Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ukrayna, kripto dolandırıcılığı kurbanlarını vuran siber suç grubunu devirdi


Ukrayna silueti

Ukrayna Ulusal Polisi (NPU), finansal dolandırıcılıklara odaklanan ve çalınan fonlarını geri almalarına yardımcı olma kisvesi altında kripto para dolandırıcılığı kurbanlarını hedef alan bir siber suç grubu tarafından kullanılan bir çağrı merkezi ağını çökertti.

Bu yasadışı çağrı merkezlerinin arkasındaki dolandırıcıların, kripto para birimi, menkul kıymetler, altın ve petrol yatırımlarıyla ilgilenen Ukrayna ve Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşlarını dolandırmakla da ilgilendikleri iddia ediliyor.

Bu sınır ötesi dolandırıcılık operasyonu boyunca, devlet bankacılığı kuruluşlarının telefon numaralarının sahteciliğini mümkün kılan yazılımlar ve yüksek teknolojili donanımlar kullandılar.

NPU, “Soruşturma sırasında, çağrı merkezi çalışanlarının kendilerini bu kamu bankalarının çalışanı olarak tanıttıkları ve vatandaşların banka kartlarına ait gizli bilgileri gasp ettikleri tespit edildi.” meydana çıkarmak.

“Programın organizatörleri, yabancı vatandaşlardan fon çekmek için döviz ve kripto para birimi, menkul kıymetler, altın ve petrol alışverişi için önceden oluşturulmuş web sitelerini ve platformları kullandı ve kısa sürede fazla kârın alınmasını garanti etti.”

Saldırganlar, sözde “Kripto para birimi komisyoncuları Topluluğu”nun üyesi olduklarını iddia ederken, diğer kripto para dolandırıcılarının önceki kurbanlarına ait iletişim bilgilerini de kullanarak, çalınan fonlarını bir “komisyon” için geri almalarına yardımcı olabilecekleri konusunda onları kandırdı.

Ancak, parayı saldırganın kontrol ettiği hesaplara aktarmaları için hedefleri kandırdıktan sonra tüm iletişimi kestiler.

Ukrayna Ulusal Polisi kripto siber suç tweeti

​Ukrayna kolluk kuvvetleri, bu siber suç operasyonuyla bağlantılı birden fazla “çağrı merkezinin” bulunduğu yerde yapılan yetkili aramaların ve bilgisayar ekipmanlarının, cep telefonlarının ve veri kayıtlarının ele geçirilmesinin ardından bu yasa dışı faaliyetleri doğruladı.

Bu dolandırıcılık düzeniyle bağlantılı olanlar, organize bir suç grubunun parçası olmak, dolandırıcılık ve kötü amaçlı yazılım kullanmaktan soruşturulmakta ve 12 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Eylül 2021’de, Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) ayrıca başka bir çağrı merkezi ağını çökertti Lviv’de, dünya çapında kripto para yatırımcılarını dolandıran bir dolandırıcılar halkasıyla bağlantılı.

Binlerce yabancı yatırımcıyı dolandırırken gerçek konumlarını gizlemek için VoIP (İnternet Protokolü Üzerinden Ses) telefon numaralarını kullandılar.

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) geçen yıl 80 milyon dolardan fazla kripto para yatırım dolandırıcılığına kapıldılarEkim 2020’den bu yana alınan yaklaşık 7.000 rapora göre.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ayrıca sanal varlıkları aktif olarak hedefleyen dolandırıcıların kripto para birimi sahiplerini uyardı telefon görüşmelerinde kripto para birimi değişimi veya ödeme platformu destek personelinin kimliğine bürünerek.

Borsa yatırımcıları da uyarıldı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Temmuz 2021’de dolandırıcıların aracılar ve yatırım danışmanları gibi kayıtlı yatırım profesyonellerinin kimliğine büründüğüne dair bir rapor.İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.