Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress de Gösterilmeyen Özel Alanları Nasıl Düzeltebilirim

WordPress de Gösterilmeyen Özel Alanları Nasıl Düzeltebilirim


WordPress sitenizdeki özel alanlar seçeneğini bulamıyor musunuz? Özel alan, çeşitli WordPress eğitimlerini takip ederek WordPress yazılarınıza ve sayfalarınıza özel içerik eklemenize yardımcı olan bir WordPress özelliğidir. Bu makalede, WordPress’te sorun göstermeyen özel alanları kolayca nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz.

WordPress’de Sorun Gösterilmeyen Özel Alanları Düzeltme

Özel alanlar genellikle WordPress yayını, sayfalar veya özel posta türleri ile ilişkilendirilir . Çoğu zaman, çeşitli WordPress öğreticilerinde web’de belirtilen özel alanları bulacaksınız , ancak WordPress blogunuzu yeni kullanmaya başladıysanız, sitenizdeki özel alanlar seçeneğini özel olarak görmeyeceksiniz .

Geçmişte, tüm WordPress sitelerinin düzenleme düzenleme ekranında varsayılan olarak özel alanlar görülebilir. Ancak, bir ön özellik olduğundan, WordPress çekirdek geliştirme ekibi, WordPress 3.1 sürümündeki tüm yeni kullanıcılar için varsayılan olarak özel alanları gizlemeye karar verdi.

Ayrıca, herkesin düzenleme düzenleme ekranından yalnızca iki tıklama ile görünmesini kolaylaştırdı.

Sadece mevcut bir gönderi / sayfa oluşturun veya düzenleyin ve ardından ekranın sağ üst köşesindeki ‘ Ekran Seçenekleri ‘ düğmesini tıklayın. Bu size, düzenleme düzenleme ekranınızda gösterebileceğiniz veya gizleyebileceğiniz çeşitli seçeneklere sahip bir menü gösterecektir.

Devam edin ve ‘Özel Alanlar’ seçeneğinin yanındaki onay kutusunu tıklayın.

Not: Sitenizde Özel Alanlar seçeneğini görmüyorsanız, lütfen makaledeki aşağıdaki sorun giderme seçeneğine gidin.

Artık düzenleme düzenleme ekranında aşağı kaydırabilir ve yazı düzenleyicinizin altındaki ‘Özel Alanlar’ etiketli yeni bir meta kutusu görürsünüz.

WordPress, görüntü seçiminizi hatırladığından, web sitenizde yayınları düzenlerken özel alanlar kutusunu göstermeye devam edecektir.

Özel alanları ve bunların değerlerini eklemek, düzenlemek ve silmek için bu kutuyu kullanabilirsiniz.

Özel Alanlar nedir? Onlarla ne yapabilirsin?

Varsayılan olarak, yeni bir yazı, sayfa veya herhangi bir içerik türü yazdığınızda, WordPress bunu iki farklı alana kaydeder. İlk bölüm, içeriğinizin editör kullanılarak eklediğiniz gövdesidir.

İkinci kısım, o içerikle ilgili bilgiler. Örneğin, başlık, yazar adı, tarih / saat ve daha fazlası. Gönderi hakkındaki bu bilgi biraz meta veri olarak adlandırılır.

Varsayılan posta meta verilerinden ayrı olarak, WordPress ayrıca özel alanları kullanarak özel meta verileri kaydetmenize de izin verir.

WordPress geliştiricileri, yazılarınız için özel gönderi meta verilerini depolamak için özel alanlar kullanır. Örneğin, Yoast SEO eklentisi , gönderileriniz için SEO ayarlarını depolamak için özel alanlar kullanır.

Ancak, yukarıda gösterilen varsayılan özel alanlar kutusunu kullanmak yerine, bu eklenti geliştiricileri kendi özel meta kutularını oluştururlar. Bu, kullanıcıların bilgi girmesini kolaylaştırır.

Sorun giderme

Son zamanlarda okuyucularımızdan biri, WordPress ekran seçeneklerinden Özel Alanlar seçeneğinin eksik olduğu bir sorunla bize geldi. Bazı soruşturmalardan sonra, sorunun nedenini bulduk.

WordPress sitenizde ‘Ekran Seçenekleri’ menüsü altındaki özel alanlar seçeneği yoksa, sitenizde Gelişmiş Özel Alanlar (ACF) eklentisinin etkin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir .

ACF, geliştiricilerin özel meta kutuları oluşturmak için kullandıkları çok popüler bir WordPress eklentisidir . ACF, 1 milyondan fazla web sitesinde yayınlanıyor.

ACF sürüm 5.5.13’te, post düzenleme sayfasındaki yükleme sürelerini hızlandırmak için varsayılan WordPress özel alan meta kutusunu kaldırmak için bir ayar eklediler. Buradaki fikir, ACF’yi kullandığınızdan beri varsayılan meta kutusuna gerek duymamanızdır.

Ancak, varsayılan WordPress özel alan meta kutucuklarına sahip olmanız gerekiyorsa, WordPress temanızın functions.php dosyanıza aşağıdaki kodu eklemeniz gerekir.

add_filter('acf/settings/remove_wp_meta_box', '__return_false');

Bu, WordPress’te eksik olan özel alanlar seçeneğini çözecektir.

Bu makalenin, WordPress sitenizde sorun göstermeyen özel alanları düzeltmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.