Kaydol

Merhaba Sevgili Floodlar.com Kullanıcısı, Web sitemizde geçirdiğiniz zaman ve bu büyüleyici flood evrenine katılımınız için teşekkür ederiz. Floodların geniş dünyasıyla dolu deneyiminizi daha fazla keşfetmek için, web sitemizi sınırsız olarak kullanabilmeniz adına giriş yapmanız gerekmektedir.

Oturum aç

Merhaba Floodlar.com Kullanıcısı, İlk üç sayfayı tamamladınız, tebrikler! Ancak, floodların devamını görmek ve daha fazla interaktif deneyim yaşamak için giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınız yoksa, hızlıca oluşturabilirsiniz. Sınırsız floodlar ve etkileşimler sizleri bekliyor. Giriş yapmayı unutmayın!

Şifremi hatırlamıyorum

Şifreniz mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Size bir bağlantı göndereceğiz ve bu link üzerinden yeni bir şifre oluşturabileceksiniz.

Fil Necati Masonlar Locası Subreddit Adı Nedir? Cevap: ( N31 )

Üzgünüz, flood girme izniniz yok, Flood girmek için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu Floodun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini kısaca açıklayın.

Lütfen bu kullanıcının neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Mobil Uygulamada Açın

Güncel Floodlar En sonuncu Nesne

Üçüncü taraf komut dosyalarını kontrol altında tutma

Üçüncü taraf komut dosyalarını kontrol altında tutma

Üçüncü taraf komut dosyaları veya “etiketler”, sitenizdeki performans sorunlarının kaynağı ve bu nedenle optimizasyon için bir hedef olabilir. Ancak, eklediğiniz etiketleri optimize etmeye başlamadan önce, ihtiyacınız bile olmayan etiketleri optimize etmediğinizden emin olun. Bu makale, yeni etiket isteklerini nasıl değerlendireceğinizi ve mevcut olanları nasıl yöneteceğinizi ve gözden geçireceğinizi gösterir.

Üçüncü taraf etiketleri tartışılırken, konuşma genellikle hızlı bir şekilde performans sorunlarına geçer ve bu etiketlerin “temel” rolünün temellerini gözden kaçırır. Web’i daha dinamik, etkileşimli ve birbirine bağlı hale getirerek çok çeşitli kullanışlı işlevler sağlarlar. Ancak, üçüncü taraf etiketler kuruluştaki farklı ekipler tarafından eklenebilir ve genellikle zamanla unutulur. İnsanlar devam eder, sözleşmeler sona erer veya sonuçlar verilir, ancak ekipler komut dosyalarının kaldırılması için asla iletişime geçmez.

Üçüncü taraf etiket komut dosyası çalıştırmayı veya teknik açıdan hangi etiketlerin ertelenebileceğini, geç yüklenebileceğini veya önceden bağlanabileceğini düşünmeye başlamadan önce, bir siteye/sayfaya hangi etiketlerin ekleneceğini kurumsal bir bakış açısıyla yönetme fırsatı vardır. . Çok sayıda üçüncü taraf etiketi nedeniyle yavaşlayan web sitelerinde ortak bir tema, web sitesinin bu bölümünün tek bir kişiye veya ekibe ait olmaması ve bu nedenle çatlakların arasında kalmasıdır. Web sitenizi optimize etmekten, hazırlık ortamındaki performanstan memnun olmaktan, yalnızca eklenen etiketler nedeniyle üretimde hızın gerilemesinden daha sinir bozucu bir şey yoktur. Üçüncü taraf etiketler için bir “inceleme süreci” uygulamak, bu etiketler için işlevler arası hesap verebilirlik ve sorumluluk oluşturan bir iş akışı oluşturarak bunu önlemeye yardımcı olabilir.

Üçüncü taraf etiketlerini inceleme şekliniz yalnızca kuruluşa, yapısına ve mevcut süreçlerine bağlıdır. Etiketleri eklenmeden önce analiz etmek için yöneten ve bekçi olarak hareket eden tek bir ekibe sahip olmak kadar basit olabilir. Ya da daha gelişmiş ve resmi, örneğin ekiplere etiket isteklerini göndermeleri için bir form sağlayarak. Bu, neden web sitesinde olması gerektiği, ne kadar süreyle mevcut olması gerektiği ve işletmeye ne gibi fayda sağlayacağı açısından bağlam sorabilir.

