Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Windows Server’da Endpoint için Microsoft Defender başlatılamadı

Windows Server’da Endpoint için Microsoft Defender başlatılamadı

Windows Server'da Endpoint için Microsoft Defender başlatılamadı

Microsoft, Windows Server aygıtlarını etkileyen ve Microsoft Defender for Endpoint güvenlik çözümünün bazı sistemlerde başlatılmasını engelleyen yeni bir sorunu onaylamıştır.

Kuruluş uç noktası güvenlik platformu (daha önce Microsoft Defender Gelişmiş Tehdit Koruması veya Defender ATP olarak bilinir), Windows Server Core yüklemesi olan cihazlarda başlatılamayabilir veya çalışamayabilir.

Bilinen sorun yalnızca müşterilerin yüklediği cihazları etkiler KB5007206 veya windows server 2019 ve sonraki güncelleştirmeler KB5007205 veya windows server 2022’deki sonraki güncelleştirmeler.

“Yükledikten sonra KB5007205 veya daha sonraki güncelleştirmeler, Endpoint için Microsoft Defender, Windows Server Core yüklemesi olan cihazlarda başlatılamayabilir veya çalışamayabilir.” Açıkladı Windows Server 2022 sistem durumu panosunda.

Şirketin daha da ortaya çıkardığı gibi, yeni onaylanan bu sorun Windows 10 cihazlarında çalışan Endpoint için Microsoft Defender’ı etkilemez.

Redmond şu anda bu hatayı gidermek için bir çözüm üzerinde çalışıyor ve düzeltmeyi yaklaşan bir güncellemede sağlayacak.

Kasım 2002’nin Windows güncelleştirmelerinden kaynaklanan diğer sorunlar

Bu ayki KB5007206 ve KB5007205 toplu güncelleştirmeleri, Windows kullanıcıları için başka sorunlar da oluşturdu. Uygulamaları kıracak Windows Installer hatası bunları onarmaya veya güncelledikten sonra ve uzak yazıcılara bağlanmaya çalışan hatalar Windows yazdırma sunucularında paylaşılır.

Microsoft, Yükleyici ve ağ yazdırma sorunlarını isteğe bağlı KB5007253 Önizleme toplu güncelleştirmesi Çarşamba günü.

Bu güncelleştirmeyi Ayarlar, üzerine tıklayarak Windows Update, ve el ile ‘Güncelleştirmeleri Denetle.’

İsteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, ‘İndir ve yükle’ bağlantısına tıklayarak yüklemeniz istenecektir.

KB5007253 önizleme güncelleştirmesini el ile Microsoft Güncelleştirme Kataloğu.

Defender Antivirus çökme raporları

BleepingComputer da farkında Rapor Microsoft Defender Antivirus’ün EventID 3002 bildirimleri (MALWAREPROTECTION_RTP_FEATURE_FAILURE) ve “Gerçek zamanlı koruma bir hatayla karşılaştı ve başarısız oldu” hata kodlarıyla çökmesi.

Bu sorun yalnızca yüklendikten sonra oluşur güvenlik istihbaratı güncelleştirmeleri 1.353.1477.0 ve 1.353.1486.0 sürümleri arasında.

Buna göre Microsoft’un belgeleri, Gerçek Zamanlı Koruma çöktükten sonra bu Olay Kimliği’nin günlüklerde göründüğü sistemlerde, aşağıdaki Microsoft Defender Antivirus’den biri veya daha fazlası da başarısız olur:

  • Erişimde
  • Internet Explorer karşıdan yüklemeleri ve Microsoft Outlook Express ekleri
  • Davranış izleme
  • Ağ Denetleme Sistemi

Microsoft bu hatayı 1.353.1502.0 sürümüyle düzeltmiş gibi görünüyor, ancak Hollandalı güvenlik uzmanına göre SecGuru_OTX, davranış izleme gibi özellikleri yeniden etkinleştirmek için cihazınızın yeniden başlatılması gerekebilir.

SecGuru_OTX ayrıca Paylaşılan Bu Microsoft Defender Antivirus hatasından etkilenen sistemleri bulma ve sorunu giderme hakkında bilgi.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.