Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

‘Windows lisansınızın süresi yakında dolacak’ hatası nedir ve nasıl çözülür?

‘Windows lisansınızın süresi yakında dolacak’ hatası nedir ve nasıl çözülür?


Bildiğiniz üzere Microsoft, Windows 7 ve sonrasında gelen işletim sistemlerinin tamamında, sisteminizi herhangi bir ürün anahtarı olmadan da kurabilmenize izin veriyor.

Hem işletim sistemini test etmeniz hem de beğenmeniz durumunda ürün anahtarı satın almanız için size verilen bir süre sonrasında ‘Windows lisansınızın süresi yakında dolacak’ şeklinde bir hata alabiliyorsunuz. Bu yazımızda sizler için bu hatanın ne olduğuna ve bu problemi nasıl çözebileceğinize değiniyoruz.

Windows ürün anahtarınızı eklemek oldukça kolay

Windows lisansı süresi yakında dolacak hatası, birden fazla gerekçeden kaynaklanabiliyor. Elbette ilk akla gelen, kurulumunu gerçekleştirdiğiniz Microsoft Windows sürümü için geçerli bir ürün anahtarı girmemiş olmanızdır. Bununla birlikte Microsoft Windows anahtarınızın kayıtlı olduğu hesabınızla işletim sisteminizde giriş yapmamış da olabilirsiniz. İşte bu problemi gidermek için uygulamanız gerekenler…

Çözüm 1: Ürün anahtarını tanımlamak

 • Bu yöntem için öncelikle Microsoft Windows için yasal bir ürün anahtarı satın almış olmanız lazım.
 • Ürün anahtarınızı aldığınızdan ve not ettiğinizden emin olduktan sonra Başlat > Ayarlar sekmesine girin.
 • Bu aşamada Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştirme > Güncelleştirme ürün anahtarı > Ürün anahtarını değiştir sekmesine gidin.
 • Toplam 25 karakterlik ürün anahtarınızı girdikten sonra Microsoft Windows işletim sisteminiz etkinleştirilmiş olacaktır.

Çözüm 2: Windows lisanslı hesabınıza giriş yapmak

 • Eğer daha önce Microsoft Windows hesabınızla ilişkilendirilmiş bir ürün anahtarınız varsa, bunun için anahtarı ayrıca hesabınıza eklemenize gerek yok.
 • Microsoft Windows’un kurulum aşamasında Microsoft hesabınızı kullanmayı tercih ettiyseniz, ürün anahtarınız otomatik olarak sisteme tanımlanacaktır.
 • Eğer kurulum aşamasında yerel hesapla kurulum yapmayı tercih ettiyseniz, Microsoft Windows hesabınıza giriş yapmanız gerekecek
 • Bunun için yapmanız gereken Bunun için yapmanız gereken Başlat > Ayarlar > Hesaplar sekmesine girmek… Bu aşamada daha önce Microsoft Windows ürün anahtarınızla ilişkilendirilmiş hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini yazarak giriş sağlayın. Daha sonra bilgisayarı tekrar başlatmanız yeterli.

Kontrol aşaması: Windows’um etkin mi?

 • Son olarak Microsoft Windows işletim sisteminizin etkin olup olmadığını kontrol edelim.
 • Kullanabileceğiniz ilk yöntem, Bu bilgisayar > Denetim Masası > Tüm Denetim Masası Öğeleri > Sistem sekmesine girmek ve en aşağıdaki ‘Windows etkinleştirme’ sekmesine gitmek.
 • Eğer ‘Windows etkinleştirildi’ ibaresini görüyorsanız herhangi bir problem bulunmamaktadır.

Bu yazımızda sizler için ‘Windows lisansınızın süresi yakında dolacak’ hatasının nasıl çözülebileceğine değindik. Konuyla ilgili görüş ve fikirlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Shiftdelete
https://shiftdelete.net/windows-lisansinizin-suresi-yakinda-dolacak-hatasi-nedir-ve-nasil-cozulur

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.