Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Web Vitals uzantı güncellemesindeki saha verileriyle yolunuzu bulun

Web Vitals uzantı güncellemesindeki saha verileriyle yolunuzu bulun

Önemli Web Verileri, kullanıcılarınızın deneyimlerini anlamak için ölçülmesi gereken en önemli ölçümlerdir, çünkü kullanıcılar iyi deneyimler yaşadığında, iyi şeyler olur! bu Web Verileri uzantısı for Chrome, web’de gezinirken ziyaret ettiğiniz sayfalarla ilgili performans verilerini gösteren Web Verileri araç kutusundaki bir araçtır.

Sayfa performansı, donanım ve ağ kalitesi dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Makinenizde bir sayfayı nasıl deneyimlediğiniz, kullanıcıların çoğunluğunun onu nasıl deneyimlediğinden çok farklı olabilir. Bu nedenle Web Verileri uzantısının 1.0 sürümü, Chrome UX Raporundan (CrUX) gerçek kullanıcı verilerini yerel Önemli Web Verileri ölçümlerinizle birleştiren yeni bir özellik içerir. Bu özellik, diğer kullanıcıların aynı sayfaları nasıl deneyimlediği bağlamında yerel ölçümlerinizi görüntüler. Işıltılı yeni bir kullanıcı arayüzü ile geliyor ve size nasıl çalıştığını göstermekten heyecan duyuyorum.

CrUX’tan alan verileri #

CrUX, Chrome’daki gerçek kullanıcı deneyimlerinin herkese açık bir veri kümesidir. Önemli Web Verileri iş akışındaki bazı kritik araçlara güç sağlar. Arama Konsolu Ve Sayfa Hızı Bilgileri. Milyonlarca web sitesine ait ham veriler, aynı zamanda, BigQuery’de CRUX veri kümesi ve CRUX API’sı. Bu Web Vitals uzantısı güncellemesi, CrUX API’sinden gelen sayfa ve kaynak düzeyindeki masaüstü verilerini entegre eder.

Kullanıcı deneyimi verileri üç nitel derecelendirmeye ayrılmıştır: iyi, iyileştirme gerekiyor ve zayıf. Her derecelendirme için kullanılan eşikler, Core Web Vitals ölçümlerinin her biri için kılavuzlarda belgelenmiştir: LCP, FID ve CLS. Örneğin, CrUX API size belirli bir sayfadaki gerçek kullanıcı deneyimlerinin %16’sının iyi olarak değerlendirildiğini söyleyebilir. 2.5’in altında LCP saniye.

Yeni uzantı kullanıcı arayüzü #

Yerel LCP deneyiminin sahadan alınan gerçek kullanıcı masaüstü verileriyle nasıl ilişkili olduğunun açıklamasını gösteren Web Vitals uzantısının ekran görüntüsü.

Yeni Web Vitals uzantı arayüzünde, yerel deneyiminiz, gerçek kullanıcı deneyimlerinin daha geniş dağıtımının üzerine katmanlanmıştır. Sanki bir alışveriş merkezi gibi geniş bir yerdesiniz ve tüm mağazaların olduğu büyük bir harita ve kendinizi yönlendirmenize ve nereye gittiğinizi bulmanıza yardımcı olmak için “BURADASINIZ” etiketli bir raptiye var.

CrUX’tan gelen gerçek kullanıcı verilerinin dağılımları, her metrik için yatay bir çubuk üzerine yerleştirilmiştir. Yerel deneyimleriniz, bu yatay çubuklarda tek noktalar olarak görüntülenir. Yerel deneyiminizin yatay çubuk üzerindeki konumu, bu deneyimin gerçek kullanıcı dağılımlarına göre nerede olduğunu gösterir. Bu, yerel deneyiminizin diğer kullanıcılarınkinden çok farklı olduğunu hemen belli etmelidir. Örneğin, yavaş bir LCP deneyiminiz varsa ve kullanıcıların yalnızca %1’i benzer deneyimler yaşıyorsa, olağandışı bir şey olmuş olmalıdır.

Kaynak düzeyindeki verilere geri dönme #

FID sonuçları için “Giriş bekleniyor…” ile kaynak düzeyindeki masaüstü alan verilerini gösteren Web Vitals uzantısının ekran görüntüsü.

Bazı sayfaların CRUX veri kümesinde URL düzeyinde verileri yoktur. Bunun nedeni, sayfanın henüz alınmamış olacak kadar yeni olması veya sayfanın veri kümesine dahil edilecek trafiğinin yetersiz olması olabilir. Bu gibi durumlarda, Web Vitals uzantısı mümkün olduğunda daha ayrıntılı kaynak düzeyindeki verilere geri döner. Bu veriler, web sitesinin tüm sayfalarındaki toplu kullanıcı deneyimlerini temsil eder, bu nedenle, belirli sayfa deneyiminizle hemen ilgili olmayabilir, ancak yine de kullanıcıların siteyi bir bütün olarak nasıl deneyimlediğine dair bazı bilgiler sunmalıdır.

