Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Vergi dolandırıcılığı çetesi lideri, çocukların çalınan kimliklerini satmaktan hapse atıldı


  Vergi dolandırıcılığı çetesi lideri, çocukların çalınan kimliklerini satmaktan hapse atıldı

Hileli bir vergi hazırlama işinin sahibi Ariel Jimenez, sosyal yardımda bulunan binlerce çocuğun çalınan kimliklerini satmak ve “müşterilerin” haksız yere vergi kredisi talep etmesine yardımcı olmaktan ve on milyonlarca dolarlık vergi kaybına neden olmaktan 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. .

“Müşterileri” çalınan kimlik bilgilerini (isimler, doğum tarihleri ​​ve sosyal güvenlik numaraları) çocukları hileli bir şekilde vergi beyannamelerine bağımlı olarak eklemek için kullandılar, böylece vergilerini verdiklerinde geri ödeme alacaklardı.

Jimenez, bu vergi dolandırıcılığı planının ve kimlik hırsızlığı komplosunun arkasındaki işi 2007 yılında Bronx, New York’ta kurdu.

İşbirlikçilerinin yardımıyla, (New York’un İnsan Kaynakları İdaresi dolandırıcılık müfettişi tarafından çalınan) yüzlerce savunmasız küçüğün kimliklerini bu plandan yararlanan binlerce kişiye satmaya başladı.

NYC’nin HRA’sı, ihtiyacı olan New Yorklulara yiyecek ve acil kiralama yardımı sağlayarak yoksullukla mücadele etmekle görevli bir hükümet dairesidir.

“İHD’de çalışırken CW-1, Refah Yönetim Sistemi’nden çocukların isimlerini ve kimlik bilgilerini aldı ve bu isimleri çocuklara sattı. [..] davalı, böylece JIMENEZ bu çocukları JIMENEZ’in müşterileri için hazırladığı vergi beyannamelerine bağımlı olarak listeleyebilir”, mahkeme belgeleri (CW-1 işbirliği yapan bir tanıktır).

Çalınan kimlikler “küçük tavuklar” olarak satıldı

Sanık, binden fazla çocuğun çalıntı kimliğini satarak, bazı yıllarda 1 milyon dolardan fazla, “küçük tavuklar” anlamına gelen “pollitos” olarak adlandırdı.

Ayrıca müşterileri için sahte vergi beyannameleri hazırlayarak yüz binlerce dolar kazandı. Bu fonların milyonlarcası dünya çapında gayrimenkul, araba, mücevher veya kumar satın almak için kullanıldı.

DOJ, “JIMENEZ’in çalıntı kimlikleri kullanması, sahtekarlıkla bağımlı oldukları iddia edilen çocukların gerçek bakıcılarına zarar verdi.” söz konusu Pazartesi günü bir basın açıklamasında.

“Bazı durumlarda, bu çocuklara gerçekten bakan kişiler, çok ihtiyaç duyulan vergi iadelerini geciktirdi ve kendi bağımlı çocuklarıyla gerçek bağlantılarını kanıtlamaları istendi.”

12 yıl parmaklıklar ardında

Jimenez, Kasım 2018’de birden fazla ortak komplocu ile birlikte tutuklandı ve Şubat ayında hüküm giydi iki haftalık jüri duruşmasının ardından ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığı, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından.

Pazartesi günü 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı, birkaç Bronx gayrimenkul mülkünü ve 14,580,000 doları kaybetmesine ve 44.769.906 doları geri ödemesine karar verildi.

ABD’li Avukat Damian Williams Şubat ayında yaptığı açıklamada, “Ariel Jimenez’in vergi ve kimlik hırsızlığı suçları, kurbanlarını bürokratik karışıklıklara ve çok ihtiyaç duydukları vergi iadeleri için acı veren gecikmelere katlanmak zorunda bıraktı” dedi.

Williams bugün, “Bugünkü ceza, Jimenez’i çocukların kimliklerini kendi çıkarları için müşterilerine yüzsüzce satmaktan sorumlu tutuyor” dedi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.