Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Web Verilerini ölçmeye başlarken

Web Verilerini ölçmeye başlarken

Sitenizin Web Verileri hakkında veri toplamak, onları iyileştirmeye yönelik ilk adımdır. Kapsamlı bir analiz, hem gerçek dünya hem de laboratuvar ortamlarından performans verileri toplayacaktır. Web Verilerini ölçmek, minimum kod değişikliği gerektirir ve ücretsiz araçlar kullanılarak gerçekleştirilebilir.

Web Verilerini RUM verilerini kullanarak ölçme #

Gerçek Kullanıcı İzleme Saha verileri olarak da bilinen (RUM) verileri, bir sitenin gerçek kullanıcılarının deneyimlediği performansı yakalar. RUM verileri, Google’ın bir sitenin önerilen Önemli Web Verileri eşiklerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için kullandığı verilerdir.

Başlarken #

Bir RUM kurulumunuz yoksa, aşağıdaki araçlar size sitenizin gerçek dünyadaki performansı hakkında hızlı bir şekilde veri sağlayacaktır. Bu araçların tümü aynı temel veri kümesini temel alır ( Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporu), ancak biraz farklı kullanım durumları vardır:

  • Sayfa Hızı Analizleri (PSI): PageSpeed ​​Insights, son 28 gündeki toplam sayfa düzeyinde ve kaynak düzeyinde performans hakkında rapor verir. Ayrıca, performansın nasıl iyileştirilebileceğine dair öneriler sunar. Sitenizin Web Verilerini ölçmeye ve iyileştirmeye başlamak için tek bir işlem arıyorsanız, sitenizi denetlemek için PSI kullanmanızı öneririz. PSI, web’de ve bir API.
  • Arama Konsolu: Arama Konsolu performans verilerini sayfa bazında raporlar. Bu, iyileştirilmesi gereken belirli sayfaları belirlemek için çok uygun hale getirir. PageSpeed ​​Insights’tan farklı olarak Search Console raporlaması, geçmiş performans verilerini içerir. Search Console, yalnızca sahibi olduğunuz ve sahipliğini doğruladığınız sitelerle kullanılabilir.
  • CRUX kontrol paneli: CRUX kontrol paneli seçtiğiniz bir kaynak için CrUX verilerini gösteren önceden oluşturulmuş bir panodur. Data Studio üzerine kuruludur ve kurulum işlemi yaklaşık bir dakika sürer. PageSpeed ​​Insights ve Search Console ile karşılaştırıldığında, CrUX pano raporlaması daha fazla boyut içerir – örneğin, veriler cihaza ve bağlantı türüne göre ayrılabilir.

Yukarıda listelenen araçların Web Verilerini ölçmeye “başlangıç” için çok uygun olmasına rağmen, diğer bağlamlarda da faydalı olabileceklerini belirtmekte fayda var. Özellikle, hem CrUX hem de PSI bir API olarak mevcuttur ve gösterge panoları oluşturmak ve diğer raporlama.

RUM verilerinin toplanması #

CrUX tabanlı araçlar, Web Vitals performansını araştırmak için iyi bir başlangıç ​​noktası olsa da, onu kendi RUM’unuzla tamamlamanızı kesinlikle öneririz. Kendi topladığınız RUM verileri, sitenizin performansı hakkında daha ayrıntılı ve anında geri bildirim sağlayabilir. Bu, sorunları tanımlamayı ve olası çözümleri test etmeyi kolaylaştırır.

Özel bir RUM sağlayıcısı kullanarak veya kendi araçlarınızı kurarak kendi RUM verilerinizi toplayabilirsiniz.

Özel RUM sağlayıcıları, RUM verilerini toplama ve raporlama konusunda uzmanlaşmıştır. Önemli Web Verileri’ni bu hizmetlerle birlikte kullanmak için RUM sağlayıcınızdan siteniz için Önemli Web Verileri izlemeyi etkinleştirmesini isteyin.

Bir RUM sağlayıcınız yoksa, bu ölçümleri toplamak ve raporlamak için mevcut analiz kurulumunuzu web-vitals JavaScript kitaplığı. Bu yöntem aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

web-vitals JavaScript kitaplığı #

Web Verileri için kendi RUM kurulumunuzu uyguluyorsanız, Web Verileri ölçümlerini toplamanın en kolay yolu web-vitals JavaScript kitaplığı. web-vitals sahada ölçülebilir Web Verileri ölçümlerinin her birini toplamak ve raporlamak için kullanışlı bir API sağlayan küçük, modüler bir kitaplıktır (~1KB).

Web Vitals’ı oluşturan ölçümlerin tümü, tarayıcının yerleşik performans API’leri tarafından doğrudan gösterilmez, bunun yerine bunların üzerine inşa edilir. Örneğin, Kümülatif Düzen Kaydırma (CLS), Düzen Kararsızlığı API’sı. Kullanarak web-vitals, bu ölçümleri kendiniz uygulama konusunda endişelenmenize gerek yok; ayrıca topladığınız verilerin her metrik için metodoloji ve en iyi uygulamalarla eşleşmesini sağlar.

Uygulama hakkında daha fazla bilgi için web-vitalsbakın belgeler ve saha kılavuzundaki Web Verilerini ölçmek için en iyi uygulamalar.

Veri toplama #

tarafından toplanan ölçümleri bildirmeniz önemlidir. web-vitals. Bu veriler ölçülür ancak rapor edilmezse, asla göremezsiniz. bu web-vitals belgeler, verilerin nasıl gönderileceğini gösteren örnekleri içerir. genel bir API uç noktası, Google Analyticsveya Google Etiket Yöneticisi.

