Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

WordPress Anket Nasıl Oluşturulur?

WordPress Anket Nasıl Oluşturulur?


WordPress sitenizde çevrimiçi bir anket oluşturmak ister misiniz? Anket nasıl yapılır resimli Anket nasıl oluşturulur? Anketler, kitlenizin ilgisini çekmek için etkileşimli bir yoldur. Bu makalede, WordPress web sitenizde kolayca anket oluşturup nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress’te Anket Eklemek İçin Hangi WordPress Anket Eklentisini Seçmeliyim?

WordPress sitenize anketler yerleştirmenize izin veren birçok WordPress eklentisi ve çevrimiçi araç vardır. Birçoğu bir hesap oluşturmanızı, bazılarının kendi sunucularında veri depolamanızı ve diğerlerinin de korkunç bir kullanıcı deneyimine sahip olmasını gerektirir.

İyi bir kullanıcı deneyimi arıyorsanız, anket verileri üzerinde tam kontrole sahipseniz, WPForms’a ihtiyacınız olacaktır . Bu en iyi WordPress formu oluşturucu eklentisidir ve onların pro planı güçlü anketler ve anketler addon içerir.

WPForms ile şunları yapabileceksiniz:

  • Sürükle ve bırak form oluşturucu kullanarak WordPress’te anketler oluşturun
  • Anket sonuçlarını kendi web sitelerinizde toplayın
  • Kullanıcı oylarını gönderdiğinde oy sayısını göster
  • Web sitenizde herhangi bir yerde anket yok
  • Web sitenizdeki anket sonuçlarını gösterin

Bunu söyledikten sonra, WPForms kullanarak WordPress’te kolayca çevrimiçi anketlerin nasıl oluşturulacağına bakalım.

WordPress’te Çevrimiçi Anketler Oluşturma

Yapmanız gereken ilk şey, WPForms eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

WPForms anketi ve anketleri addon, satın almanız gereken Pro planlarının bir parçasıdır. Blogdefteri kullanıcılarına WPForms kupon kodu : WPB10kullanılarak% 10 daha fazla indirim uygulanır .

Etkinleştirme sırasında, lisans anahtarınızı girmek için WPForms »Ayarlarsayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Bu bilgiyi WPForms hesabınızdan bulabilirsiniz.

Ardından, WPForms »Eklentileri sayfasını ziyaret etmeniz ve Anketler ve Anketler eklentisine ilerlemeniz gerekir . Devam edin ve Add addon düğmesini tıklayın. Yüklendikten sonra, addon’u kullanmaya başlamak için ‘Etkinleştir’ düğmesine tıklamanız gerekir.

Artık çevrimiçi bir anket oluşturmaya hazırsınız.

Yeni bir form oluşturmak için WPForms »Yeni sayfa ekle’ye giderek başlayabilirsiniz . Bu WPForms ‘sürükle ve bırak formu oluşturucu arabirimi başlatacak.

Öncelikle anket formunuz için bir başlık sağlamanız ve ardından Poll Form şablonunu tıklamanız gerekir.

Bu önceden oluşturulmuş bir anket formu şablonuna formda zaten eklenmiş örnek alanlarla yüklenir.

Herhangi bir alanı işaretleyip tıklayabilir, sürükleyip bırakarak yeniden düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Sol sütundan yeni form alanları da ekleyebilirsiniz.

Anket sonuçları aşağıdaki alan türlerinden herhangi biri için toplanabilir ve görüntülenebilir:

  • Dropdown
  • Checkboxes
  • Multiple Choice

Ardından, sol menüden ayarlar düğmesine tıklamanız ve ardından Anketler ve Anketler sekmesini tıklamanız gerekir. Burada anket sonuçlarını etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Varsayılan olarak, WPForms anketi şablonu oylama sonuçlarını kullanıcılara oy verdikten sonra görüntüler. Bu seçeneğin işaretini kaldırırsanız, kullanıcılar anket sonuçlarını görmez.

Bunun yerine, kullanıcılara özel bir mesaj gösterebilir veya başka bir sayfaya veya URL’ye yönlendirebilirsiniz. Onaylama ayarını ‘Onay’ sekmesine tıklayarak yapılandırabilirsiniz.

