Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

UScell, faturalandırma sistemi hack’inden sonra veri ihlalini ifşa etti

UScell, faturalandırma sistemi hack’inden sonra veri ihlalini ifşa etti

Kendini ABD’deki dördüncü en büyük kablosuz taşıyıcı olarak tanımlayan UScell, şirketin faturalandırma sisteminin Aralık 2021’de saldırıya uğramasının ardından bir veri ihlali olduğunu açıkladı.

Mobil operatör şunları söyledi: veri ihlali bildirim mektupları 405 etkilenen kişiye gönderilen saldırganlar, olayda çalınan kişisel bilgileri kullanarak etkilenen müşterilerin bazı numaralarını da taşıdı.

Taşıyıcı, “13 Aralık 2021’de UScell, yetkisiz kişilerin faturalandırma sistemimize yasa dışı bir şekilde eriştiği ve kişisel bilgiler içeren kablosuz müşteri hesaplarına erişim sağladığı bir veri güvenliği olayı tespit etti” dedi.

“Yetkisiz kişiler, bu bilgilere erişimden hileli bağlantı numaralarına erişmeye çalıştı. Araştırmamıza dayanarak, olayın 13-19 Aralık 2021’de meydana geldiğine inanıyoruz.”

Saldırganlar, UScell’in CRM sistemini hackledikten sonra, telefon numaraları ve adresleri de dahil olmak üzere müşterilerin hesap bilgilerini de görebilirler.

UScell, “Müşteri hesaplarındaki bilgiler, ad, adres, PIN kodu ve cep telefonu numaralarının yanı sıra hizmet planı, kullanım ve fatura bildirimleri dahil olmak üzere kablosuz hizmetler hakkındaki bilgileri içerir.” Dedi.

“Sosyal Güvenlik numarası ve kredi kartı bilgileri gibi hassas kişisel bilgiler, CRM sistemi içinde gizlenmiştir. Şu anda, UScellüler çevrimiçi kullanıcı hesabınıza yetkisiz erişim olduğuna dair hiçbir belirtimiz yok.”

Saldırıdan sonra çalışan giriş bilgileri sıfırlandı

UScell, çalışanlarının hesaplarından herhangi birinin bu güvenlik ihlalinde ele geçirilip geçirilmediğini söylemese de, şirket açıklanmayan sayıda perakende mağaza giriş çalışanı kimlik bilgilerini sıfırladı.

Mobil operatör ayrıca, etkilenen müşterilerin hesaplarına bağlı güvenlik sorularını, yanıtlarını ve kişisel kimlik numaralarını (PIN) sıfırlar.

UScell, “Olayın ortaya çıkması üzerine, UScell, yetkisiz kişilerin eriştiği bilgisayarın internet bağlantısını derhal kesti ve dolandırıcılar tarafından planın bir parçası olarak kullanılan sahte web sitelerinin internetten derhal kaldırılmasını istedi” diye ekledi.

Etkilenen UScell ​​müşterilerinin, şirketin CRM sistemlerinden çalınan kişisel bilgileri kullanarak hedeflenen kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı tetikte olmaları tavsiye edilir.

Bu, bilgisayar korsanlarının da başarmasından sonra 2021’de UScell’i vuran ikinci veri ihlalidir. taşıyıcının CRM yazılımına erişim kazanın Ocak 2021’de.

Aralık ihlalinden sonra olduğu gibi, tehdit aktörleri, metin mesajları yoluyla gönderilen iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarını çalmalarına ve potansiyel olarak kurbanların çevrimiçi hesaplarını ele geçirmelerine izin verecek olan bazı UScellüler müşterilerinin numaralarını başarıyla taşıyabildiler.

Bugün erken saatlerde BleepingComputer ile temasa geçtiğinde, bir ABD hücresel sözcüsü yorum yapmak için müsait değildi.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.