Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Web tabanlı ödeme uygulamalarına genel bakış

Web tabanlı ödeme uygulamalarına genel bakış

Web Ödemeleri, kullanıcıların gerekli ödeme bilgilerini her zamankinden daha kolay girmelerini sağlayan yerleşik bir tarayıcı arabirimini web’e getiriyor. API’ler, web tabanlı ödeme uygulamalarının yanı sıra Android ödeme uygulamalarını da çalıştırabilir.

tarayıcı desteği #

Web Ödemeleri birkaç farklı teknolojiden oluşur ve destek durumu tarayıcıya bağlıdır.

Web tabanlı ödeme uygulamalarının faydaları #

Web tabanlı bir ödeme uygulamasıyla ödeme akışı.
  • Ödemeler, yönlendirmeleri veya açılır pencereleri kullanan tipik ödeme uygulaması tekniklerinden daha iyi kullanıcı deneyimi sağlayan satıcı web sitesi bağlamında, yöntemlerle yapılır.
  • Web Payments API’leri, mevcut kullanıcı tabanından yararlanmanıza olanak tanıyan yerleşik web sitelerine entegre edilebilir.
  • Platforma özgü uygulamaların aksine, web tabanlı ödeme uygulamalarının önceden yüklenmesi gerekmez.

Web tabanlı bir ödeme uygulaması nasıl çalışır? #

Web tabanlı ödeme uygulamaları, standart web teknolojileri kullanılarak oluşturulur. Her web tabanlı ödeme uygulaması bir hizmet çalışanı içermelidir.

Web tabanlı bir ödeme uygulamasında, bir hizmet çalışanı aşağıdakileri yaparak ödeme istekleri için aracı görevi görebilir:

  • Kalıcı bir pencere açma ve ödeme uygulamasının arayüzünü görüntüleme.
  • Ödeme uygulaması ile satıcı arasındaki iletişimi köprülemek.
  • Müşteriden yetki alma ve ödeme kimlik bilgilerini satıcıya iletme.

Life of a Payment process’te bir ödeme uygulamasının satıcı üzerinde nasıl çalıştığını öğrenin.

Satıcılar ödeme uygulamanızı nasıl keşfeder? #

Bir satıcının ödeme uygulamanızı kullanabilmesi için Ödeme Talebi API’sı ve ödeme yöntemi tanımlayıcısını kullanarak desteklediğiniz ödeme yöntemini belirtin.

Ödeme uygulamanıza özgü bir ödeme yöntemi tanımlayıcınız varsa kendi ödeme yöntemi bildiriminizi ayarlayabilir ve tarayıcıların uygulamanızı keşfetmesine izin verebilirsiniz.

Nasıl çalıştığını ve yeni bir ödeme yöntemini nasıl ayarlayabileceğinizi Ödeme yöntemi ayarlama bölümünde öğrenin.

Ödeme işleyici penceresinde kullanabileceğiniz API’ler #

“Ödeme işleyici penceresi”, ödeme uygulamalarının başlatıldığı bir penceredir. Chrome’da, normal bir Chrome tarayıcı penceresi olduğundan, yalnızca birkaç istisna dışında çoğu web API’si üst düzey bir belgede kullanılıyormuş gibi çalışmalıdır:

  • Görüntü alanını yeniden boyutlandırma devre dışı bırakıldı.
  • window.open() devre dışı.

WebAuthn desteği #

Web Yetkilendirmesi açık anahtar şifrelemesine dayalı bir kimlik doğrulama mekanizmasıdır. Kullanıcıların biyometrik doğrulama aracılığıyla oturum açmasına izin verebilirsiniz. WebAuthn, Chrome’daki ödeme işleyici penceresinde zaten desteklenmektedir ve standart kuruluş, Web Payments ile WebAuthn arasında daha da sıkı bir bağlantı oluşturmayı amaçlamaktadır.

Kimlik Bilgisi Yönetimi API desteği #

Kimlik Bilgisi Yönetimi API’si, cihazlar arasında sorunsuz oturum açmak için site ile tarayıcı arasında programatik bir arayüz sağlar. Kullanıcıların, tarayıcının şifre yöneticisinde depolanan bilgilere göre web sitenizde otomatik olarak oturum açmasına izin verebilirsiniz. Chrome’da etkinleştirilmesi planlanıyor, ancak yine de geliştiriliyor.

WebOTP desteği #

WebOTP API, bir SMS mesajından programlı olarak bir OTP almanıza ve kullanıcı için bir telefon numarasını daha kolay doğrulamanıza yardımcı olur. Chrome’da etkinleştirilmesi planlanıyor, ancak yine de geliştiriliyor.

Ödeme işleyici penceresine eklenmesi planlanan bilinen sorunlar ve özelliklerin listesine şuradan göz atabilirsiniz: Chromium hata izleyici.

Sonraki adımlar #

Web tabanlı bir ödeme uygulaması oluşturmaya başlamak için uygulamanız gereken üç farklı bölüm vardır:

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.