Etiket yönetim süreci #

Kuruluşunuz içinde etiketleri incelemeyi nasıl seçerseniz seçin, aşağıdaki aşamalar bir etiketin yaşam döngüsünün bir parçası olarak değerlendirilmelidir.

uyma #

Bir sayfaya herhangi bir etiket eklenmeden önce, mevcut olması için tüm uyumluluk gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için bir hukuk ekibi tarafından kapsamlı bir şekilde incelenip incelenmediğini kontrol edin. Bu, etiketin aşağıdakilerle uyumlu olup olmadığını kontrol etmeyi içerebilir: AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ve Kaliforniya Tüketici Gizliliği Yasası (CCPA).

Bu çok önemlidir, bu adımla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, etiketi performans açısından değerlendirmeden önce bunun ele alınması gerekir.

Gerekli #

İkinci adım, sayfada belirli bir etikete ihtiyaç olup olmadığını sorgulamaktır. Aşağıdaki tartışma noktalarını göz önünde bulundurun:

  • Etiket aktif olarak kullanılıyor mu? Değilse, kaldırılabilir mi?
  • Etiket site genelinde yükleniyorsa bu gerekli mi? Örneğin, bir A/B test paketini analiz ediyorsak ve siz şu anda yalnızca Açılış Sayfalarında test yapıyorsanız, etiketi yalnızca bu sayfa türünde bırakabilir miyiz?
  • Buna bir mantık daha ekleyebilir miyiz, canlı bir A/B testi olup olmadığını tespit edebilir miyiz? Eğer öyleyse, etiketin eklenmesine izin verin, değilse, mevcut olmadığından emin olun.

Mülkiyet #

Bir etiketin sahibi olarak net bir kişi veya ekibe sahip olmak, etiketleri proaktif olarak takip etmeye yardımcı olur. Genellikle bu, etiketi ekleyen kişi olur. Etiketin yanında bir vekil olması, gelecekte etiketin gerekli olup olmadığını yeniden ziyaret etmek için incelemelerin ve denetimlerin yapılmasını sağlayacaktır.

Amaç #

Dördüncü adım, insanların etiketin sayfaya neden eklendiğini anlamalarını sağlayarak işlevler arası hesap verebilirlik ve sorumluluk oluşturmaya başlar. Her bir etiketin web sitesine ne getirdiğine ve neden kullanıldığına dair işlevler arası bir anlayış olması önemlidir. Örneğin, etiket, kişiselleştirmeye izin vermek için kullanıcı oturumu eylemlerini kaydediyorsa, tüm ekipler bunun neden olması gerektiğini biliyor mu?

Ayrıca, herhangi bir reklam ve performans değiş tokuşu tartışması oldu mu? Gelir getirdiği için “zorunlu” olarak kabul edilen bir etiket varsa, hız regresyonu nedeniyle kaybedilen potansiyel gelirin analizi yapıldı mı?

Gözden geçirmek #

Beşinci, son ve muhtemelen en önemli adım, etiketlerin düzenli olarak gözden geçirilmesini sağlamaktır. Bu, web sitesinin boyutuna, sitede bulunan etiketlerin sayısına ve geri dönüş sürelerine (örn. haftalık, aylık, üç aylık) bağlı olmalıdır. Bu, diğer web sitesi varlıklarının (JS, CSS, resimler vb.) optimize edilmesiyle aynı şekilde ele alınmalı ve proaktif olarak düzenli olarak kontrol edilmelidir. İnceleme yapılmaması, sayfaları yavaşlatan “şişmiş” bir etiket yöneticisine yol açabilir. Sayfada gerekli işlevsellik geri çekilmeden performansa geri dönmek karmaşık bir görev olabilir.

İnceleme süreci, size belirli bir sayfa için gerektiği şekilde sınıflandırılan son bir etiket listesi bırakmalıdır. Bu aşamada, teknik optimizasyon yaklaşımlarını inceleyebilirsiniz. Bu aynı zamanda, Lighthouse CI içinde izlenebilecek ve performansa özel hedef belirlemeye dahil edilebilecek bir performans bütçesi içinde bu son listedeki etiket sayısını tanımlama fırsatı da açar. Örneğin:

Kendi optimize edilmiş JS’mizle birlikte Açılış Sayfalarımızdaki &LT5 etiketlerine bağlı kalırsak, Toplam Engelleme Süresinin (TBT) Önemli Web Verilerinde ‘iyi’ olabileceğinden eminiz.

İlgili Mesajlar

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.