Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ukrayna 37 milyon doları aştıkça ‘Ukrayna’ya yardım edin’ kripto dolandırıcılığı ortaya çıkıyor

Ukrayna 37 milyon doları aştıkça ‘Ukrayna’ya yardım edin’ kripto dolandırıcılığı ortaya çıkıyor

Dolandırıcılar artık kimlik avı web sayfaları, forum gönderileri ve kullanıcıları kripto para birimi bağışlayarak “Ukrayna’ya yardım etmeye” teşvik eden e-posta bağlantıları aracılığıyla şüpheli olmayan kullanıcıları hedefliyor.

Gelişme, Ukrayna’nın ülkenin Rus birlikleri tarafından devam eden işgali sırasında dünyanın dört bir yanından 37 milyon doların üzerinde kripto bağışı toplama konusundaki başarılı çabasını takip ediyor.

‘Ukrayna’ya Yardım Edin’ kripto bağış dolandırıcılığı yükselişte

Bu hafta BleepingComputer, Ukrayna hükümetine bağlı olmayan sahte Bitcoin ve Ethereum adreslerine bağışta bulunarak kullanıcıları “Ukrayna’ya yardım etmeye” ikna eden bir dizi kripto para dolandırıcılığına rastladı.

Saldırganlar, bu kimlik avı kampanyasını kolaylaştırmak için çeşitli yöntemler kullanıyorlar – kaynaklandığı anlaşılan kimlik avı e-postalarından npr.org veya Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) etki alanları, “Ukrayna’ya Yardım Et” hareketinin arkasında olduğunu iddia eden forum gönderileri yayınlamak.

BleepingComputer tarafından incelenen diğerlerinin yanı sıra böyle bir kimlik avı e-postası aşağıda gösterilmiştir:

Ukrayna kimlik avı e-postasına yardım edin
“Ukrayna’ya Yardım Edin” kimlik avı e-postası geliyormuş gibi yapıyor npr.org (BipleyenBilgisayar)

Ek olarak, BleepingComputer, kaldırdığımız forum başlıklarından birinde paylaşılan bir forum gönderisine rastladı.

Forum yazısında, “Ukrayna’ya yönelik saldırı ailelerimizde çok fazla sorun ve ölüm getiriyor! İhtiyaç sahiplerine cinsiyetleri, yaşları ve vatandaşlıkları ne olursa olsun hedefe yönelik yardım sağlamak için bağış toplama” yazıyor.

“Birçok insanın yiyeceğe ve giysiye ihtiyacı var, birileri sokakta uyuyor! Unutmayın, her kuruş ve her dakika bir hayat kurtarabilir!”

Ukrayna'nın sahte forum gönderisine yardım edin
Sahte ‘Ukrayna’ya Yardım Edin’ forum gönderisi (BipleyenBilgisayar)

Fidye yazılımı intel sağlayıcısı Kötü Amaçlı Yazılım AvcısıTakımı Ayrıca rastlamak .org alan adları, diğerlerinin yaptığı gibi, potansiyel bağışçıları dolandırmak isteyen dolandırıcılar tarafından kurulmuştur:

ukrayna-donate.org alan adı
Sahte ukrayna-bağış[.]org alan adı dolandırıcılar tarafından kuruldu (BipleyenBilgisayar)
Sahte bağış siteleri
Tarafından bildirilen daha fazla sahte bağış web sitesi @JCyberSec_ (heyecan)

Bu dolandırıcılıkları özellikle tehlikeli yapan şey, özellikle Ukrayna’ya ihtiyaç duyulduğu bir anda, dikkatsiz alıcıların karşı koyamayacakları duygulara hitap etmeleridir.

Ukrayna hükümetinin dünyanın her yerinden Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto türlerinde aktif olarak kripto bağışları arayışında olması, istemeden bu tür dolandırıcılıklara itibar kazandırabilir.

Ukrayna kripto bağışlarında 37 milyon doları aştı

Ulusal bir hükümetten bugüne kadarki ilk büyük ölçekli kripto kitle fonlaması çabası olarak tanımlanabilecek şeyde, Ukrayna şimdiye kadar 37 milyon doları aştı Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Tether (USDT) ve diğer altcoinlerde. Ülke devam eden bir krizle savaşırken 13 milyon dolarlık ek bağışların gelmesi bekleniyor.

Geçen hafta, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik sebepsiz saldırısından sonra, Ukrayna hükümeti kripto para bağışları arayan dünyaya bir kitle fonlaması çağrısı yaptı.

Ukrayna’nın resmi Twitter hesabı tarafından yayınlanan bir tweet’te, hükümet yetkilileri fonların gönderilebileceği otantik Bitcoin ve Ethereum adreslerini paylaştı:

Bu netizenler arasında kaşları kaldırmış olabilir şüphelenmek Ukrayna’nın resmi Twitter hesabı saldırıya uğradıysa – ve bunun iyi bir nedeni var.

2020 yılında saldırganlar doğrulanmış Twitter hesaplarını ele geçirdi Elon Musk, Bill Gates, Kanye West ve Apple dahil olmak üzere önde gelen halk figürleri ve şirketlerin “kripto para biriminizi ikiye katlayın” dolandırıcılığını teşvik etmek için:

çalınan twitter hesapları 2020
2020’de kripto dolandırıcılığını tanıtan tanınmış kişilerin Twitter hesapları ele geçirildi (BipleyenBilgisayar)

2021’de Bitcoin.org, saldırganların başarılı bir şekilde dikkatsiz kullanıcılardan 17.000 $ çalındı benzer bir dolandırıcılıkta.

Ancak sonraki tweetler [12] Ukrayna Birinci Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, hükümetin talebinin meşru olduğunu doğruladı.

Ukrayna’ya bağış yapmak isteyenler için yalnızca resmi cüzdan adreslerini kullandığından emin olun. Ukrayna hükümeti tarafından yayınlanan ve şüpheli bağış e-postaları veya sosyal medya gönderileri ile etkileşime girmekten kaçının.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.