Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Windows KB5017383 önizleme güncellemesi yanlışlıkla WSUS’a eklendi


pencereler

Microsoft, bu ayın Windows önizleme güncelleştirmesi olan KB5017383’ün yanlışlıkla Windows Server Update Services’ta (WSUS) listelendiğini ve bazı yönetilen ortamlarda güvenlik güncelleştirmesi yükleme sorunlarına yol açabileceğini söylüyor.

Sorun şu ki, WSUS, yöneticilerin kurumsal ortamlarda en son Microsoft ürün güncellemelerini dağıtmasına izin verirken, güvenlikle ilgili olmayan önizleme sürümleri (diğer adıyla “C” sürümleri), sonraki ay üretimde kullanıma sunulacak olan hata düzeltmelerini ve iyileştirmeleri test etmeye yardımcı olmak için tasarlanmış güncellemelerdir. .

Bu tür güncellemeler isteğe bağlıdır ve aracılığıyla manuel olarak içe aktarılabilir. Windows Güncellemeleri ve Microsoft Güncelleme Kataloğu test edilmemiş sürümleri üretime sokmaktan kaçınmak için.

“Windows Server Update Services’ı (WSUS) kullanan BT yöneticileri, ‘C’ sürümü olarak bilinen Windows Eylül 2022 önizleme güncellemesinin WSUS’ta bulunan güncellemeler arasında listelendiğini fark edebilir. Bu liste bir hatadır,” Microsoft söz konusu.

“Windows Eylül 2022 önizleme sürümü WSUS’tan kaldırılıyor ve güncellemeleri yanlışlıkla WSUS aracılığıyla içe aktaran müşterileri desteklemek için bir çözüm üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde bir çözüm bulunacağını tahmin ediyoruz.”

Etkilenen sistemlerin listesi hem istemci hem de sunucu Windows sürümlerini içerir:

  • İstemci: Windows 11, sürüm 21H2; Windows 10, sürüm 21H2; Windows 11, 21H1 sürümü; Windows 10, sürüm 20H2; Windows 10, sürüm 1809
  • Sunucu: Windows Sunucusu 2022; Windows Sunucusu, sürüm 20H2; Windows Sunucusu, sürüm 1809

Güvenlik güncellemelerinin otomatik olarak reddedilmesine neden olabilir

WSUS’ta KB5017383’ün hatalı bir şekilde listelenmesinin bir sonucu olarak, kurumsal kullanıcılar .NET Framework için Eylül 2022 Toplu Güncelleştirme Önizlemesi’ni yüklemeye çalışırken sorunlarla karşılaşabilir.

Ek olarak, bu ayın güvenlik güncellemeleri, WSUS’nin hem güncellemeleri otomatik olarak onaylayacak hem de değiştirilen içeriği otomatik olarak reddedecek şekilde yapılandırıldığı kurumsal ortamlarda otomatik olarak reddedilebilir ve süresi otomatik olarak dolabilir.

“Bu meydana gelirse, aşağıdaki kılavuza bakın: reddedilen güncellemeleri eski haline getirme. Sonra bir çalıştırın güncelleme senkronizasyonu Microsoft Endpoint Configuration Manager içinde veya güncelleme yönetimi ortamlarında” dedi.

“Yalnızca güvenlik güncellemelerini alacak şekilde yapılandırılan ortamlar bu belirtileri yansıtmamalıdır.”

Neyse ki, Redmond’un da eklediği gibi, WSUS, Windows yöneticileri tarafından kurumsal ortamlarda Microsoft ürün güncellemelerini dağıtmak için yaygın olarak kullanıldığından, ev kullanıcılarının bu sorun nedeniyle herhangi bir güncelleme sorunu yaşaması olası değildir.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.