Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress Ekran Seçenekleri Düğmesini Devre Dışı Bırakma

WordPress Ekran Seçenekleri Düğmesini Devre Dışı Bırakma


WordPress’te ekran seçenekleri düğmesini devre dışı bırakmak ister misiniz? Ekran seçenekleri düğmesi, WordPress yönetici alanı üzerinden farklı sayfalarda öğeleri göstermenize ve gizlemenize olanak tanır. Bu makalede, WordPress’te ekran seçenekleri düğmesini nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

Neden Ekran Seçenekleri Düğmesini Devre Dışı Bırakmak İstersiniz?

Ekran Seçenekleri düğmesi, WordPress yönetici alanınızdaki farklı sayfaların sağ üst köşesinde bulunur. Oturum açan her kullanıcının WordPress yönetici alanının çeşitli bölümlerindeki öğeleri göstermesine ve gizlemesine izin verir.

Birçok WordPress site sahibi, çok yazarlı blogları çalıştırır . Ekran seçenekleri düğmesiyle, yazarları yanlışlıkla önemli olan bir şeyin işaretini kaldırabilirler.

Örneğin, yayın düzenleme ekranında kullanıcılar, yazar değiştir alanını , öne çıkan resim bölümünü ve daha fazlasını gösterebilir / gizleyebilir .

Ekran seçenekleri düğmesini devre dışı bırakarak tüm kullanıcılar için yönetici görünümünü kontrol edebilirsiniz. WordPress’te ekran seçenekleri düğmesini kolayca nasıl devre dışı bırakacağımıza bakalım.

Yöntem 1: Eklentiyi Kullanarak Ekran Seçenekleri Düğmesini Gizleme

Bu yöntem daha kolay ve tüm kullanıcılar için tavsiye edilir.

Yapmanız gereken ilk şey Yönetici eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. 

Etkinleştirme sırasında, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »Yöneticisayfasını ziyaret etmelisiniz .

Bölümlerin bir listesini göreceksiniz. Bu sayfada, Global Options linkine tıklamalısınız ve sizi farklı bir bölüm sekmesine götürecektir. Bu sekmede, genişletmek için Global Options sekmesini bir kez daha tıklamanız gerekir.

Bu sekmeyi genişletecek ve WordPress yönetici alanınızda gösterilecek ve gizlenecek bir dizi seçenek göreceksiniz. ‘Ekran Seçenekleri’nin yanındaki kutuları işaretlemeniz gerekiyor.

Eklenti, tüm kullanıcılar ve seçilen kullanıcı rolleri için devre dışı bırakmanızı sağlar .

İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek için güncelleme seçenekleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

Artık yönetici alanındaki herhangi bir sayfayı, gösterge tablosu veya yazı / sayfa düzenleme ekranları gibi Ekran Seçenekleri düğmesini görüntüleyerek ziyaret edebilirsiniz. Ekran Seçenekleri düğmesinin artık devre dışı olduğunu fark edeceksiniz.

Yönetme, WordPress yönetici alanını farklı öğeleri seçici olarak göstererek veya gizleyerek tamamen değiştirmenize izin veren gerçekten güçlü bir eklentidir. 

Yöntem 2: WordPress’te El ile Ekran Seçeneklerini Devre Dışı Bırakma

Bu yöntem, WordPress dosyalarınıza kod eklemenizi gerektirir. 

Aşağıdaki kodu WordPress temanızın functions.php dosyasına veya siteye özgü bir eklentiye eklemeniz gerekir .

function wpb_remove_screen_options() {
if(!current_user_can('manage_options')) {
return false;
}
return true;
}
add_filter('screen_options_show_screen', 'wpb_remove_screen_options');

Bu kod, yöneticiler dışındaki tüm kullanıcılar için ekran seçenekleri düğmesini kaldırır.

Artık yönetici olmayan başka bir kullanıcı hesabına geçebilirsiniz. Bundan sonra, yönetici alanınızın Kontrol Paneli ekranını ziyaret edin ve Ekran Seçenekleri düğmesinin ortadan kalktığını fark edeceksiniz.

Bu makalenin, WordPress’te ekran seçenekleri düğmesini kolayca nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.