Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ukraynalı siteler, işgal başladığında saldırılarda 10 kat artış gördü

Ukraynalı siteler, işgal başladığında saldırılarda 10 kat artış gördü

İnternet güvenlik şirketleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana, web sitelerini ele geçirmeyi ve genel moral bozukluğuna neden olmayı amaçlayan Ukraynalı WordPress sitelerine karşı büyük bir saldırı dalgası kaydetti.

Ukrayna’daki üniversitelere, hükümete, orduya ve kolluk kuvvetlerine ait 8.320 WordPress web sitesini koruyan siber güvenlik firması Wordfence, yalnızca 25 Şubat’ta 144.000 saldırı kaydettiğini bildirdi.

UA Etki Alanlarına Saldırılar
UA Etki Alanlarına Saldırılar
Kaynak: Wordfence

Saldırıların odak noktası, 25 ve 27 Şubat arasında 209.624 saldırı alan 376 akademik web sitesinin bir alt kümesi gibi görünüyor.

Bu büyük eşgüdümlü saldırı dalgası, çoğunlukla tam bir tahrifata ve hizmet kullanılamamasına maruz kalan 30 Ukraynalı üniversite web sitesinin tehlikeye girmesiyle sonuçlandı.

“Bu blog gönderisinde “saldırı” terimini, karmaşık bir istismar girişimini belirtmek için kullanacağız. Bu, basit kaba kuvvet saldırılarını (oturum açma tahmin etme girişimleri) veya dağıtılmış hizmet reddi trafiğini içermez” şeklinde açıklıyor. Blog yazısı Wordfence tarafından.

“Yalnızca Wordfence’in koruduğu siteler olan hedef WordPress web sitesindeki bir güvenlik açığından yararlanma girişimlerini içerir.”

Ukrayna eğitimini hedefleme

Bu saldırıların arkasındaki bilgisayar korsanlığı grubu, “theMx0nday” adlı Rus yanlısı bir gruptur. yayınlanan kanıt tahrif toplayıcı Zone-H’deki hack’lerin sayısı.

En son Mx9day tahrif eylemleri
En son Mx9day tahrif eylemleri
Kaynak: BleepingComputer

Wordfence, tehdit aktörlerinin Brezilya merkezli olduğunu ancak saldırılarını anonim internet servis sağlayıcısı Njalla’yı kullanarak Finish IP adresleri üzerinden yönlendirdiğini tespit etti.

Belirli bir grup oyuncu daha önce Brezilya, Endonezya, İspanyol, Arjantin, ABD ve Türk web sitelerine saldırdı, H Bölgesi’ndeki ilk girişleri Nisan 2019’a kadar uzanıyor.

Hacker grubu Rusya'ya desteklerini açıkladı
Hackerlar Rusya’ya desteklerini açıkladı
Kaynak: Wordfence

Wordfence özel önlemler alır

Wordfence, tarihinde ilk kez, hizmetlerine abonelik katmanlarından bağımsız olarak tüm Ukrayna web sitelerine gerçek zamanlı tehdit istihbaratı dağıtmaya karar verdi. Genellikle bu özellik yalnızca Premium müşteriler tarafından kullanılabilir.

“Bunu, Ukrayna’yı hedef alan siber saldırıları engellemeye yardımcı olmak için yapıyoruz. Bu güncelleme, UA üst düzey etki alanında Wordfence’in Ücretsiz sürümünün kullanıcılarının herhangi bir işlem yapmasını gerektirmez”, diyor Wordfence.

“UA web siteleri için bu canlı güvenlik beslemesini bir sonraki duyuruya kadar otomatik olarak etkinleştiriyoruz. Önümüzdeki birkaç saat içinde, Wordfence’in ücretsiz sürümünü çalıştıran 8.000’den fazla Ukraynalı web sitesi, kendilerini hedefleyen bu gibi saldırılara karşı otomatik olarak çok daha güvenli hale gelecek.”

Bu saldırılarda kullanılan IP adresleri, düzenli rotasyonda kullanılan yeni IP’leri eklemek için dinamik olarak güncellenen ilgili engelleme listelerine zaten eklenmiştir.

Ek olarak, Wordfence, genellikle ücretsiz bir lisans kullanan müşterilerle ilişkili 30 günlük bir gecikme olmaksızın, tüm yeni güvenlik duvarı kurallarını hemen Ukrayna web sitelerine aktaracaktır.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.