Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Üçüncü taraf menşe denemeleri nelerdir?

Üçüncü taraf menşe denemeleri nelerdir?

Üçüncü taraf menşe denemeleri

Gömülü içerik sağlayıcıları, yeni veya deneysel web platformu özelliklerini test edebilir.

yayınlandı Tarihinde güncellendi

Çeviren: 日本語

Origin denemeleri, yeni veya deneysel bir web platformu özelliğini test etmenin bir yoludur.

Menşe denemeleri genellikle yalnızca birinci taraf bazında mevcuttur: yalnızca tek bir kayıtlı menşe için çalışırlar. Bir geliştirici, içeriğinin gömülü olduğu diğer kaynaklarda deneysel bir özelliği test etmek isterse, bu kaynakların hepsinin, her biri benzersiz bir deneme belirtecine sahip olmak üzere, kaynak denemesi için kaydedilmesi gerekir. Bu, çeşitli sitelere katıştırılmış komut dosyalarını test etmek için ölçeklenebilir bir yaklaşım değildir.

Üçüncü taraf kaynak denemeleri, gömülü içerik sağlayıcılarının yeni bir özelliği birden çok sitede denemesine olanak tanır. JavaScript kullanarak belirteç sağlama.

Üçüncü taraf kaynaklı denemeler, tüm özellikler için anlamlı değildir. Chrome, üçüncü taraf kaynak deneme seçeneğini yalnızca üçüncü taraf sitelere kod yerleştirmenin yaygın bir kullanım durumu olduğu özellikler için kullanılabilir hale getirecektir. Chrome’un başlangıç ​​denemelerini kullanmaya başlayın Chrome Origin denemelerine nasıl katılacağınız hakkında daha genel bilgiler sağlar.

Origin denemesine üçüncü taraf bir sağlayıcı olarak katılırsanız, sitelerini Origin denemesine dahil etmeyi düşündüğünüz tüm ortaklara veya müşterilere bildirimde bulunmak ve onlardan beklentiler belirlemek sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Deneysel özellikler beklenmeyen sorunlara neden olabilir ve tarayıcı satıcıları sorun giderme desteği sağlayamayabilir.

Üçüncü taraf menşeli denemelerin desteklenmesi, daha geniş katılım sağlar, ancak aynı zamanda deneysel özelliklerin aşırı veya kötüye kullanılması potansiyelini de artırır, bu nedenle “güvenilir test kullanıcısı” yaklaşımı daha uygundur. Üçüncü taraf kaynak denemelerinin daha geniş erişimi, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak katılan web geliştiricileri için ek inceleme ve ek sorumluluk gerektirir.

Birden fazla siteyi etkileyen sorunlu üçüncü taraf komut dosyalarını önlemek için, üçüncü taraf menşe denemesini etkinleştirme talepleri incelenebilir. Origin Trials Geliştirici Kılavuzu, onay süreci.

Kontrol etmek Chrome Platformu Durumu üçüncü taraf menşe denemelerindeki ilerlemeyle ilgili güncellemeler için.

Üçüncü taraf menşe denemesine kaydolun

 1. Şuradan bir deneme seçin: aktif denemelerin listesi.

 2. Denemenin kayıt sayfasında, varsa üçüncü taraf belirteci isteme seçeneğini etkinleştirin.

 3. Bir üçüncü taraf jetonunun kullanımını kısıtlamak için seçeneklerden birini seçin:

  1. Standart Limit: Bu, normal limittir. Chrome sayfa yüklemelerinin %0,5’i.
  2. Kullanıcı Alt Kümesi: Chrome kullanıcılarının küçük bir yüzdesi, geçerli bir üçüncü taraf belirteci sağlanmış olsa bile her zaman denemenin dışında tutulacaktır. Hariç tutma yüzdesi her deneme için değişir (veya geçerli olmayabilir), ancak genellikle %5’ten azdır.
 4. Talebinizi göndermek için Kaydol düğmesini tıklayın.

 5. Talebin daha fazla incelenmesi gerekmedikçe, üçüncü taraf jetonunuz hemen verilecektir. (Denemeye bağlı olarak, belirteç isteklerinin gözden geçirilmesi gerekebilir.)

 6. İnceleme gerekliyse, inceleme tamamlandığında ve üçüncü taraf jetonunuz hazır olduğunda e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

  Dönüşüm Ölçümü denemesi için kayıt sayfası.

aracılığıyla dahil edilen harici bir JavaScript dosyasında bir üçüncü taraf belirteci sağlanmalıdır. <script> öğe: üçüncü taraf bir belirteç, bir meta etikette, satır içi komut dosyasında veya HTTP başlığında çalışmaz.

Programlı olarak bir deneme belirteci sağlayın

Bir kaynak denemesinde yer almak için bir sayfanın geçerli bir deneme belirteci sağlaması gerekir. Bir deneme özelliğinin, kodunuzun gömülü olduğu birden çok sitede etkinleştirilmesini istiyorsanız, bir belirteç enjekte etmek için JavaScript kullanın:

const otMeta = document.createElement('meta');
otMeta.httpEquiv = 'origin-trial';
otMeta.content = 'TOKEN_GOES_HERE';
document.head.append(otMeta);

Aksi takdirde, kodunuzu katıştıran her siteye bir HTTP üstbilgisi veya HTML’lerinde bir belirteç sağlamak için almanız gerekir.

demo ot-3p.glitch.me farklı bir kaynaktan JavaScript tarafından sağlanan bir belirteç kullanılarak etkinleştirilen bir kaynak deneme özelliğine erişir.

Geri bildirim paylaşın

Bir üçüncü taraf menşe denemesine kaydoluyorsanız ve süreçle ilgili geri bildiriminiz veya süreci nasıl geliştirebileceğimize dair fikirleriniz varsa, Sorun oluştur Origin Trials GitHub deposunda.

Daha fazlasını bul

fotoğrafı çeken Louis Kamış Açık Unsplash.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.