Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Windows Terminali artık Windows 11 geliştirme yapılarında varsayılan terminaldir


Windows Terminali

Microsoft nihayet Windows Terminal’i Windows 11 Insider ‘Dev’ önizleme yapılarında varsayılan terminal haline getirerek tüm komut satırı programlarınız için yeni ve modern bir arayüz getirdi.

Windows 10 ve Windows 11’de, bir konsol programının açılması, işletim sisteminin programı ‘cmd.exe’ komut satırı yorumlayıcısını kullanarak bir konsol penceresinde başlatmasına neden olur. Benzer şekilde, PowerShell, komutları yürütmek için kendi komut satırı arabiriminde açılır.

2019 yılında Microsoft, ‘Windows Terminali,’ sekmeli tek bir arabirimde farklı komut satırı yorumlayıcılarını başlatmanıza izin veren modern bir konsol.

Windows 10'da çalışan Windows Terminali
Windows 10’da çalışan Windows Terminali

Hem Windows 10 Insider derlemelerinde hem de Windows 11’de Microsoft, Windows Terminal desteğini işletim sistemine entegre ederek, onu varsayılan konsol terminaliniz olarak seçmenize olanak tanır.

Ancak Microsoft, daha önce Windows Terminal’i 2022’de herkes için varsayılan konsol yapmayı planladıklarını söylemişti.

Windows Terminal Program Yöneticisi Kayla Cinnamon, “2022 yılı boyunca Windows Terminal’i Windows 11 cihazlarda varsayılan deneyim haline getirmeyi planlıyoruz.” söz konusu.

Artık Dev önizleme derlemelerindeki varsayılan konsol

Bugün Microsoft, Windows 11 ‘Dev’ önizleme derlemesi 25188’i yayımladı ve nihayet bu planları hayata geçirdi, çünkü bu derlemede olduğu gibi, Windows Terminal artık bir komut satırı uygulaması veya PowerShell betiği başlatılırken varsayılan konsoldur.

“Windows Terminal artık Windows 11’de varsayılan terminaldir. Bu, tüm komut satırı uygulamalarının Windows Terminal’de otomatik olarak açılacağı anlamına gelir (örneğin Komut İstemi ve PowerShell),” Microsoft ilan edildi bugün.

Bu değişikliğin gerçekleşmesi için kullanıcıların Windows Terminal 1.15 veya sonraki bir sürümünün kurulu olması ve testlerimizde programı en az bir kez açmış olmaları gerekmektedir. Varsayılan terminal olarak ayarlandıktan sonra, herhangi bir konsol programı artık Windows Terminalinde otomatik olarak başlatılacaktır.

Bu ayar, içine girilerek değiştirilebilir. Ayarlar > Gizlilik ve Guvenlik > Geliştiriciler için ve şimdi ‘Windows’un karar vermesine izin ver’ olarak ayarlanacak olan ‘Terminal’ ayarını değiştirmek.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.