Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Web Sitesi veya Web Tabanlı Uygulama Bant Genişliği Gereksinimleri Nasıl Hesaplanır?

Web Sitesi veya Web Tabanlı Uygulama Bant Genişliği Gereksinimleri Nasıl Hesaplanır?

Bir web sitesi veya web tabanlı bir uygulama geliştirirken dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biri, kurulumunuzun doğru çalışması için ihtiyaç duyacağı bant genişliğidir.

Bant genişliği gereksinimlerinizi bilmek, doğru barındırma sağlayıcısını seçmenize ve ihtiyaçlarınıza uygun plan yapmanıza yardımcı olur.

Bu eğitimde, web siteniz veya web tabanlı uygulamanız için gereken bant genişliğini nasıl hesaplayacağınızı size göstereceğiz.

Web tabanlı bir uygulama için bant genişliğinin nasıl hesaplanacağına ilişkin makale

Bant Genişliği Nedir?

Bant genişliği bir ağ üzerinden bir saniyede aktarılabilecek maksimum veri kapasitesini temsil eder. En küçük ölçü birimi şu şekilde ifade edilir: bit her saniye. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, ISP’ler artık megabit saniyede (Mbps)veya gigabit saniyede (Gb/sn).

Bant genişliği İnternet üzerinden web siteniz ile kullanıcılar arasındaki trafik miktarını tanımlayan bir terimdir. Aynı olmadıkları için bant genişliğini bağlantı hızıyla karıştırmayın.

Bir anahtara bağlı ağ kabloları

Bant Genişliği ve Veri Aktarımı

Dönem Bant genişliği bazen veri aktarımı ile birbirinin yerine kullanılır. Bunlar aslında çok farklı iki şey.

Bant genişliği maksimumu belirler potansiyel veri miktarı web siteniz ve kullanıcılar arasında birim zaman başına transfer yapabilirsiniz. Bu terim, aktardığınız gerçek verileri değil, bir saniyede işleyebileceğiniz teorik veri miktarını temsil eder.

Diğer taraftan, veri aktarımı genellikle bir ay olmak üzere belirli bir süre boyunca aktardığınız gerçek toplam veri miktarını ifade eder. Ölçü birimleri kilobayt (KB), megabayt (MB), gigabayt (GB) ve büyük uygulamalar için terabayttır (TB).

İki sistem arasında veri aktarımı.

Bant Genişliğinin Önemi

Web tabanlı uygulamanız için doğru miktarda bant genişliğini hesaplamak, geliştirme aşamasında ve performansın istikrarlı olmasını sağlamak için çok önemlidir. Trafikteki ani artışları hesaba kattığınızdan emin olun. Gitmek iyi bir kuraldır %50 üzeri öngörülen bant genişliği ihtiyaçlarınız.

Bununla birlikte, bir web barındırıcısı seçerken, çoğu barındırma sağlayıcısı sunduğu için hesaplama gereksiz görünebilir. “sınırsız” bant genişliği planları.

Not: Sisteminiz zamanla genişleyebilir ve bant genişliği gereksinimleri artabilir. Bu nedenle, bir ölçeklenebilir plan gerektiğinde bant genişliği değişikliklerine izin vermek için.

Sınırsız Bant Genişliği Nedir?

Birçok sağlayıcı “sınırsız” bant genişliği planları. Bu ifade, ihtiyacınız olduğu kadar veri aktarabileceğiniz anlamına gelir. Burada bir web barındırma, satın almayı ve bir barındırma çözümü aramayı basitleştiren sabit bir oran sunar.

Gerçek şu ki, ancak, barındırma şirketlerinin sunması imkansız gerçekten sınırsız bant genişliği. Maliyetler ve teknolojik gereksinimler bunu yapmak için çok yüksek olacaktır.

Bu nedenle, sınırsız bant genişliği planları, çoğu müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli bant genişliği sunar. Bu nedenle, planlar bu kullanıcılar için sınırsız görünmektedir. Çoğu durumda, düzenli planlar standart web uygulaması gereksinimlerini kapsar. Daha gelişmiş müşteriler için, normal sınırsız planların sunduğundan daha fazla hız sağlayan planlar da vardır.

Bant Genişliği Gereksinimlerini Hesaplama

Bant genişliği gereksinimlerinizi hesaplamadan önce, ortalama sayfa boyutu Web sitenizde.

Boyutu belirlemek için bir yükleme süresi testi kullanın ve en az on sayfalık verileri dikkate alın. Ardından, web siteniz için ortalama sayfa boyutunu hesaplayın.

Bu bilgi parçasıyla, hesaba katmanız gerekir iki eleman daha:

  1. Sayfalarınıza yapılan ziyaretlerin sayısı.
  2. Bir trafik artışı durumunda ihtiyaç duyabileceğiniz ekstra bant genişliği. Bu, olası performans sorunlarını ve hatta kesinti sürelerini önler.

Gerekli bant genişliğini hesaplamak için iki formül vardır.

Kullanıcı İndirmeleri Olmadan Web Sitesi Bant Genişliği Gereksinimleri

Web siteniz ziyaretçilere indirilebilir içerik sunmadığında, gerekli bant genişliğini hesaplamak için aşağıdaki formülü kullanın:

Bandwidth = Average Page Size x Average Page Views x Average Daily Visitors x 30 x Redundancy

Formülü parçalamak için:

  • Ortalama Sayfa Boyutu – Bu kısım web sayfanızın ortalama boyutudur.
  • Ortalama Sayfa Görüntülemeleri – Ziyaretçi başına ortalama sayfa görüntüleme sayısını temsil eder.
  • Ortalama Günlük Ziyaretçiler – Aylık ortalama ziyaretçi sayısı.
  • 30 – bir aydaki günleri temsil eder.
  • fazlalık – Trafik artışlarını önlemek için bir güvenlik faktörü. Aralık 1,3 ila 1,8 arasındadır.

Web siteniz indirilebilir içerik sunduğunda hesaplama biraz farklıdır.

Kullanıcı İndirmeleriyle Web Sitesi Bant Genişliği Gereksinimleri

Web siteniz indirilebilir içerik sunduğunda gereken bant genişliğini hesaplamak için aşağıdaki formülü kullanın:

Bandwidth = [(Average Page Size x Average Page Views x Average Daily Visitors) + (Average Download Per Day x Average File Size)] x 30 x Redundancy

Bu formüldeki yeni parametreler şunlardır:

  • Günlük Ortalama İndirme – Günlük ortalama indirilen dosya sayısını temsil eder.
  • Ortalama Dosya Boyutu – Bu, indirilebilir dosyaların ortalama boyutudur.

Bu hesaplamayla, kullanıcı indirmeleri ile öngörülen bant genişliği gereksinimlerini bilirsiniz.

Çözüm

Bu öğreticiyi izledikten sonra, web sitenizi veya web tabanlı uygulamanızı sorunsuz ve kesinti olmadan çalıştırmak için gereken bant genişliğini nasıl hesaplayacağınızı bilmelisiniz.

Doğru sonuçları almak için web siteniz için doğru denklemi kullandığınızdan emin olun.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.