Diğer bir yaygın durum da “Giriş bekleniyor…” mesajı görmektir. Bunun nedeni, FID’nin kullanıcı etkileşiminin ölçülmesini gerektiren tek Önemli Web Yaşamsal Değeri olmasıdır, dolayısıyla siz sayfayla etkileşim kurana kadar uzantının gösterecek herhangi bir yerel FID verisi olmayacaktır.

Uç kasalar #

Yalnızca yerel verileri gösteren Web Vitals uzantısının ekran görüntüsü; alan verileri mevcut değil.

Uzantıyı kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı daha az yaygın uç durumlar vardır.

Kaynakların tamamında yetersiz veri olabilir. Bu durumda, uzantı size yalnızca yerel deneyimlerinizin nasıl performans gösterdiğini gösterecektir.

Sayfayla nasıl etkileşime girdiğiniz de verilerin alaka düzeyini etkileyebilir. Örneğin, sayfanın bir arka plan sekmesine yüklenmesi, siz sayfayı ön plana çıkarana kadar geçen süre boyunca LCP metriğine göre sayılır. Sekmeye geçmeniz 90 saniye sürüyorsa, LCP 91,5 saniye olarak görünebilir. Bu olduğunda, sizi yapay enflasyona karşı uyarmak için LCP değerinizin yanında küçük bir uyarı simgesi belirir. Bu tür alakasız LCP değerlerinin CrUX veri setinde göz ardı edildiğini unutmayın.

Farkında olunması gereken son bir uç durum, FID’ye özgüdür. Kullanıcı etkileşimlerine bağlı olduğu için, daha az sayfa görüntülemesi olan sayfalar ve web siteleri için veri kümesinde bulunma olasılığı daha düşüktür. Dolayısıyla, böyle bir sayfayı ziyaret ediyorsanız, yalnızca LCP ve CLS için saha verilerini görebilirsiniz. Eksiksiz olması adına, aynı şeyin son derece nadir durumlarda LCP veya CLS için olabileceğini belirtmekte fayda var, ancak bu sorun ağırlıklı olarak FID’den etkileniyor.

Telefonlardan saha verilerinin karşılaştırılması #

Yerel ölçümleri telefon alanı verileriyle karşılaştıran Web Vitals uzantısının ekran görüntüsü.

Varsayılan olarak, Web Vitals uzantısındaki tüm veriler, gerçek masaüstü kullanıcılarının sahada edindikleri deneyimlere karşılık gelir. Sonuçta, bu uzantı yalnızca Chrome’un masaüstü sürümlerinde kullanılabilir, bu nedenle benzer koşullar altındaki kullanıcıların sayfayı veya kaynağı nasıl deneyimlediğini görmek en alakalı olacaktır.

Telefon kullanıcılarının deneyimlerini anlamak da önemlidir, bu nedenle uzantının Seçenekler sayfasında, yerel deneyiminizin sahadaki telefon verileriyle karşılaştırmasını görmenizi sağlayan gelişmiş bir ayarı vardır.

Uzantıda telefon verilerini etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

  1. Araç çubuğundaki uzantı simgesine sağ tıklayın ve seçin Seçenekler.
  2. kontrol et Yerel deneyimleri telefon saha verileriyle karşılaştırın seçenek.

Kullanıcı arayüzü, hangi modda olduğunuzu belirtmek için birkaç yerde güncellenecektir. Gerçek telefon kullanıcılarının deneyimlerinin farklı olabileceğini unutmayın. çok farklı masaüstü kullanıcılarınınkinden farklıdır, bu nedenle bu özelliği ihtiyatla kullanın.

Web Verileri uzantısını edinin #

Web Vitals uzantısının en son sürümünü kullanmaya başlamak için şuraya gidin: Chrome Web Mağazası yüklemek için. Veya uzantının mevcut bir kullanıcısıysanız, otomatik olarak sürüm 1.0’a yükseltilmeniz gerekir. Uzantıyla ilgili deneyiminiz hakkında herhangi bir geri bildiriminiz varsa (özellik istekleri, hata raporları, herhangi bir şey), bize buradan bildirin. açık kaynak deposu GitHub’da. Umarım yerel deneyimlerinizin sahadaki diğer gerçek kullanıcılara göre nerede olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olur!

Resim kredisi: Mark Garlick/Science Photo Library/Getty Images

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.