırmıyorsanız, bir ışık kutusunun içinde yakınlaştırmayı etkinleştirmek gibi daha fazla ayar için aşağı doğru ilerleyebilirsiniz.

Not: Zum ışığının bir ışık kutusunun içinde iyi çalıştığından emin olmak için desteklenen ışık kutularını görebilirsiniz.

Bu sayfadaki ayarları değiştirdikten sonra Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın .

Ardından, Yakınlaştırma Ayarları sekmesini ziyaret etmeniz gerekir . Resimleriniz için büyütme zum eklemek için 4 kolay adım vardır.

İlk olarak, görüntüleri yakınlaştırmak için lensin şeklini seçmeniz gerekir. Daire, kare ve yakınlaştırma penceresi mercek şeklinden seçim yapabilirsiniz.

Objektifinizi seçtikten sonra, bir sonraki adıma geçin ve nasıl çalıştığını görmek için seçilen mercekle bir görüntüyü önizleyin. Eklenti, değişikliklerinizi test etmek için kullanabileceğiniz bir önizleme resmine sahiptir.

Aşağıdaki yapılandırmaya herhangi bir değişiklik yaptıktan sonra bu resmi geri çekebilir ve önizleyebilirsiniz.

Bir sonraki adımda, imleç türünü seçebilir, animasyon hareketlendirme efektini ayarlayabilir, fareyi vurgulu veya fare tıklamasıyla yakınlaştırmayı etkinleştirebilir ve bir yakınlaştırma seviyesi tanımlayabilirsiniz. Bu özelliklerin bazıları sadece eklentinin pro sürümü için kullanılabilir.

Artık objektif boyutu, objektif rengi, objektif kenarlığı seçenekleri ve daha fazlası gibi ayarlar için Lens yapılandırma sekmesine gidebilirsiniz . Bu ayarlar yalnızca 1. Adımda daire veya kare lensi seçtiyseniz etkili olur.

Ardından, Yakınlaştırma Penceresi konfigürasyon sekmesini ziyaret edebilirsiniz . Bu sekme, yalnızca 1. Adımda Yakınlaştırma Penceresi Lensiniseçtiyseniz etkinleştirilir .

Buradan, yakınlaştırma penceresinin genişliğini ve yüksekliğini, konumlandırmayı, ana görüntüden uzaklığı, kenarlıkları ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Son olarak, resme özel metin ekleyebilir ve metin boyutunu, rengini ve hizalamasını seçebilirsiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın . Büyütücünün blog görüntülerinde bu ayarlarla nasıl çalışacağını görmek için her zaman önizleme resmine bakabilirsiniz.

Yukarıdaki ayarlar, WooCommerce ürün resimlerinizde büyütme yakınlaştırmayı etkinleştirir. WordPress yayınlarındaki ve sayfalarındaki resimleriniz için yakınlaştırmayı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Yazılarınızda ve Sayfalarınızda Fotoğraflarınız Nasıl Büyütülür?

Varsayılan olarak, büyütme yakınlaştırma, yayınlarınızdaki ve sayfalarınızdaki resimler için etkin değildir. İçeriğinize bir resim ekledikten sonra manuel olarak yapmanız gerekir.

Resmi postanıza veya sayfanıza ekledikten sonra, onu seçmek için tıklayın ve araç çubuğundaki büyüteç simgesini tıklayın. Bu simge görüntünüzdeki yakınlaştırma ayarlarını uygulayacaktır.

Bundan sonra, seçilen görüntü için etkinleştirilen büyütme yakınlaştırma özelliğini görmek için yayına gidin. Bir görüntüye zoom efekti eklemek istediğinizde bu adımı tekrarlamanız gerekir.

Mükemmel görünmek için yakınlaştırma özelliği için yüksek kaliteli resimler kullanmanızı öneririz. Yüksek kaliteli görüntüler normalde dosya boyutunda daha büyüktür ve web sitenizin hızını ve performansını etkileyecek olan yüklenme daha uzun sürer . Bu sorunu çözmek için, resimlerinizi web için WordPress’e yüklemeden önce optimize etmelisiniz .

Bu makalenin, WordPress’te resimler için büyütme yakınlaştırmanın nasıl ekleneceğini öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.