Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

web sitenizi yapmak "kökenler arası izole" COOP ve COEP kullanarak

web sitenizi yapmak "kökenler arası izole" COOP ve COEP kullanarak

Güncellemeler

  • 21 Haziran 2022: Kaynaklar arası yalıtım etkinleştirildiğinde çalışan betiklerin de bakıma ihtiyacı vardır. Bazı açıklamalar eklendi.
  • 5 Ağu 2021: JS Self-Profiling API’si, kaynaklar arası yalıtım gerektiren ancak yansıtan API’lerden biri olarak belirtilmiştir. son yön değişikliğikaldırıldı.
  • 6 Mayıs 2021: Geri bildirimlere ve bildirilen sorunlara dayanarak, zaman çizelgesini ayarlamaya karar verdik. SharedArrayBuffer Chrome M92’de kısıtlanacak, kökenler arası izole olmayan sitelerde kullanım.
  • 16 Nisan 2021: Hakkında notlar eklendi yeni bir COEP kimlik bilgisi olmayan mod Ve COOP same-origin-allow-pop-up’ların rahat bir durum olmasına izin verin kökenler arası izolasyon için.
  • 5 Mart 2021: için sınırlamalar kaldırıldı SharedArrayBuffer, performance.measureUserAgentSpecificMemory()ve artık Chrome 89’da tamamen etkinleştirilen hata ayıklama işlevleri. performance.now() Ve performance.timeOriginbu daha yüksek kesinliğe sahip olacaktır.
  • 19 Şubat 2021: Özellik politikası hakkında bir not eklendi allow="cross-origin-isolated" ve DevTools’ta hata ayıklama işlevi.
  • 15 Ekim 2020: self.crossOriginIsolated Chrome 87’den edinilebilir. document.domain değişmez olduğunda self.crossOriginIsolated İadeler true. performance.measureUserAgentSpecificMemory() kaynak denemesini sonlandırıyor ve Chrome 89’da varsayılan olarak etkin. Android Chrome’da Shared Array Buffer, Chrome 88’den edinilebilecek.

Bazı web API’leri, Spectre gibi yan kanal saldırıları riskini artırır. Bu riski azaltmak için, tarayıcılar, kaynaklar arası yalıtılmış olarak adlandırılan, tercihe dayalı, yalıtılmış bir ortam sunar. Kaynaklar arası yalıtılmış durumda, web sayfası aşağıdakiler dahil olmak üzere ayrıcalıklı özellikleri kullanabilecektir:

Kaynaklar arası yalıtılmış durum ayrıca aşağıdakilerin değiştirilmesini de önler: document.domain. (Değiştirebilmek document.domain aynı sitedeki belgeler arasında iletişime izin verir ve aynı kaynak ilkesinde bir boşluk olarak kabul edilir.)

Kaynaklar arası yalıtılmış bir duruma kaydolmak için ana belgede aşağıdaki HTTP başlıklarını göndermeniz gerekir:

Cross-Origin-Embedder-Policy: require-corp
Cross-Origin-Opener-Policy: same-origin

Bu başlıklar, tarayıcıya kaynakların veya kaynaklar arası belgeler tarafından yüklenmeyi seçmemiş iframe’lerin yüklenmesini engellemesi ve kaynaklar arası pencerelerin belgenizle doğrudan etkileşime girmesini engellemesi talimatını verir. Bu aynı zamanda kaynaklar arası yüklenen kaynakların katılım gerektirmesi anlamına gelir.

İnceleyerek bir web sayfasının kaynaklar arası izole durumda olup olmadığını belirleyebilirsiniz. self.crossOriginIsolated.

Bu makale, bu yeni başlıkların nasıl kullanılacağını gösterir. Bir takip makalesinde daha fazla arka plan ve bağlam sağlayacağım.

Web sitenizi kaynaklar arası izole etmek için COOP ve COEP dağıtın #

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.