Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Windows 11 22H2 KB5018496 önizleme güncellemesi 26 iyileştirme ile yayınlandı


Windows 11

Microsoft, görev çubuğuna sağ tıklayarak Görev Yöneticisi’ni başlatmanıza izin veren bir özelliğin kullanıma sunulması da dahil olmak üzere yirmi altı düzeltme veya iyileştirme içeren Windows 11 22H2 KB5018496 önizleme toplu güncelleştirmesini yayımladı.

Bu Windows 11 güncellemesi, Microsoft’un Ekim 2022 aylık “C” güncellemesinin bir parçasıdır ve kullanıcıların Kasım 2022 Yaması Salı’nda gelecek düzeltmeleri test etmelerine olanak tanır.

Önizleme güncellemeleri güvenlik düzeltmeleri içermediğinden isteğe bağlıdır ve otomatik olarak yüklenmez.

Windows kullanıcıları, KB5018496 güncellemesini şuraya giderek yükleyebilir: Ayarlarüzerine tıklayarak Windows güncelleme, ve seçme ‘Güncellemeleri kontrol et.’

Windows 11 KB5018496 güncellemesi
Windows 11 KB5018496 güncellemesi
Kaynak: BleepingComputer

Bu isteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, Windows 11 güncellemeyi yüklemeden önce ‘İndir ve yükle’ düğmesini tıklamanız istenecektir.

Windows 11 kullanıcıları ayrıca KB5018496 güncellemesini şu adresten indirip manuel olarak yükleyebilir: Microsoft Güncelleme Kataloğu.

Windows 11 KB5018496’daki yenilikler

KB5018496 güncelleştirmesini yükledikten sonra, Windows 11 yapı numarası 22621.755 olarak değiştirilecek ve 26 iyileştirme veya düzeltme içerecek.

Microsoft tarafından vurgulanan on bir düzeltme veya iyileştirme aşağıda listelenmiştir:

 • Yeni! Keşfedilebilirliği artırmak için görev çubuğundaki arama görsel işlemlerini geliştirir. Bu, başlangıçta küçük bir kitleye sunulur ve takip eden aylarda daha geniş bir alana yayılır. Geri bildirim toplarken bazı cihazlar farklı görsel tedaviler fark edebilir. Bu değişiklikleri neden görüyor olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. Her şeyi, her yerde arayın.

 • Yeni! Microsoft Hesabınızı (MSA) kullanırken yedekleme deneyimini geliştirir. Bazı cihazlar, bu geliştirme için görsel tedaviler fark edebilir. Bu, başlangıçta küçük bir kitleye sunulur ve takip eden aylarda daha geniş bir alana yayılır.

 • Yeni! Ayarlar’daki Microsoft Hesabı deneyimine iyileştirmeler ekler. Örneğin, Microsoft OneDrive aboneliğinizi ve ilgili depolama uyarılarını yönetebilirsiniz.

 • Yeni! Görev çubuğuna sağ tıkladığınızda bağlam menüsüne Görev Yöneticisi ekler. Bu özellik önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

 • IE Modundayken Microsoft Edge’i etkileyen bir sorunu giderir. Açılır pencerelerin ve sekmelerin başlıkları yanlış.

 • Ekranda dikey ve yatay çizgi artefaktlarının görünmesine neden olabilecek bir sorunu giderir.

 • Microsoft Edge kullandığınızda kimlik bilgisi kullanıcı arabiriminin IE modunda görüntülenmesini engelleyen bir sorunu giderir.

 • Xbox Game Bar’ı kullanarak oyun oynamayı kaydettiğinizde sesi eşitleyemeyebilecek bir sorunu giderir.

 • Dosya Gezgini’ni etkileyen bir sorunu giderir. Microsoft OneDrive klasörlerine göz attığınızda daha az güvenilirdir.

 • Başlat menüsünü etkileyen bir sorunu giderir. Sabitlenmiş öğeleri bir listenin sonundaki bir klasöre taşımak için klavye komutlarını kullandığınızda çalışmayı durdurur.

 • Ekim 2022’nin sonunda Ürdün’de yaz saatinin başlamasını durdurur. Ürdün saat dilimi kalıcı olarak UTC + 3 saat dilimine geçecektir.

Bu güncelleme, Windows Görev Yöneticisi’ni Windows 11 görev çubuğundan başlatmak için uzun zamandır beklenen özelliği içeriyor olsa da, bu özelliğin cihazınızda etkinleştirilmesini beklemeniz gerekebilir.

Microsoft, bu özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağını ve BleepingComputer’ın testlerinde henüz cihazlarımızda mevcut olmadığını söylüyor.

Ayrıca Windows 11’de güncelleştirme tarafından giderilmeyen bilinen iki sorun vardır. sağlama paketleri beklendiği gibi çalışmıyor ve büyük dosyaları kopyalarken performans sorunları SMB’nin üzerinde.

Geliştirmelerin ve düzeltmelerin tam listesini şu adreste bulabilirsiniz: KB5018496 destek bülteni.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.