Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Windows 11 KB5011563 güncellemesi SMB, DirectX mavi ekranlarını düzeltir


Windows 11 KB5011563 güncellemesi SMB, DirectX mavi ekranlarını düzeltir

Microsoft, mavi ölüm ekranlarını (BSOD) tetikleyen durdurma hataları ve diğer sorunlar için düzeltmeler içeren isteğe bağlı KB5011563 toplu güncelleştirme önizlemesini Windows 11 için yayımladı.

Bu önizleme güncellemesi, Microsoft’un planlanan Mart 2022 aylık “C” güncellemelerinin bir parçasıdır ve Windows 11 kullanıcılarının gelecek ayın Salı Yaması kapsamında 12 Nisan’da yayınlanacak olan düzeltmeleri test etmesine olanak tanır.

Normal Salı Yama Windows güncellemelerinin aksine, programlanmış “C” güvenlikle ilgili olmayan önizleme sürümleri isteğe bağlıdır. Genel sürümden önce yalnızca hata düzeltmelerini ve performans iyileştirmelerini test etmek için kullanılırlar, bu nedenle güvenlik güncellemeleri sağlamazlar.

KB5011563 güncellemesini yüklemek için şuraya gitmelisiniz: Ayarlar > Windows güncelleme ve manuel olarak ‘Güncellemeleri kontrol edin.’ İsteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, siz ‘Şimdi indir’ düğmesini tıklatana kadar Windows onu yüklemeyecektir.

Ayrıca, bu ayın Windows 11 toplu güncelleme önizlemesini şu adresten manuel olarak indirebilir ve yükleyebilirsiniz: Microsoft Güncelleme Kataloğu.

Mavi ekran düzeltmeleri ve daha fazlası

Başta bahsedildiği gibi, bugünün Windows 11 isteğe bağlı güncelleme vurguları, DirectX ve SMB Sunucusundaki durdurma hataları tarafından tetiklenen iki BSOD için düzeltmelerdir.

Microsoft’un açıkladığı gibi, KB5011563 “DirectX çekirdek bileşenindeki bir durma hatasını (0xD1, DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL)” ve “SMB Sunucusunda (srv2.sys) 0x1E durdurma hatasına neden olan başka bir sorunu” giderir.

Güncelleme ayrıca, Windows bildirimlerini kullanarak aramalar, hatırlatıcılar veya alarmlar için bildirim gönderen uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bir özellik olan üç adede kadar yüksek öncelikli tost bildirimini aynı anda görüntüleme desteği de ekler.

Ayrıca, Microsoft OneDrive dosyalarının yeniden adlandırılıp Enter tuşuna basıldıktan sonra odağı kaybetmesine neden olabilecek bir sorunu da giderir.

KB5011563’ü dağıttıktan sonra Windows 11, “widget’lar” kelimesini ararken ilgili Ayarlar sayfasını döndürür.

Windows 11 KB5011563 güncellemesindeki yenilikler

Bugünün güvenlikle ilgili olmayan toplu güncelleştirme önizlemesini yükledikten sonra, Windows 11’in yapı numarası şu şekilde değiştirilir: 22000.593.

bu Windows 11 KB5011563 toplu güncelleştirme önizlemesi aşağıdakiler dahil 26 kalite iyileştirmesi ve düzeltmesi içerir:

  • SystemSettings.exe’nin çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu giderir.

  • Windows için başlatma süresini artıran bir sorunu giderir. Bu sorun, bir 5G kablosuz geniş alan ağı (WWAN) cihazı yavaş uyandığında ağ API’sindeki bir UI iş parçacığının yanıt vermemesi nedeniyle oluşur.

  • Kerberos.dll’nin Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistemi Hizmeti (LSASS) içinde çalışmayı durdurmasına neden olabilecek sorunu giderir. Bu, LSASS, aynı istemci kullanıcı için Kullanıcı için Hizmet (S4U) kullanıcıdan kullanıcıya (U2U) eş zamanlı isteklerini işlerken oluşur.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.