Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

VMware Carbon Black, Windows’ta BSOD çökmelerine neden oluyor


VMware Carbon Black, Windows sunucularında, iş istasyonlarında BSOD'ye neden oluyor

Düzinelerce kuruluştaki Windows sunucuları ve iş istasyonları, VMware’in Carbon Black uç nokta güvenlik çözümünün belirli sürümlerinin neden olduğu bir sorun nedeniyle bugün erken saatlerde çökmeye başladı.

Bazı raporlara göre, 50’den fazla kuruluştaki sistemler, bugün saat 15:00’ten (GMT+1) biraz sonra korkunç mavi ölüm ekranını (BSOD) göstermeye başladı.

Hatalı AV kural seti

Sorunun kökü, bugün Carbon Black Cloud Sensor 3.6.0.1979 – 3.8.0.398’e dağıtılan ve cihazların çökmesine ve başlangıçta mavi bir ekran göstererek bunlara erişimi reddetmesine neden olan bir kural kümesidir.

Sorundan etkilenen Microsoft Windows işletim sistemleri, Windows 10 x64, Server 2012 R2 x64, Server 2016 x64 ve Server 2019 x64’tür.

Sorundan etkilenen sistemlerde, durdurma kodu hatayı “PFN_LIST_CORRUPT” olarak tanımlayabilir.

VMware CARbon Black EDR'den BSOD
Hatalı kural kümesinin neden olduğu BSOD
kaynak: BleepingComputer

S-RM Cyber ​​için bir olay müdahale görevlisi olan Tim Geschwindt, BleepingComputer’a 15:30’dan (GMT+1) başlayarak müşterilerin sunucularının ve iş istasyonlarının çökmekte olduğundan şikayet etmeye başladıklarını ve Carbon Black’in hatalı olduğundan şüphelenmeye başladıklarını söyledi.

Araştırmadan sonra araştırmacı, Karbon Siyahı sensörü 3.7.0.1253 çalıştıran tüm istemcilerin etkilendiğini belirledi. “Cihazlarından hiçbirine önyükleme yapamadılar. Gitmeden tamamlayın,” dedi Geschwindt.

VMware Carbon Black’ten BSOD düzinelerce kuruluşu etkiliyor
kaynak: Tim Geschang

bir yönetici söz konusu “Yaklaşık 15:15 İngiltere saatinden itibaren mülkümüzde yaklaşık 500 uç nokta BSOD’si” olduğunu söyledi.

Carbon Black ve AV imza paketi 8.19.22.224 arasında bir çakışma olduğu görülüyor.

VMware açıklıyor bugün bir bilgi tabanında “güncellenmiş bir Tehdit Araştırması kural kümesi, dahili testler hiçbir sorun belirtisi göstermedikten sonra Prod01, Prod02, ProdEU, ProdSYD ve ProdNRT’ye sunuldu.”

Şu anda bir soruşturma devam ediyor ve sorunu ortadan kaldırması beklenen zahmetli kural seti geri alındı.

Geçici bir çözüm olarak VMware, sensörlerin Carbon Black Cloud Console aracılığıyla Bypass moduna alınmasını önerir. Bu, etkilenen aygıtların başarıyla önyüklenmesini sağlar, böylece hatalı kural kümesi kaldırılabilir.

VMware, bu sorunu yaşayan müşterilere bir destek vakası açmalarını ve şu bilgileri eklemelerini tavsiye ediyor: Org_Key, Cihaz Adları, Cihaz Kimlikleri ve İşletim Sistemleri.

Güncelleme [August 23rd, 17:50]: VMware, makaleyi yayınladıktan kısa bir süre sonra BleepingComputer için aşağıdaki ifadeyi sağlamıştır:

“VMware Carbon Black, sınırlı sayıda müşteri uç noktasını etkileyen ve belirli eski sensör sürümlerinin davranışsal önleme yeteneklerimizin güncellenmesinden etkilendiği bir sorunun farkındadır. Sorun tespit edildi ve düzeltildi ve VMware Carbon Black, etkilenen müşterilerle çalışıyor. “İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.