Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Winnie-the-Pooh ve erken ses kayıtları kamu malı oldu

Winnie-the-Pooh ve erken ses kayıtları kamu malı oldu

AA Milne’nin Winnie-the-Pooh, Ernest Hemingway’in Güneş de Doğarve 1926’dan diğer kitaplar, filmler ve besteler bugün ABD’de kamu malı haline geliyor. Her yıl telif hakkıyla korunan materyallerin halka açık hale geleceğini izleyen Duke’s Public Domain Araştırma Merkezi’ne göre, eserler artık “herkesin kopyalaması, paylaşması ve üzerine inşa etmesi ücretsiz”.

Bu yıl, kitapların, filmlerin ve bestelerin olağan listesi oldukça büyük bir bonusla geliyor: yaklaşık 400.000 erken ses kaydı hazinesi. Yakın tarihli bir yasa olan 2018 Müzik Modernizasyonu Yasası, erken ses kayıtlarının federal telif hakkı yasası kapsamında nasıl işlendiğini standartlaştırdı. Bunun bir parçası olarak, bugün, “ilk olarak 1923’ten önce yayınlanan kayıtlar” için telif hakkı korumalarının sona ereceği tarih olarak belirlendi.

Duke’ün kamuya açık merkezinin müdürü Jennifer Jenkins, yakın zamanda yaptığı açıklamada, kayıtların “ses kayıt teknolojisinin ortaya çıkışından erken caz ve blues’a kadar her şeyi” içerdiğini söyledi. Nepal Rupisi. Kayıtlar, diğerleri arasında Ethel Waters, Mamie Smith ve The Sousa Band’den eserler içeriyor.

Birkaç yıl öncesine kadar, 20 yıllık bir telif hakkı uzantısı, ek çalışmaların kamu malı haline gelmesini engellemişti. 1998’de kabul edilen yasa, 1928’de yayınlanan en eski Mickey Mouse çizgi filmlerinin telif hakkının sona ermesinden sadece yıllar sonra Disney için koruyucu bir önlem olarak görülüyordu. Kanunda başka bir son dakika güncellemesi olmadığı sürece, bunların artık 2024’te kamu malı haline gelmesi planlanıyor.

Bu yılki parti zaten Disney için bazı komplikasyonlar eklemeye başladı. Her ikisi de Winnie-the-Pooh ve Felix Salten’in Bambi, Ormanda Bir Yaşam bugün kamu alanına girin. Disney, daha yeni çalışmaları ve uyarlamaları üzerindeki telif hakkını elinde bulundurmaktadır (ve Jenkins’in de belirttiği gibi, Disney marka ticari markalarına da sahiptir). Ancak Jenkins’e göre halk artık orijinal kitabı yeniden basmak, onu bir oyuna veya filme uyarlamak, bir devam filmi yazmak veya karakterlerinden herhangi birinin görünüşünü ve özelliklerini kullanmakta özgür.

Jenkins, “Artık tüm bunları Disney’den lisans almak zorunda kalmadan yapabilirsiniz” diye yazıyor. “Kamusal alan yaratıcılığı bu şekilde destekliyor.” (Fakat dikkat: Tigger birkaç yıl sonrasına kadar tanıtılmadı, bu yüzden bu karakter hala Disney’e ait.)

Remikserler, Disney’in marka ve daha sonraki çalışmalar üzerindeki kontrolünde gezinme konusunda hala sorun yaşayabilir. Jenkins, bunun nasıl gerçekleşebileceğini araştıran ve markalara nasıl izin verilmediğini veya en azından verilmediğini açıklayan bütün bir parçaya sahip. sözde izin verilmek — insanları kamuya açık mülklere erişimden alıkoymak için ticari markayı kullanmak.

Dolayısıyla, önümüzdeki birkaç yıl içinde konu Pooh ve arkadaşlar olduğunda remixerlerin denemeye çalıştıklarını (ve kurtulduklarını) gördüğümüz şey, Disney’in en eski Mickey Mouse telif hakkı sadece birkaç yıl içinde sona erdiğinde nasıl tepki vereceğinin bir önizlemesi olabilir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.