Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ukrayna hükümeti ve bankaları bir kez daha DDoS saldırılarından etkilendi

Ukrayna hükümeti ve bankaları bir kez daha DDoS saldırılarından etkilendi

Çeşitli Ukrayna devlet kurumlarının (Dışişleri, Savunma ve İçişleri Bakanlıkları, Güvenlik Servisi ve Bakanlar Kurulu dahil) ve en büyük iki devlet bankasının siteleri yine Dağıtılmış Engelleme tarafından hedefleniyor. Hizmet (DDoS) saldırıları.

İnternet bekçi köpeği NetBlocks ayrıca onaylanmış Privatbank (Ukrayna’nın en büyük bankası) ve Oschadbank (Devlet Tasarruf Bankası) web sitelerinin saldırılarda dövüldüğünü ve Ukrayna hükümet siteleriyle birlikte yıkıldığını söyledi.

Ukrayna Devlet Özel İletişim ve Bilgi Koruma Servisi (SSCIP), “Bugün, bir dizi hükümet ve bankacılık kurumunun web siteleri yine büyük bir DDoS saldırısına uğradı. Saldırıya uğrayan bilgi sistemlerinden bazıları mevcut değil veya aralıklı olarak çalışıyor.” dedim.

Şu anda, Ukrayna SSSCIP ve diğer ulusal siber güvenlik kurumları “saldırılara karşı koymak, bilgi toplamak ve analiz etmek için çalışıyor.”

Bu saldırılar takip başka bir DDoS olayı dizisi geçen hafta Ukrayna hükümetinin web sitelerini ve bankalarını etkileyerek Savunma Bakanlığı ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin sitelerini çökertti.

Privatbank coğrafi sınırlaması
Privatbank coğrafi sınırlaması (BleepingComputer)

Geçen haftaki olaylardan üç gün sonra yayınlanan bir raporda, Ukrayna Bilgisayar Acil Müdahale Ekibi (CERT-UA) dedim saldırganlar, 15 Şubat DDoS saldırılarını Hizmet olarak DDoS platformlarını ve birden çok bot ağını kullanarak gerçekleştirdi. Mirai ve Meris.

Aynı gün, Beyaz Saray DDoS saldırılarını birbirine bağladı Rusya’nın Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanlığı’na (GRU olarak da bilinir).

Siber Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Anne Neuberger, “Rus ana istihbarat müdürlüğünü veya GRU’yu birbirine bağlayan teknik bilgilerimiz var, bilinen GRU altyapısının Ukrayna merkezli IP adreslerine ve etki alanlarına yüksek hacimli iletişim aktardığı görüldü.” Dedi.

Neuberger, “sınırlı etkiye” sahip olsalar da saldırıların, Ukrayna topraklarının olası bir işgaliyle bir araya gelecek daha yıkıcı saldırılar için “temel hazırlama” olarak görülebileceğini de sözlerine ekledi.

İngiltere hükümeti de Rus GRU bilgisayar korsanlarına işaret eden parmaklar geçen hafta Ukrayna ordusuna ve devlete ait banka web sitelerine ait çevrimiçi hizmetleri hedef alan DDoS saldırılarının arkasında olmak.

Bu saldırılar, web sitesi de etkilenen Ukrayna Güvenlik Servisi’nden (SSU) ülkenin bir “devasa hibrit savaş dalgası.

SSU bu ayın başlarında söyledi 120’den fazla siber saldırıyı engelledi Ocak 2022 boyunca Ukrayna devlet kurumlarını hedef alıyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.