Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Windows Terminal, özel temalar oluşturmak için destek alıyor


Windows Terminal temaları

Resim: Microsoft

Microsoft, uzun zamandır beklenen bir özellik ekleyen ve özel temalar oluşturmayı ve kullanmayı mümkün kılan yeni bir Windows Terminal sürümünü bugün yayınladı.

Şimdilik, kullanıcılar yalnızca sekmelerin ve sekme satırlarının arka plan rengini değiştirmek ve açık ve koyu terminal penceresi temaları arasında seçim yapmak için Windows Terminal global JSON ayarları dosyasını düzenleyerek temalar oluşturabilir.

JSON dosyasına yeni bir tema yapılandırması ekledikten sonra, uygulamanın Ayarlar > Görünüm ayarları sayfasında otomatik olarak görünecektir.

temalar Windows Terminal Program Yöneticisi Kayla Cinnamon, ayarlar arayüzünün Görünüm sayfasındaki Tema açılır menüsünde görünecek çeşitli tema nesnelerini içerebilen genel bir özelliktir. açıkladı.

“Temalar yalnızca JSON dosyası kullanılarak düzenlenebilir, ancak ayarlar kullanıcı arayüzündeki Tema açılır menüsünde görünürler.”

Kendi özel temalarınızı eklemek için uygulamanın en son sürümü olan Windows Terminal Önizleme 1.16’yı yüklemeniz gerekir.

Yeni sürüm ayrıca güncellenmiş varsayılan renkleri ekler ve varsayılan Windows sistem temasını izlemek yerine koyu temayı varsayılan tema olarak ayarlar.

Cinnamon, “Daha uyumlu bir görünüm için Windows Terminal’deki bazı varsayılan renkleri değiştirdik. Ayrıca, Terminal’i varsayılan olarak sistem temasını izlemek yerine koyu tema kullanacak şekilde ayarlıyoruz.”

Windows Terminal özel tema ayarları sayfası
Windows Terminal özel tema ayarları sayfası (BleepingComputer)

Microsoft Windows Terminalini tanıttı Mayıs 2019 Build geliştirici konferansı sırasında ve resmi olarak iki ay sonra başlattıTemmuzda.

Geçerli varsayılan terminal uygulamasının aksine, Windows Terminal birden çok konsol sekmesini destekler. Ayrıca, Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) aracılığıyla yüklenen cmd kabuğu, PowerShell ve Linux dağıtım kabukları arasında seçim yapılmasına da olanak tanır.

Microsoft, ağustos ayından bu yana Windows Terminalini varsayılan terminal yaptı Windows 11 Insider ‘Dev’ önizleme derlemelerinde.

Windows Terminal Program Yöneticisi Kayla Cinnamon, “2022 boyunca Windows Terminal’i Windows 11 cihazlarda varsayılan deneyim haline getirmeyi planlıyoruz.” söz konusu.

yükleyebilirsiniz Windows Terminali ve Windows Terminal Önizlemesi resmi Microsoft Store’dan, GitHub sürüm sayfasıveya Windows Paket Yöneticisi (winget) komut satırı aracının yardımıyla.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.