Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Western Digital, müşterilerini My Cloud cihazlarını güncellemeleri konusunda uyarıyor

Western Digital, müşterilerini My Cloud cihazlarını güncellemeleri konusunda uyarıyor

Western Digital, destek sonuna ulaşan My Cloud OS donanım yazılımında güvenlik güncellemelerini almaya devam etmek için müşterileri WD My Cloud cihazlarını mevcut en son donanım yazılımına güncellemeye çağırıyor.

Şirket, “15 Nisan 2022’de My Cloud OS 3 de dahil olmak üzere önceki nesil My Cloud OS desteği sona erecek” dedi. söz konusu bu hafta.

“Cihazınız My Cloud OS 5 ile uyumlu değilse, uzaktan erişimi kaybedeceksiniz ve ona yalnızca yerel olarak erişebileceksiniz. Bu eski bellenim sürümlerinde bulunan cihazlar güvenlik düzeltmeleri veya teknik destek almayacak.”

Western Digital, aygıtlarını yedekleyerek ürün yazılımı artık desteklenmediğinde, müşterilerine verilerini saldırganlardan korumalarını tavsiye eder, uzaktan erişimi devre dışı bırakma, internet bağlantısını kesmek ve benzersiz ve güçlü bir şifre seçmek.

Uygun cihazlara sahip olanlar onları güncelle destek tarihinden önce My Cloud OS 5’e (en az 2026’nın sonuna kadar desteklenecektir).

Cihaz, My Cloud OS 5 bellenimi ile uyumlu değilse, şunları dikkate alabilirler: yükseltme olan bir cihaza.

Western Digital, “My Cloud OS 5, eski My Cloud bellenimimizin mimari olarak yenilenmesini sağlayan ve yaygın saldırı sınıflarını engellemek için yeni savunmalar ekleyen büyük ve temel bir güvenlik sürümüdür.” diyor.

“My Cloud OS3 bellenimi için daha fazla güvenlik güncellemesi sağlamayacağız. My Cloud OS5 bellenimine geçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.”

Yükseltmeler için %20 indirim kuponu

My Cloud OS 5 ile uyumlu bir aygıtınız olup olmadığını bulmayla ilgili ayrıntılar için, Firmware Kullanılabilirliği ve Desteklenen Cihazlar Destek sayfası.

Desteklenen bir My Cloud cihazına yükseltmeyi kolaylaştırmak için şirket, Ocak 2022’de My Cloud OS 5 ile uyumlu olmayan cihazlara sahip müşterilere e-posta yoluyla %20 indirim kuponu gönderecek.

Uygun ürünlerden birini satın almak için 90 gün boyunca kullanılabilecek kuponu kullanmak için eski cihazınızı iade etmeniz gerekmeyecek: My Cloud Home (8TB), My Cloud EX2 Ultra (16TB, 24TB, 28TB) veya My Kitap (12 TB).

Desteklenmeyen aygıt yazılımı çalıştırmanın risklerini vurgulamak için Temmuz ayında Western Digital devam eden saldırılar konusunda uyardı My Book Live ve My Book Live Duo cihazlarını hedefliyor.

Bazı durumlarda, bu saldırılar, saldırganlar kimliği doğrulanmamış bir fabrika ayarlarına sıfırlama güvenlik açığını tetikledikten sonra, saldırıya uğramış cihazlardan gelen tüm verilerin silinmesine neden oldu (CVE-2021-35941).

Tehdit aktörleri konuşlandırıldı truva kötü amaçlı yazılım kritik bir kök uzaktan komut yürütme kusuru olan ikinci bir hatayı hedefleyen istismarları kullanan diğer güvenliği ihlal edilmiş cihazlarda CVE-2018-18472.

Bu saldırılarda yararlanılan güvenlik açıkları, 2015 yılında son ürün yazılımı güncellemesini alan My Book Live cihaz serisiyle sınırlıydı.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.