Anket formunu oluşturduktan sonra devam edin ve form ayarlarınızı saklamak için kaydet düğmesine tıklayın. Artık form oluşturucudan çıkmak için kapat düğmesine tıklayabilirsiniz.

WordPress Web Sitenize Anket Ekleme

WPForms, çevrimiçi anketinizi yayınlar, sayfalar, özel posta türleri ve kenar çubuğu widget’ları dahil olmak üzere web sitenizde herhangi bir yere eklemenizi oldukça kolaylaştırır.

Anketi eklemek istediğiniz yayını, sayfayı veya posta türünü basitçe düzenleyin. Gönderi düzenleme ekranında ‘Form Ekle’ düğmesine tıklayın.

Bu, daha önce oluşturduğunuz anket formunu seçebileceğiniz ve devam etmek için insert form düğmesine tıklayabileceğiniz bir açılır pencere açar.

Artık yazı editörüne eklenen kısa kodu göreceksiniz.

Anketinizi görmek için yayınınızı / sayfanızı kaydedebilir veya yayınlayabilir ve web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Anketinizi ayrıca bir kenar çubuğuna veya widget hazır alanına da ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Görünüm »Widgets sayfasına gitmeli ve WPForms widget’ını, anketi görüntülemek istediğiniz kenar çubuğuna sürüklemeniz gerekir.

Widget ayarlarında, daha önce oluşturduğunuz anket formunu seçmeniz gerekir. Ayrıca, pencere öğesi için bir başlık ve form adı ve açıklamasını gösterebilirsiniz.

Widget ayarlarınızı saklamak için kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın. Artık çevrimiçi anketinizi bir kenar çubuğunda veya başka bir widget hazır alanında görüntülendiğini görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Canlı Anket Sonuçlarını Görüntüleme

Anket sonuçlarını etkinleştirdiyseniz, kullanıcılarınız oylarını sunduktan sonra sonuçları göreceklerdir.

Anket sonuçlarını, oylama yapmadan istediğiniz zaman da görüntüleyebilirsiniz. WPForms »Tüm Formlar sayfasını ziyaret edin ve anket formunuzun altındaki ‘Anket Sonuçları’ bağlantısını tıklayın.

Bu, etkileşimli bir grafikte anket yanıtlarını göreceğiniz anket sonuçları sayfasına götürür. Ücret türünü değiştirebilir ve sonuçları JPEG, PDF ve baskı formatlarında dışa aktarabilirsiniz.

Siteye Anket Sonuçlarını Eklemek

WPForms ayrıca çevrimiçi anket sonuçlarınızı web sitenize kolayca yerleştirmenize de olanak tanır. Bu, anket sonuçlarını devre dışı bırakmış ve daha sonra paylaşmak istediğinizde özellikle yararlıdır.

WordPress’te anket sonuçlarını nasıl aktaracağız.

Öncelikle anket formunuzun kimliğini bulmanız gerekecek. Bunu WPForms »Tüm Formlar sayfasına gidip anket formunuzun yanındaki kısa kodu arayarak yapabilirsiniz .

Kısa kodda anketinizin kimlik numarasını bulacaksınız. Örneğin, test anketimizin kimliğimiz, yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi 171’dir.

Ardından, alan kimliğini bulmanız gerekiyor. Bu, sonuçlarını göstermek istediğiniz formdaki alan.

Basitçe anket formunuzu düzenleyin ve anket alanına tıklayın. Alan kimliğini sol sütunda bulabilirsiniz.

Artık gerekli kimliklere sahip olduğunuza göre, devam edebilirsiniz ve anket sonuçlarını şu şekilde ekleyin:

[wpforms_poll form_id="171" field_id="1" label="true" counts="true"]

orm kimliğini ve alan kimliği değerlerini kendiniz değiştirmeyi unutmayın. Bu kısa kodu WordPress yayınlarında, sayfalarında ve metin widget’ında kullanabilirsiniz.

Bu makalenin WordPress’te çevrimiçi anket oluşturmanıza yardımcı olmasını umuyoruz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.