Zaten favori bir raporlama aracınız varsa, onu kullanmayı düşünün. Değilse, Google Analytics ücretsizdir ve bu amaçla kullanılabilir.

Hangi aracın kullanılacağını düşünürken, verilere kimin erişmesi gerekeceğini düşünmek faydalı olacaktır. İşletmeler genellikle en büyük performans kazanımlarını, tek bir departman yerine tüm şirket performansı iyileştirmekle ilgilendiğinde elde eder. Farklı departmanlardan nasıl onay alacağınızı öğrenmek için İşlevler arası web sitesi hızını düzeltme konusuna bakın.

Veri yorumlama #

Performans verilerini analiz ederken, dağılımın kuyruklarına dikkat etmek önemlidir. RUM verileri genellikle performansın büyük ölçüde değiştiğini ortaya çıkarır – bazı kullanıcılar hızlı deneyimlere sahipken, diğerleri yavaş deneyimlere sahiptir. Ancak, verileri özetlemek için medyanı kullanmak bu davranışı kolaylıkla maskeleyebilir.

Web Verileri ile ilgili olarak Google, bir sitenin veya sayfanın önerilen eşikleri karşılayıp karşılamadığını belirlemek için medyan veya ortalama gibi istatistikler yerine “iyi” deneyimlerin yüzdesini kullanır. Özellikle, bir sitenin veya sayfanın Önemli Web Verileri eşiklerini karşıladığının kabul edilmesi için, sayfa ziyaretlerinin %75’inin her ölçüm için “iyi” eşiği karşılaması gerekir.

Web Verilerini laboratuvar verilerini kullanarak ölçme #

Sentetik veriler olarak da bilinen laboratuvar verileri, gerçek kullanıcılar yerine kontrollü bir ortamdan toplanır. RUM verilerinin aksine, laboratuvar verileri üretim öncesi ortamlardan toplanabilir ve bu nedenle geliştirici iş akışlarına ve sürekli entegrasyon süreçlerine dahil edilebilir. Sentetik verileri toplayan araçlara örnek olarak Lighthouse ve WebPageTest verilebilir.

Hususlar #

Özellikle ağ koşulları, cihaz türü veya laboratuvar ortamının konumu kullanıcılarınkinden önemli ölçüde farklıysa, RUM verileri ile laboratuvar verileri arasında her zaman tutarsızlıklar olacaktır. Bununla birlikte, özellikle Web Verileri ölçümleriyle ilgili laboratuvar verilerinin toplanması söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç özel husus vardır:

  • Kümülatif Düzen Kayması (CLS): Laboratuar ortamlarında ölçülen Kümülatif Düzen Kayması, RUM verilerinde gözlemlenen CLS’den yapay olarak daha düşük olabilir. CLS, “oluşan her beklenmedik düzen kayması için tüm münferit düzen kaydırma puanlarının toplamı” olarak tanımlanır. sayfanın tüm ömrü boyunca” Bununla birlikte, bir sayfanın ömrü, gerçek bir kullanıcı tarafından mı yoksa yapay bir performans ölçüm aracı tarafından mı yüklendiğine bağlı olarak genellikle çok farklıdır. Birçok laboratuvar aracı yalnızca sayfayı yükler – sayfayla etkileşime girmezler. Sonuç olarak, yalnızca ilk sayfa yükleme sırasında meydana gelen düzen değişikliklerini yakalarlar. Buna karşılık, RUM araçları tarafından ölçülen CLS, sayfanın tüm ömrü boyunca meydana gelen beklenmedik düzen kaymalarını yakalar.
  • İlk Giriş Gecikmesi (FID): İlk Giriş Gecikmesi, sayfayla kullanıcı etkileşimi gerektirdiğinden laboratuvar ortamlarında ölçülemez. Sonuç olarak, Toplam Engelleme Süresi (TBT), FID için önerilen laboratuvar proxy’sidir. TBT, “Sayfanın kullanıcı girişine yanıt vermesinin engellendiği İlk İçerikli Boyama ile Etkileşim Süresi arasındaki toplam süreyi” ölçer. FID ve TBT farklı hesaplansa da her ikisi de önyükleme işlemi sırasında engellenen bir ana iş parçacığının yansımalarıdır. Ana ileti dizisi engellendiğinde, tarayıcının kullanıcı etkileşimlerine yanıt vermesi gecikir. FID, bir kullanıcı bir sayfayla ilk etkileşimde bulunmaya çalıştığında meydana gelen gecikmeyi (varsa) ölçer.

takım #

Bu araçlar, Web Verilerinin laboratuvar ölçümlerini toplamak için kullanılabilir:

  • Web Verileri Chrome Uzantısı: Web Verileri Chrome eklenti belirli bir sayfa için Önemli Web Verilerini (LCP, FID ve CLS) ölçer ve raporlar. Bu araç, geliştiricilere kod değişiklikleri yaparken gerçek zamanlı performans geri bildirimi sağlamayı amaçlamaktadır.
  • deniz feneri: Lighthouse, LCP, CLS ve TBT hakkında rapor verir ve ayrıca olası performans iyileştirmelerini vurgular. Lighthouse, Chrome DevTools’ta bir Chrome Uzantısı ve bir npm paketi olarak mevcuttur. Lighthouse ayrıca sürekli entegrasyon iş akışlarına aşağıdakiler aracılığıyla dahil edilebilir: Deniz Feneri CI.
  • Web Sayfası Testi: Web Sayfası Testi standart raporlamasının bir parçası olarak Web Vitals’ı içerir. WebPageTest, belirli cihaz ve ağ koşulları altında Web Vitals hakkında bilgi toplamak için kullanışlıdır.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.