Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Üçüncü taraf widget’lar yakında Windows 11’e geliyor

Üçüncü taraf widget’lar yakında Windows 11’e geliyor

Bir Microsoft geliştirici belgesi, şirketin yakında Windows 11 Widgets özelliğine gelecek üçüncü taraf widget’larına yönelik planlarını sızdırdı.

Haziran 2021’de, Microsoft, yeni Haberler ve İlgi Alanları özelliğini yayınladı desteklenen tüm Windows 10 yapılarına. Bu özellik, konumunuzun en son haberlerini, hava durumunu, hisse senedi fiyatlarını ve trafik bilgilerini içeren çeşitli “widget’ları” görüntüleyen Windows Görev Çubuğundan küçük bir panel açar.

Windows 11 ile Microsoft, özelliği, Windows görev çubuğundan da açılan ‘Widget’lar’ adlı yeni bir uygulamaya dönüştürdü.

Windows 11 Widget'ları özelliği
Windows 11 Widget’ları özelliği

Microsoft, mevcut Widget’ları geliştirirken, geliştiricilerin gelecekte kendi widget’larını oluşturabileceklerini de belirttiler. Ancak Microsoft, geliştiricilerin bunları nasıl ve ne zaman gönderebilecekleri konusunda herhangi bir ayrıntı paylaşmamıştı.

Geliştirici belgesi daha fazla ayrıntı sızdırıyor

Windows geliştiricisi FireCubeStudio tarafından keşfedilen bir geliştirici belgesi, üçüncü taraf pencere öğelerinin nasıl geliştirileceği ve yayınlanacağı hakkında daha fazla bilgi sunarak, özelliğin büyük olasılıkla yakında geleceğini gösteriyor.

Sızdırılan ekran görüntülerine göre Microsoft, diğer üçüncü taraf uygulamalar gibi Microsoft Store üzerinden üçüncü taraf widget’ları dağıtacak.

Sızdırılan geliştirici belgelerinde “Microsoft Store’da yayınlamak, Microsoft Store’da ve Widget Board’da gelişmiş keşif sağlayacaktır” diyor.

Sızan belge, üçüncü taraf widget’larının, platformdan bağımsız olan ve Widget’lar özelliğine gömülü “Uyarlanabilir Kartlar” kullanılarak oluşturulacağını açıklıyor.

Bu kartlar aşağıdaki özellikleri içerir:

  • Widget’lar gibi Ana Bilgisayar deneyimleriyle entegrasyon için tasarlanmış, platformdan bağımsız kullanıcı arabirimi snippet’leri.
  • Ev sahibi deneyimine uyacak şekilde otomatik olarak biçimlendirilir
  • Düşük bellek ve CPU kullanımı
  • Herkes onları inşa edebilir

Belge ayrıca geliştiricilerin muhtemelen Microsoft Edge’de kullanılacak web widget’ları oluşturabileceklerine de atıfta bulunuyor. Web Widget’ları, tarayıcı kapalıyken bile çalışabilen, güncel haberleri ve hava durumunu gösteren küçük bir kenar çubuğu açan Microsoft Edge’de kullanıma sunulan yeni bir özelliktir.

Yardım belgesi, bu özelliğin ne zaman hazır olacağını açıklamasa da, muhtemelen Windows 11 22H2 veya Sun Valley 2 özellik güncellemesinin bir parçası olarak yayınlanacak.

Sun Valley 2 özellik güncellemesinin bu yaz yayınlanması bekleniyor.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.