Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Windows Server artık otomatik .NET güncellemelerini destekliyor


Windows Server

Microsoft, Windows yöneticilerinin artık Windows Server sistemlerinde Microsoft Update (MU) aracılığıyla .NET Framework ve .NET Core için otomatik güncellemeleri seçebileceğini söylüyor.

Yeni seçenek bugün kullanıma sunuldu ve bir kez kaydolduğunuzda, Windows Server Update Services’ın (WSUS) üzerine üçüncü bir seçenek olarak .NET Core 3.1, .NET 5.0 ve .NET 6.0’ı Otomatik Güncelleştirmeler kanalına ekleyecektir. ) ve Microsoft Update Kataloğu.

Jamshed Damkewala, “Nisan 2022’den itibaren, Microsoft Update (MU) aracılığıyla sunucu işletim sistemleri için modern .NET (.NET Core) için aylık güncellemeler yapacağımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi Jamshed Damkewala, Microsoft’ta bir .NET Baş Mühendislik Yöneticisi.

“Sunucularınızın sizin için otomatik olarak güncellenmesini istemiyorsanız herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Daha önce olduğu gibi Otomatik Güncelleştirmeler, WSUS ve MU Kataloğu aracılığıyla güncellemeleri almaya devam edecek olan istemci işletim sistemlerinde herhangi bir değişiklik yoktur.”

Bu yeni seçenek, tıpkı Windows istemci platformlarında olduğu gibi, bir dağıtım aracı kullanmadan .NET güncellemelerini yüklemenin bir yolunu isteyen müşteriler için eklenmiştir.

Bunu isteğe bağlı bir değişiklik yapmak, yöneticilerin, dağıtım yaklaşımlarına bağlı olarak sunucu işletim sistemlerini güncel tutmak için tercih ettikleri yöntemi seçmelerine olanak tanır.

.NET otomatik güncellemeleri nasıl etkinleştirilir

Aşağıdaki tabloda listelenen kayıt defteri anahtarlarını ayarlayarak (manuel olarak veya ayrıntılı olarak Grup İlkesi yardımıyla) Windows Server’da .NET otomatik güncellemelerini etkinleştirebilirsiniz. burada).

.NET Sürümü Kayıt Defteri Anahtarı İsim Değer
TÜMÜ [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoft.NET] “İzin verAUOnServerOS” dword:00000001
.NET 6.0 [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoft.NET6.0] “İzin verAUOnServerOS” dword:00000001
.NET 5.0 [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoft.NET5.0] “İzin verAUOnServerOS” dword:00000001
.NET 3.1 [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoft.NET3.1] “İzin verAUOnServerOS” dword:00000001

Damkewala, “Modern .NET için güncelleştirmeleri Microsoft Update aracılığıyla sunucu işletim sistemlerine isteğe bağlı olarak sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz ve bu deneyimle ilgili geri bildiriminizi bekliyoruz,” diye ekledi.

Aralık 2020’de, müşteri isteklerini takiben Microsoft, ilk olarak Microsoft Update aracılığıyla (sunucu işletim sistemi için WSUS ve MU Kataloğu ve istemci işletim sistemi için Otomatik Güncellemeler aracılığıyla) .NET ve .NET Core güncellemelerini Windows üzerinde sunmaya başladı.

Nisan 2022’nin başlarında şirket, müşterilere birden fazla .NET Framework sürümünün (ör. 4.5.2, 4.6 ve 4.6.1) güvenli olmayan Güvenli Karma Algoritması 1 (SHA-1) kullanılarak imzalandığını hatırlattı. hayatlarının sonuna ulaşacaklar ayın sonunda.

Redmond ayrıca Temmuz 2022’de piyasaya çıkmayı planlıyor yeni bir Windows Otomatik Düzeltme hizmeti Bu, Windows 10/11 Enterprise E3 veya üzeri lisansa sahip Microsoft müşterileri için Windows ve Office yazılımlarını otomatik olarak güncel tutacaktır.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.