Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ukrayna, ABD ve AB’de 300 milyon kişinin verilerini sattığı için 51 kişiyi tutukladı

Ukrayna, ABD ve AB’de 300 milyon kişinin verilerini sattığı için 51 kişiyi tutukladı

Ukrayna emniyet güçleri, Ukrayna, ABD ve Avrupa da dahil olmak üzere dünya çapında yüz milyonlarca mekt sayılına ait hack forumlarında çalıntı kişisel verileri sattıklarına inanılan 51 şüpheliyi tutukladı.

Ukrayna Ulusal Polisi SiberPolice Departmanı, “Operasyon sonucunda, 2020-2021 ile ilgili yaklaşık 100 kişisel veri veri tabanı ele geçirildi” dedi.

“Ele geçirilen veri tabanlarında 300 milyondan fazla Ukrayna, Avrupa ve ABD vatandaşı hakkında bilgi bulunuyordu”

Bu geniş çaplı operasyonun ardından Ukrayna polisi, hem Ukraynalılardan hem de yabancılardan çalınan kişisel bilgileri satmak için kullanılan en büyük sitelerden birini de kapattı (sitenin adı basın açıklamasında açıklanmadı).

Şu anda kapatılmış olan yasadışı pazar yerinde şüpheliler, telefon numaraları, soyadları, isimler, adresler ve bazı durumlarda araç kayıt bilgileri de dahil olmak üzere çok çeşitli çalıntı kişisel verileri satıyorlardı.

“Saldırganlar kapalı hack forumlarının yanı sıra sosyal ağlar ve haberciler hakkında bilgi sattılar.” eklendi Serhiy Lypka, Bilgisayar Sistemleri Alanında Suçlarla Mücadele Daire Başkanı.

“Ukrayna’nın farklı bölgelerinde toplam 117 arama yapıldı. Sonuç olarak, 90.000 gigabayttan fazla bilgi kaldırıldı.”

Şüpheliler, çalınan kişisel verilerin yasadışı çevrimiçi pazarlarda yasadışı dağıtımını durdurmayı amaçlayan “DATA” adlı Kasım ayındaki bir operasyon sonrasında yakalandılar.

Siber suçlara darbe

Ukrayna, yıl boyunca sınırlarda siber suç faaliyetlerini çökertti ve son tutuklamalar DDoS saldırılarının arkasındaki tehdit aktörleri, fidye yazılımı çetesi üyelerive kara para aklayanlar.

Geçen ay, Ukrayna’nın Ukrayna Güvenlik Servisi (SSU) de Kiev ve Kharkiv’de ben olduğuma inanılan beş şüpheliyi tutukladı.uluslararası ‘Phoenix’ hack grubunun üyeleri mobil cihazların uzaktan hacklenmesi konusunda uzmanlaşmıştır.

Eylül ayında, Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) Lviv’deki altı çağrı merkezinden oluşan bir ağı da çökertti ve dünya çapında kripto para yatırımcılarını dolandırmak için bir dolandırıcılık şebekesi tarafından kullanıldı.

Ölçeğin bir ölçüsü olarak, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) Mayıs ayında yaptığı açıklamada, kripto para yatırım dolandırıcılığında 80 milyon dolardan fazla kayıp, Ekim 2020’den bu yana alınan yaklaşık 7.000 rapora dayanmaktadır.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.