Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ukrayna, Apple kimlik avı saldırılarının arkasındaki ‘Phoenix’ bilgisayar korsanlarını tutukladı

Ukrayna, Apple kimlik avı saldırılarının arkasındaki ‘Phoenix’ bilgisayar korsanlarını tutukladı

phoenix_office

Ukrayna Güvenlik Servisi (SSU), mobil cihazların uzaktan hacklenmesi konusunda uzmanlaşmış uluslararası ‘Phoenix’ hack grubunun beş üyesini tutukladı.

SSU’nun duyurusunda, beş şüphelinin de Kiev veya Kharkiv’de yaşadığı ve yüksek teknik eğitim enstitüleri mezunu oldukları belirtiliyor.

‘Phoenix’in amacı, mobil cihaz kullanıcılarının hesaplarına uzaktan erişim sağlamak ve ardından e-ödeme veya banka hesaplarını ele geçirmek veya özel bilgilerini üçüncü taraflara satarak para kazanmaktı.

Oyuncular, mobil cihaz kullanıcılarının mobil hesaplarını çalmak için Apple ve Samsung’un giriş portallarının klonları olan kimlik avı sitelerini kullandılar.

Bu etkinlik en az iki yıl sürdü ve Phoenix birkaç yüz kişinin hesabını hackledi.

Bilgisayar korsanları ayrıca başkalarına 100 ila 200 dolar arasında ücret alan uzaktan cep telefonu korsanlığı hizmetleri sundu.

Phoenix ve istemci arasındaki iletiler
Phoenix ve istemci arasındaki iletiler
Kaynak: SSU

Son olarak, grup ayrıca Apple tarafından yapılan çalıntı veya kayıp cihazların kilidini açıyordu, orijinal alıcıya cihazda oluşturulan ilk hesaba kilitleyerek bağlıydı.

Polis. beş arama yaptı her tutuklama yerinde, bilgisayar ekipmanlarına, cep telefonlarına, özel yazılımlara ve donanıma el koyma.

Çalınan cihazlar yeni olarak yeniden satılmaya hazır
Çalınan cihazlar yeni olarak yeniden satılmaya hazır
Kaynak: SSU

Memurlar evlerde ve sahte telefon dükkanlarında aramalar yaparken, çalınmış gibi görünen ve Kiev bölgesinde yeni olarak yeniden seçilmek üzere hazırlanan çok sayıda cihaz buldu.

Tehdit aktörleri şimdi elektronik bilgisayar, sistem ve bilgisayar ağlarının çalışmalarına yasadışı müdahaleden Ukrayna Ceza Kanunu’nun 361.

Tutuklanan beş kişi büyük olasılıkla tüm ‘Phoenix’ grubu üyeleri olmakla birlikte, yetkililer potansiyel olarak daha fazla komplocuyu tespit etmek için soruşturmalara devam edecek.

Ukrayna, son zamanlarda ülkelerinden kaynaklanan siber suç faaliyetlerini aktif olarak çökertiyor fidye yazılımı üyelerinin tutuklanması, kara para aklayanlarve DDoS saldırılarının arkasındaki tehdit aktörleri.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.