Kaydol

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza kaydolun.

Oturum aç

Flood göndermek, insanların floodlarını okumak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal Floodlar ve Flood Yanıtları Motorumuza giriş yapın.

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

3 ve kadim dostu 1 olan sj'yi rakamla giriniz. ( 31 )

Üzgünüz, Flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Windows 10 Başlat Menüsünde Bing Araması Nasıl Devre Dışı Bırakılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Windows 10 Başlat Menüsünde Bing Araması Nasıl Devre Dışı Bırakılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

âWindede 10 Başlat Menüsü özelliklerinden biri, yerel bir arama hiçbir şey bulamayınca yerleşik bir Bing aramasıdır. Gizlilik nedenlerinden, hatalardan veya yalnızca kişisel beğenmemelerden kaynaklansa da, bu makalede Başlat Menüsünde Bing aramasının nasıl devre dışı bırakılacağı açıklanacaktır.

Windows 10 Başlat Menüsü’nde bir arama yaptığınızda, Windows önce ayarlar, dosyalar veya programlar gibi yerel arama sonuçlarını arar ve bulunanları görüntüler.

Yerel sonuç yoksa, Windows arama anahtar sözcüğü için bir Bing araması gerçekleştirir ve sonuçları aşağıda gösterildiği gibi Başlat Menüsü’nde listeler.

Başlat Menüsü'nde boş arama sonuçları
Başlat Menüsü’nde boş arama sonuçları

Bir Microsoft Hesabına giriş yaptığınızda, bu aramalar Microsoft’a yüklenir ve daha sonra bunları hesabınızın Gizlilik Panosu. Bu, Microsoft’un tarama alışkanlıklarınızı izlemek için bu verileri kullandığı korkusuyla ilgili bir gizlilik endişesidir.

Ayrıca, Bing arama bileşenindeki hatalar geçmişte Windows 10 Başlat menüsünün tamamen boş görünmesine neden oldu. Bing arama özelliğini kullanmazsanız, devre dışı bırakma gelecekte bu hataları önleyebilir.

Aşağıda, Windows 10 Başlat Menüsünde Bing aramasını devre dışı bırakmak için kullanılabilecek iki yöntemi özetledik.

Windows 10 Başlat Menüsü’nde Bing araması nasıl devre dışı bırakılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Ne yazık ki, Başlat Menüsünde Bing aramasını devre dışı bırakmak isteyenler için Microsoft kolay bir yöntem sağlamaz.

Bunun yerine, Windows kullanıcılarının Kayıt defteri böylece aşağıdaki Kayıt Defteri değerlerini kullanıyor.

[HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsExplorer]
“DisableSearchBoxSuggestions”=dword:00000001

Kayıt Defteri’ni değiştirme konusunda rahat hissedenler için, Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kullanarak uygun değerleri ayarlama konusunda talimatlarımız vardır.

Kayıt Defteri değişikliklerinden memnun olmayanlar için, lütfen ayarları sizin için yapan kullanımı kolay bir önceden hazırlanmış Kayıt Defteri dosyası içeren ikinci yönteme bakın.

  Yöntem 1: Grup İlkesi Düzenleyicisi aracılığıyla Bing arama sonuçlarını devre dışı bırakma

  Windows 10 Pro, Başlat Menüsü’nde Bing aramasını devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz Grup İlkesi düzenleyicisiyle birlikte gelir.

  Bing Arama’yı devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

  1. ‘ için Başlat Menüsünde aragpedit.msc‘ ve sonuç göründüğünde seçin.
  2. Grup İlkesi Düzenleyicisi açıldığında, aşağıdaki yola gidin: Kullanıcı YapılandırmasıYönetim ŞablonlarıWindows BileşenleriDosya Gezgini
  3. Dosya Gezgini bölümünün altında, aşağıda gösterildiği gibi ‘Dosya Gezgini arama kutusunda son arama girdilerinin görüntülenmesini kapat’ adlı bir ilke göreceksiniz. İlkeyi açmak için çift tıklatın.

   Grup İlkesi

  4. Bing aramasını devre dışı bırakmak için, bu ilkeyi ‘ olarak ayarlayınEtkin.’

   Editör

  5. Bittiğinde, Uygulamak ve sonra TAMAM düğmesini tıklatın.
  6. Artık Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni kapatabilir ve Windows Gezgini’ne yeniden başlatma veya bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Yeniden başlatıldıktan sonra, Bing aramaları artık Başlat Menüsünde görünmez.

  Yöntem 2: Bing tümleştirmesini devre dışı bırakmak için Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kullanma

  Windows 10 Home kullanıyorsanız ve Windows Kayıt Defteri’ni kullanırken rahatsanız, Kayıt Defteri düzenleyicisini kullanarak Bing’in Windows Arama’daki tümleştirmesini devre dışı bırakabilirsiniz.

  1. İlk olarak, Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın. Windows tuşu + R tuşu aynı zamanda. Bu, Çalıştır: iletişim kutusunu açar ve sonra regedit ve TAMAM düğme.
   Kayıt Defteri Düzenleyicisi Başlatılıyor
   Kayıt Defteri Düzenleyicisi Başlatılıyor
  2. Windows, Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nin sistemde değişiklik yapmasına izin vermek isteyip istemediğini soran bir UAC istemi görüntüler. Basın Evet düğmesini tıklatın.
  3. HKEY_CURRENT_USERYAZILIMİlkELERMicrosoftWindowsExplorer anahtar. Anahtar yoksa, Explorer anahtarına geçene kadar gerekli klasörleri oluşturun.
  4. Sağ tıklatın Gezgin seçin ve Yeni ve sonra DWORD (32 bit) Değeri, aşağıda gösterildiği gibi.
   Yeni DWORD değeri
   Yeni DWORD değeri
  5. Yeni değerin adını girmeniz istenir. Tür DisableSearchBoxSuggestions ve basın Girmek klavyede. Otomatik olarak ayarlanacak yeni bir değer oluşturulacak 0. Şimdi çift tıklayın BingSearchEnabled ve değeri 1 ve sonra TAMAM düğme.
  6. Bittiğinde, BingSearchEnabled değerinin oluşturulması ve 1 olarak ayarlanmanız gerekir.

   DisableSearchBoxSuggestionsA değeri etkin

  7. Artık Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kapatabilir ve Windows Gezgini’ne yeniden başlatma veya bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Yeniden başlatıldıktan sonra, Bing araması artık Windows 10 Başlat Menüsü’nde çalışmaz.

  Bing Araması devre dışı
  Bing Araması devre dışı

  Bing tümleştirmesini yeniden etkinleştir

  Bing tümleştirmesini yeniden etkinleştirmek için, grup ilkesini devre dışı bırakmanız veya Kayıt Defteri’ni düzenleyip DisableSearchBoxSuggestions altındaki değer HKEY_CURRENT_USERYAZILIMİlkELERMicrosoftWindowsExplorer Kayıt defteri anahtarı.

  Bir kez daha, Explorer işlemini veya bilgisayarı yeniden başlatın ve Bing tümleştirmesi yeniden çalışır.

  Güncelleme 10/5/20: Bing aramasını devre dışı bırakma hakkında güncelleştirilmiş yönergeler eklendi.

Benzer Yazılar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.