Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Windows’ta Google Chrome Nasıl Yüklenir ve Kaldırılır

Windows’ta Google Chrome Nasıl Yüklenir ve Kaldırılır

Windows’ta Google Chrome Nasıl Yüklenir ve Kaldırılır

Google Chrome, iyi performans, web siteleriyle mükemmel uyumluluk ve tarayıcının işlevselliğini genişletmek için kullanılabilecek çok sayıda uzantı sunduğu için şu anda Windows için en popüler tarayıcıdır.

Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız ve Google Chrome’u yüklemek istiyorsanız veya Google Chrome kullanıyorsanız ve nasıl kaldırılacağını öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Chrome Windows’a nasıl yüklenir

Google Chrome tarayıcısını Windows’a yüklemek için lütfen şu adımları izleyin:

 1. Google Chrome’ı indirmek için https://www.google.com/chrome/ sayfasında öğesini tıklatın.Chrome’a İndirin‘.
 2. Artık Size Google Chrome Hizmet Şartları gösterilecektir. Bu sayfada, “Kullanım istatistiklerini ve kilitlenme raporlarını Google’a otomatik olarak göndererek Google Chrome’un daha iyi olmasına yardımcı olun” ve öğesini tıklatın.Kabul et ve yükle” düğmesini basılı bular ve Google Chrome yükleyicisini indirebilirsiniz.
  İndir Google Chrome Installer
  İndir Google Chrome Installer
 3. ChromeSetup.exe dosyası şimdi indirilecek. Tamamlandığında, yükleme programını başlatmak için aşağıdaki resimdeki kırmızı okla belirtildiği gibi üzerine tıklayın.
  Chrome Installer'ı başlatın
  Chrome Installer’ı başlatın
 4. ChromeSetup.exe dosyasına tıkladığınızda, Windows “bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek mi?” diye soran bir UAC istemi görüntüler. Üzerine tıklayın. Evet düğmesini tıklatın.
  UAC İstemi
  UAC İstemi
 5. Google Chrome artık bilgisayarınıza yüklenmeye başlayacaktır.
  Google Chrome'u yükleme
  Google Chrome’u yükleme
 6. Tamamlandığında, Google Chrome otomatik olarak açılır ve google Chrome için programı başlatmak için kullanabileceğiniz bir simge masaüstünüzde olacaktır.
  Chrome Simgesi
  Chrome Simgesi

Artık Google Chrome Windows’a yüklendiğine göre, masaüstündeki simgeden başlatabilir veya Başlat menüsünde Chrome’u arayabilir ve oradan başlatabilirsiniz.

Windows’ta Chrome nasıl kaldırılır

Google Chrome tarayıcısını Windows’tan kaldırmak için lütfen şu adımları izleyin:

 1. Üzerine tıklayın. Başlamak düğmesi ve türü kaldırma. Ne zaman Program ekleme veya kaldırma seçeneği görünür, üzerine tıklayın.
  Uygulamaları aç ve Özellikler ayarları ekranı
  Uygulamaları aç ve Özellikler ayarları ekranı
 2. Uygulamalar ve Özellikler ayarları ekranı artık görüntülenecektir. Uygulamalar ve özellikler altında, krom aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.
  Chrome'da arama
  Chrome’da arama
 3. Google Chrome aşağıdaki gibi gösterildiğinde, Kaldır düğme.
  Google Chrome'ı kaldırma
  Google Chrome’ı kaldırma
 4. Kaldır’a tıkladığınızda, Windows Chrome’u kaldırmak istediğinizden emin olmak için sizden tekrar ister. Bu istemde, Kaldır düğme.
  Google Chrome'ı kaldırmak istediğinizi onaylama
  Google Chrome’ı kaldırmak istediğinizi onaylama
 5. Windows şimdi size “bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek mi istiyorsunuz?” diye soran bir UAC istemi gösterecektir. Bu istemde, Evet düğmesini tıklatın.
 6. İster inanın ister inanmayın, Google Chrome artık Google Chrome’u kaldırmak istediğinizden emin olup olmadığınızı soracaktır.

  Bu istemde, Kaldır düğmesine basıldığından, tarayıcıyı tekrar yüklemeye karar verirseniz yer imlerinizin ve ayarlarınızın bozulmadan kalmasını isteyebileceğiniz için “Tarama verilerinizi de silin” seçeneğini işaretlemeyeceğim.

  Google Chrome kaldırma istemi
  Google Chrome kaldırma istemi
 7. Kaldırma işlemi bittiğinde, varsayılan tarayıcınız tarayıcıyı neden kaldırdiğinizi soran bir ankete açılır. Bu ekranı kapatabilirsiniz.
 8. Artık Uygulamalar ve Özellikler ayarları ekranını kapatabilirsiniz.

Google Chrome artık Windows’tan kaldırılacak.

Bunu okuyan kullanıcılar da şunları okur:

 • Google Chrome Görselinde Bir Web Sayfası Nasıl Çevrilir
  Google Chrome’da Bir Web Sayfası Nasıl Çevrilir

  Web, dünyanın her yerinden müthiş içeriklerden oluşur ve bazen okumak istediğiniz içerik farklı bir dilde yazılır. Neyse ki, Google Chrome yerleşik fitreye sahiptirsayfayı otomatik olarak seçtiğiniz bir dile çevirecek olan Google Çeviri hizmeti için rt.

 • Windows 10 Başlat Menüsü Görüntüsünde Bing Araması Nasıl Devre Dışı Bırakılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
  Windows 10 Başlat Menüsünde Bing Araması Nasıl Devre Dışı Bırakılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

  Windows 10 Başlat Menüsü’nün özelliklerinden biri, yerel bir arama hiçbir şey bulamadığında yerleşik bir Bing aramasıdır. Gizlilik nedenlerinden, hatalardan veya yalnızca kişisel beğenmemelerden kaynaklansa da, bu makalede Başlat Menüsünde Bing aramasının nasıl devre dışı bırakılacağı açıklanacaktır.

 • Terminal Hizmetleri veya Uzak Masaüstü Bağlantı Noktası Görüntüsü nasıl değiştirilir
  Terminal Hizmetleri veya Uzak Masaüstü Bağlantı Noktası nasıl değiştirilir

  Uzak Masaüstü Hizmetleri veya Terminal Hizmetleri kullanan birçok kuruluş, şirket içi sunucularına veya iş istasyonlarına bağlantılara izin vermeden önce VPN bağlantısı kullanmaz.  VPN gerekmemezse, bu Terminal Server veya Uzak Masaüstü’nün genel olarak görünür olduğu ve ağdaki ve çoğu durumda İnternet’teki herkesten bağlantılara izin verdiği anlamına gelir.  Bu büyük bir güvenlik riskidir …

 • Windows Yansıma'da gizli dosyalar nasıl görülir
  Windows’ta gizli dosyalar nasıl görülir

  Varsayılan olarak, Windows belirli dosyaların Windows Gezgini veya Bilgisayarım ile görülmesini gizler. Bu, genellikle sistem dosyaları olan bu dosyaları kullanıcı tarafından yanlışlıkla değiştirilmekten veya silinmekten korumak için yapılır. Ne yazık ki virüsler, casus yazılımlar ve korsanlar genellikle dosyaları bu şekilde gizler ve onları bulmayı ve sonra silmeyi zorlaştırır.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.