Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Ukrayna, 30 milyon hesabı çalan hacker çetesini dağıttı


Ukrayna, 30 milyon hesabı çalan hacker çetesini dağıttı

Ukrayna Güvenlik Servisi’nin (SSU) siber departmanı, yaklaşık 30 milyon kişinin hesabını çalan ve onları dark web’de satan bir grup hacker’ı ele geçirdi.

Bilgisayar korsanları, Ukrayna ve Avrupa Birliği’ndeki kurban sistemlerinde bulunan kimlik bilgilerini ve diğer hassas verileri elde etmek için kötü amaçlı yazılım kullandı.

SSU, tehdit aktörünün Kremlin yanlısı propagandacılar tarafından toplu olarak satın alınan ve daha sonra hesapları sosyal medyada sahte haberler yaymak, panik aşılamak ve Ukrayna ve diğer ülkelerde istikrarsızlığa neden olmak için kullanan veri paketleri sunduğunu söylüyor.

“Ön verilere göre, bilgisayar korsanları yaklaşık 30 milyon hesap sattı ve neredeyse 14 milyon UAH (380.000 $) “kar” elde etti. SSU bilgilendirir.

Bu bilgileri satmak için anonim karanlık web pazarlarını kullandılar ve Ukrayna’da yasak olan YuMoney, Qiwi ve WebMoney aracılığıyla ödeme aldılar.

Ukrayna, Lviv’deki faillerin evlerine yapılan baskınlar sırasında polis, bilgisayar, SIM kart, cep telefonu ve flash sürücü ile birlikte çalıntı kişisel veriler içeren birkaç sabit disk buldu ve bunlara el koydu.

Ev baskınında el konulan eşyalar
Ev baskınında el konulan eşyalar (SSU)

Tutuklanan kişilerin sayısı açıklanmadı, ancak hepsi bilgisayarlarda ve ağlarda sınırlı erişime sahip bilgilerin yetkisiz satışı veya dağıtımı nedeniyle cezai suçlamalarla karşı karşıya. Bu suçlamalar çok yıllı hapis cezaları ile birlikte gelir.

Ukrayna’da savaşla ilgili yalan haberlerin yayılması, Rus işgalinin ilk aşamalarından hemen sonra başlayarak salgına dönüştü. Hem dezenformasyon hem de yanlış bilgi tufanı hala devam ediyor.

MarttaSSU, ülke genelinde 100.000 sahte sosyal medya hesabı kullanan beş dezenformasyon bot çiftliğini dağıttı. AğustosdaBir milyon bot içeren devasa bir bot çiftliği, Ukrayna polisi tarafından keşfedildi ve kapatıldı.

EylüldeSSU, 7000 hesap aracılığıyla sosyal medyada sahte haberler yayan iki bot çiftliği daha buldu.

Çoğu durumda, bot çiftliklerini tespit etmek daha kolaydır, ancak gerçek kişilerin hesaplarını kullanarak, gönderilerin geçmişi ve organik aktivite nedeniyle operasyonun ortaya çıkma şansı çok daha düşüktür.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.