Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

VirusTotal Collections özelliği düzgün IoC listelerinin tutulmasına yardımcı olur

VirusTotal Collections özelliği düzgün IoC listelerinin tutulmasına yardımcı olur

Tarama hizmeti VirusTotal bugün, araştırmacıların güvenlik olaylarında gözlenen uzlaşma göstergeleriyle raporlar oluşturmasına ve paylaşmasına izin veren Koleksiyonlar adlı yeni bir özelliği duyurdu.

Uzlaşma göstergeleri (IoC’ler), siber saldırıları araştırırken ortaya çıkarılan veri parçalarıdır (dosyalar, dijital adresler), araştırmacıların ve şirketlerin bir saldırıyı erken aşamalarda tespit etmelerine veya onlara karşı savunmalarına yardımcı olabilir.

Temiz IoC sayfası

VirusTotal Collections, araştırmacılara IoC’leri depolamanın, güncellemenin ve bilgi birimi topluluğunun diğer üyeleriyle paylaşmanın kolay bir yolunu sunar ve güvenlik olayları ve tehdit aktörleri etrafında daha fazla bağlam oluşturur.

“Koleksiyonlar VirusTotal Topluluğumuza (kayıtlı kullanıcılar) açıktır ve bazı toplu etiketlerle birlikte IIC’ler için sahip olduğumuz en son bilgileri sağlayan VirusTotal analiz meta verileriyle geliştirilecektir” – Juan Bebek, Yazılım Mühendisi – VirusTotal

Tehdit araştırmacıları, bir başlık ve bir işlem açıklamasıyla birlikte gelen bir rapora ayrı IoC grupları (dosya karyozları, IP adresleri, URL’ler, etki alanları) eklemek için koleksiyonları kullanabilir.

Bir koleksiyondaki tüm IoC’lere, algılama oranını, yapının ilk ve son görüldüğü zamanı ve dosya boyutunu içeren VirusTotal’dan veriler eşlik edilir.

Etki alanı adları ve IP adresleriyle, hizmet aynı zamanda kayıt şirketi, ülke ve özerk sistemin adını ve güvenlik olayı yapıtlarının tek tek aranmasında olduğu gibi yönetici ağ operatörini de sağlar.

Aşağıda, kötü amaçlı yazılım araştırmacıları için Malpedia ücretsiz kaynağından, geçersiz GandCrab fidye yazılımı için uzlaşma göstergelerinin toplanmasına bir örnek verilmiştir.

Malpedia’nın GandCrab IoC dosya hashes koleksiyonu:

Malpedia’nın GandCrab IoC ilgili alan adları koleksiyonu:

Güvenlik araştırmacıları VirusTotal’daki yeni özelliği alkışlıyorlar ve genellikle tweet’ler ve metin depolama hizmetleri aracılığıyla paylaşılan IoC koleksiyonları oluşturmaya başladılar.

Koleksiyonlar ile VirusTotal, tehdit araştırmacılarının işbirliği yapması ve erişimi ve dağıtımı kolay eyleme uygulanabilir zeka bulması için daha basit bir yol sağlar.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.